Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
"How linear of you"- Kryon
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:314 « Предишна Страница 10 от 16 8 9 10 11 12 Следваща »
Zenon_o_Eleates
25 Юли 2016 21:42
Мнения: 794
От: Bulgaria
Извънземните се кълнат, че нема магия


Как се кълнат твоите извънземни, кайли? "Да ми умре най-милото, ако лъжа!" или по друг някакъв начин?
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Zenon_o_Eleates
idproxima
25 Юли 2016 22:42
Мнения: 3,960
От: Czech Republic
Извънземните може да имат нещо като пионерската клетва(ама съм я забравила), щото и те са вид пионери. Може да имат и червени връзки на всяко пипало и издатък, но може да са и андроиди или андроквобеше, като хората де, за да не ги различаваме по улицата или в кафенето. Ако ще ни помагат съм за! Ще ги слушам! Аман от скапани политици, дето после списувачи гледат да ги реабилитират в Сега-то. Ей вчера един пак така...
A магия може да няма - ловкост на ръцете, както обясняваше един илюзионист. Интересно какво ли ядат, дали обичат лютеница и кьополлу или ловят плъхове, или котаци ато АЛ?!
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: idproxima
Zenon_o_Eleates
25 Юли 2016 23:12
Мнения: 794
От: Bulgaria
андроиди или андроквобеше

Ако "андроквобеше" е андроидки, аз съм за. Особено, ако са красиви и не са придирчиви към мъжката хубост.
kaily
25 Юли 2016 23:30
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Някои от тях не ядат отдавна, забравихте ли, че се издигаме към други плътности.
Всъщност, като се замисля, в тая плътност ни е съдено да поколим космоса по същия начин, по който на маймуната и е съдено, бидейки маймуна, да построи ядрена централа.
Miziika
26 Юли 2016 11:50
Мнения: 2,816
От: Bulgaria
Кайле, а ти на каква диета си душице? кажи какво ядеш, че така ти се е отворило третото око.
(Ох, сетих се за един виц, вегетариански, но няма да го разкажа сега.)
Гео
26 Юли 2016 13:46
Мнения: 1,965
От: Bulgaria
Incognito
25 Юли 2016 11:30
Публиката познава много феноменални изчислители, които са се явявали на спектакли и за броени секунди са умножавали десетцифрени числа. Или са извличали кубичен корен от 30-цифрено число (което може и да е по-лесно). Но такива хора не блестят с ума си в някакво друго отношение. Има и такива, които след представление на "Хамлет" казват колко пъти актьорът е произнесъл звука "о", но нищо не са разбрали от пиесата. Тук се цитира известната случка с малкия Гаус, който събрал овцете от 1 до 100. Никой обаче нямаше да запомни Гаус, ако той мълниеносно беше събрал числата, както бихме направили ние: 1 2=3, 3=6, 4=10 и така до 100. Запомнили сме го, защото е съобразил хитър метод, който всъщност дава сумата на аритметичната прогресия.


Такива ги ръсиш защото:

1. Не правиш разлика м/у ум и разум
2. Не правиш разлика м/у смятане и изчисление
3. Не правиш разлика м/у архитектура на система и структура на система
4. Не правиш разлика м/у алгоритъм на Ал-Хорезми и съвременно понятие за алгоритъм
5. Не правиш разлика м/у алгоритмични и неалгоритмични изчисления
6. Нямаш представа за хармония и сакралност в Природата.
7.. И доста други неща.

Не разбираш, че Хамлет на Шекспир не може да бъде критерии за човешкия разум.

В резултат на гоерното, не съзнаваш, че ако Гаус вместо да се занимава с прогресии - което и тогава и сега е една сравнително тривиална задача. би отговорил на въпроса какви изчислителни механизми ( алгоритми - по твоето разбиране ) използва Природата ( а мозъкът, съзнанието и т.н. са продукт на Природата ) за да изчислява моментално корен квадратен от 30-цифрено число - то Гаус би хвърлил сянка в/у името и славата на Исус.

ПП След Горбачовската перестройