Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Дива глупост
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:70 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща
На_казан
21 Яну 2013 15:55
Мнения: 507
От: Barbados
Хехе, сетил се човекът за тоя природен феномен - продажни организации, били те и зелени. Ми като са гладни, така ще е :о) Една държавна субсидия знаеш ли как ще ги оправи :о)
Така, при наЗ, нещата се организаират по следния начин. Създава се един много стриг ред, на хартия, по закон. Правят се едни драконовски ограничения, от казармен тип. След това в закона се предвижда изключително сложна процедура за премахване на дадентоо ограчниение, много стъпкова, бюрократична, сложна ... И с тива всички отбиват номера - ето , всичко е защитено, вързали сме си гащите. Обаче нищо не генерира повече корупция от именно такива процедури, именно защото са сложни и многостъпкови и накрая не може да му се хване края - кой какво в взел, какво е пил какво е подписал и кога и на базата на какво ...
Така е у нас - държавата се грижи администрацията да не гладува, и да се самовъзпрпоизвежда , а тарикатите с парите му намират начина да действат.
Patriot1965
21 Яну 2013 15:55
Мнения: 6,184
От: Cape Verde
Жалко, че цензорът на електронния форум е тъй чувствителен, както вероятно и автора, и това ме въздържа да споделя какво си мисля за настоящата публикация. Все пак, оставам с надеждата, че и авторът и редакцията, и цензорът на форума, ще се досетят какво си мисля за тях.
Дъртанян
21 Яну 2013 16:08
Мнения: 5,253
От: Bulgaria
Лелей! Искам да помогна на скъпия на сърцата на всички форумци доктор Хърсев с една бизнес-идея. Ако определени начини на изразяване не бяха забранени във форума, след тази статия можехме да направим "Речник на неприличните думи в Българския език". Та - какъв ми е проекта? Д-р Хърсев, ползвайки се от свещенното си право на бизнесмен, бута рушветче на администратора. Забраната бива снета. Той публикува статия. После издава речника и печели много пари. Всички ще си го купят.
Толкова за народната любов към бизнес-интелигенцията ни. (Последното не е оксиморон, метафора е. )
...........................
А, и още нещо. Няма да е само речникът. И допълнителни ползи ще има. Например, тема за голям докторат: "Лингвистични аспекти на отношението между кръвнородствените връзки по женска линия и либидото в Българския език". Не изглежда точно икономическа темата, ама както казват колегите на д-р Хърсев, "За каквото и да ми говориш, става дума за пари!". Все ще я окелепирят по някакъв начин.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Дъртанян
Дъртанян
21 Яну 2013 16:11
Мнения: 5,253
От: Bulgaria
Патриотино! Не може човек с тринаесе години по-млад да има същото неандерталско-екологично мислене като мене! Ти трябва да си следващото звено в еволюцията!
Fantata
21 Яну 2013 17:28
Мнения: 4,153
От: Bulgaria
Обаче нищо не генерира повече корупция от именно такива процедури, именно защото са сложни и многостъпкови и накрая не може да му се хване края - кой какво в взел, какво е пил какво е подписал и кога и на базата на какво ...


На_казан, точно на Хърсев не трябва да обясняваш какво представляват бариерите на пазара. Всичко е замислено от пребоядисаните комунета за да не влезнат други на пазара - конкуренция е страховита дума за червените и производните им. После се изпълнява и усъвършенства в продължение на 23 години докато се изгради олигархията. Забележи, никой от дребните чиновници не печели от схемата. Нещата стават с благословия отгоре и за два дни. И тук вървим надолу по спиралата. Бочко е дъното за момента, но има приемственост и няма невинни сред предишните.
Pasi
21 Яну 2013 18:14
Мнения: 1,948
От: Bulgaria
Емо не е баш така работата. В Екопротестите става дума за ЗАКОНИ и тяхното беугледно нарушаване от близки до властта, а не за законно облагородяване,строителство и т.н. Разликата е съществена,а резултатите от натъманените мръсни сделки ги виждаме къде ли не.
За илюстрация ето ти едно стихче:

Може

От малък учен съм така:
Туй може,а онуй не може.
В България е днес мъгла:
Кое днес може,и кое не може?...

Велможата купува плаж.
За него може,а за нас не може!
На пясъка строи палат!?...
За него може,а за нас не може!...

А друг гора сече без страх!
За него може,а за нас не може!..
Хотели, писти, благодат...,
за него може,а за нас не може!

Дори прилапват цял Балкан!?
За някой може, а за нас не може!...
По дивеча ни стрелят- срам!
За някой може,а за нас не може...

Приватизират всичко тук!
За някой може,а за нас не може...
Дори Софийския боклук!
За някой може,а за нас не може!

Кога властта ще тури ред?:
Туй може, а това не може!
И всички ний да сме добре,
не може ли, или пък може?
Киро_Киров
21 Яну 2013 18:39
Мнения: 106
От: Bulgaria
напр. незаконно завзетите 63 хектара от юлен в пирин над банско

Че не е хубаво да е незаконно, не е хубаво - спор няма. Но аз лично предпочитам тези 63 хектара да бъдат "завзети", но да има къде повече хора да карат ски. А за тези, които не карат ски наоколо има още хиляди и хиляди хектари, които си стоят "незавзети". Напълно ми е непонятно какъв гранде проблем става за едни мижави 63 хектара! Площта само на Пирин планина е 258'500 (258 хиляди и 500 хектара) и въпросните 63 хектара са 0.024% от площта на Пирин (т.е. 40 такива "завземания" ще бъдат 1 (един) % от площта на Пирин планина (която е малка планина в сравнение с Родопите например)). Изобщо, съвсем ясно е, че става въпрос за конкурентни интереси, които се опитват да попречат на развитието на курортите ни.
дъртреалист
21 Яну 2013 19:06
Мнения: 11,678
От: Bulgaria
630 дка са заграбени. Претъпление е, трябва да има санкция.
Не може да се премълчи.
Да се прави каквото и да е ПРЕДИ изчистването на нарушението означава замазването му.
Booya
21 Яну 2013 19:16
Мнения: 1,590
От: American Samoa
Напълно ми е непонятно какъв гранде проблем става за едни мижави 63 хектара!

да взема и аз да си заградя някъде 63 хка. на ползу роду. срещу заплащане, разбира се. на мен да ми плащат, не аз да плащам. Напълно ще ми е непонятно какъв гранде проблем ще е за едни мижави 63 хектара!
Чичо Фичо
21 Яну 2013 19:18
Мнения: 24,838
От: United States
Хърсев е напълно прав за неандерталците и за политическата амбивалентност на "зелените" протести.

В същото време "зелените" протести срещу герберщината и мутренщината, особено в община Несебър, гр. Банско, гр. Созопол и на Витоша, са като цяло справедливи и политически целесъобразни и трябва да се подкрепят.

Защитата на природата е много важна. Спазването на закона (добрия) е много важно. Освен това с развитието на урбанизацията все по-големи участъци в развития свят и в България ще се обезлюдяват и деиндустриализират и ще се създават условия за rewilding.

В същото време защитата на природата не бива да спъва развитието на индустрията, транспорта, градовете и респ. повишаването на производителността и доходите, разбира се, по интелигентнен и законен начин.

Особено неумно е да се спъва развитието на гр. Варна с неговата индустриално-транспортна агломерация около езерата и задземието им. Тук включвам и развитието на морския бряг в чертите на града, от нос Екрене до лимана Паша дере (пардон за турцизмите), вкл. т.нар. Алея първа, която, ако се построи законно, природосъобразно и красиво, ще бъде добре дошла.

За разлика от община Несебър, която беше свръхразвита и застроена по възможно най-нелепия начин (поради равнинния си леснодостъпен терен и сравнителна близост до София) и в бъдеще я очакват фадроми и значителен rewilding, най-обширният плаж в България например, от н. Палеца до Черни нос, с дължина над 12 км и ширина на места до 400 м, е все още напълно неразвит и в голяма степен и недостъпен за обикновения човек, и за плаж в незащитените земи, и за срещи с дивата природа в биосферния резерват и в защитената местност (закрита от върховния съд в 2006 г., която ще се възстанови). Единственият по-забележим туристически проект е московският градски детски лагер северно от устието на Камчия.

У нас все още липсват дори идеи за съвременно развитие на туристическата инфраструктура. Едно изключение, загробено от Герб, беше проектът за природосъобразните Черноморски градини на Карадере, не в защитена зона, проект на Норман Фостър. Това според мене е най-перспективният път за развитие на туризма в бъдеще, както по морето в рядко населените общини на Добруджа, Стара планина и Странджа, така и в планините, където по северните склонове на Стара планина и на западните Родопи могат да се развият нови ски центрове.
Киро_Киров
21 Яну 2013 19:58
Мнения: 106
От: Bulgaria
да взема и аз да си заградя някъде 63 хка. на ползу роду. срещу заплащане, разбира се. на мен да ми плащат, не аз да плащам.

Ами ако поемеш ангажимент да построиш и поддържаш лифтове, влекове и писти на тази площ аз ще съм първият, който ще те подкрепи. И ако ми харесат цените, които искаш, ще съм и първият, който ще дойде да ТИ плати за да ползва това, което си направил/а. А дали ти ще плащаш или не на държавата ми е все едно. Предполагам все нещо ще трябва да плащаш, но е ясно, че колкото повече плащаш на държавата (данък, концесия), толкова по-високи цени ще има за предлаганите от теб услуги (и толкова по-скъпо ще ми струва на мен). Накратко - дерзай!
...Ако ти стиска де. Но най-вероятно не ти стиска - то не е като да дращиш по форуми.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Киро_Киров
Чичо Фичо
21 Яну 2013 20:02
Мнения: 24,838
От: United States
Колкото до пушенето, и там протестът срещу Герб е много удобен в момента и бива да се обезсърчава, но "тем не менее" пушенето и в България постепенно ще престане да бъде cool и ще бъде "оттеснено" от всички публични места, ще остане на разположение само в дома на пушачите или в специално оборудвани заведения (cigar bars). Както сега никой не плюе сдъвкан тютюн в "плювалници" (spittoons), така и никой няма да пуши на публично място, ще бъде obsolete.
Киро_Киров
21 Яну 2013 20:02
Мнения: 106
От: Bulgaria
В същото време "зелените" протести срещу герберщината и мутренщината, особено в община Несебър, гр. Банско, гр. Созопол и на Витоша, са като цяло справедливи и политически целесъобразни и трябва да се подкрепят.

...

Особено неумно е да се спъва развитието на гр. Варна с неговата индустриално-транспортна агломерация около езерата и задземието им.

Значи да се развива Варна няма проблем, но Банско и ко. са проблем. Въх! Евала!
Apolitichen
21 Яну 2013 20:23
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Ами ако поемеш ангажимент да построиш и поддържаш
Ако знаеш колко поемаха и "усвояваха" ангажименти за строене и поддържане ...То не беше данъкоплатеца на годината Валентин Захариев (не само че не си плати данъците, ами завлече с още 200 млн. лв. осигурителните институти), Николай Банев (така си загради Русалка, че от републиканското шосе започва рекета), приятелят на Хърсев, Емил Кюлев (така и не стана ясно "добрата" банка Туристспорт банк какво направи с преведените от държавата пари за изплащане на пенсиите), имаше един с "Град на мечтите", един друг барбукав, де набарбука хиляди кат тебе плащащи.
И все пак, ако не дойдеш (не всеки има хеликоптер) или пък преследвайки максимална икономическа изгода (криза е и на запад) отседнеш в затворените комплекси на нещастните английски "инвеститори" в Банско, тоя дето ще поддържа пистите и укрепва свалчищата, откъде ще си избие парите? Едно сваличище над Варна вече има от "бурна инвеститорска дейност". Също е налице една "отходна яма" край Равда, Созопол е на път за същото. Но ако искаш кат Хърсев цялата държава да превърниш в свлачище, те разбирам. Тъй де, за какво е държавата, ако не чисти окензаните терени от пишман-бизнесмени. Избирателят да е мислил на изборите. Двойствените граждани сте само приходящи.
Киро_Киров
21 Яну 2013 20:31
Мнения: 106
От: Bulgaria
Всичко добре само не разбирам защо обвиняваш инвеститорите за калпавата държавна и общинска администрация?! Не са ли точно администраторите, които са допуснали всичко (лошо) изброено от теб? Ако например бяха направили електронното правителство сега нямаше да може да се оправдават с изгубени документи в кашони и прочее дивотии. А кой е виновен, че няма електронно правителство? Инвеститорите? Не! Накратко - 'абиш се и стреляш в грешна посока.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Киро_Киров
Киро_Киров
21 Яну 2013 20:55
Мнения: 106
От: Bulgaria
А за липсата на прозрачност и нагласените търгове кой е виновен - инвеститорите или администрацията? От инвеститорите се събират сериозни такси (които уж трябва да са разходноориетирани, а не са), но парите от тези такси не се употребяват например за пречиствателни станции. И затова няма как да са виновни инвеститорите. Също и готови пари по европрограмите стоят неусвоени и затова пак е виновна калпавата администрация. Изобщо - добре са го написали двамата автори споменати в статията - от работата на институциите зависи всичко. А нашите институции са мърляви, мързеливи, алчни и некадърни.
Киро_Киров
21 Яну 2013 20:57
Мнения: 106
От: Bulgaria
...Съседната статия - Натисни тук
Apolitichen
21 Яну 2013 21:07
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
А кой е виновен, че няма електронно правителство? Инвеститорите?
Отчасти и инвеститорите. Например, Майкрософт. Сваля 50% от цената на уиндоус и офис пакета, но не казва, че изграждането на мрежа с тоя софтеур, ще струва четири пъти по-скъпо. Да, администраторите са питали "консултанти", но консултантите са заинтересовани да дават непрекъснато консултации, сиреч да няма електронна мрежа. Затова препоръчват "готов продукт", така, че и уж най-простият администратор да се справи с него. Само от казуса "електронно правителство" инвеститорът е внушил на държавното управление и обществото, че неговият продукт е качествен (обаче не се променя почти по никакъв начин) и всяка "калинка" може да се справи с него (затова консултациите му са $200 на час). Даже е поел за негова сметка курсове по компютърна грамотност, където курсистите щели били да се научат ... да пускат компютъра и да го спират. Имам един такъв "обучен" администратор, дето и досега децата му отварят електроната поща и му правят екселски таблици за да си върже материалните активи.
Не оправдавам администраторите, защото зная за не много успешния опит на Япония, Корея и Китай да създадат операционна система за държавни нужди. Затънали са в блатото на авторските права и сигурността, собено срещу хакери. От друга страна Европейското патентно ведомство с ясни, публични и твърди правила (придобиване на целия source code) има база-данни с над 200 млн. документи и не зависят от който и да е разработчик. Сиреч не са търсили инвеститор, а само способни софтуерни компании и назначават само способни администратори (не всеки може да се справи с базите им).
Какво пречи на министерството на икономиката вместо да харчи по 100 млн. лв. за безадресна туристическа реклама, да направи един проект "Ски-курорт Банско", публично достъпен от всекиго, където да е ясно какво и къде ще бъде застроено, с екологична оценка и ...30 години след това не се пипа. Който може, идва и строи. А не бедняците от Англия да ми се правят на инвеститори в едно с техните пишман-брокери.
Донкихот
22 Яну 2013 00:06
Мнения: 74
От: Bulgaria
От инвеститорите се събират сериозни такси

на великия инвеститор в Банско му събират 200,000 лева концесионна такса на година като междувременно всяка година му превеждат по няколко милиона за организиране на състезанията от Световната купа.
Амен
22 Яну 2013 01:12
Мнения: 303
От: Bulgaria
Хърсев умело подминава най-баятият инвеститор, който така ще изрине дюните и лонгозната гора в Корал, че фекалиите на нови 2500 - 3000 туристи, ще се стелят чак до Стамбул - голема града! Колко е просто - само да видим как е в Гърция - никой не строи по дюни и зад пясъчни плажове. Строи и се по боруните, ниско и с минимална плътност, а да изкараш разрешение за строителство, си е направо непосилна задача. Аман от шаечни разбирачи и ЕнтЕлигенти!
Добави мнение   Мнения:70 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща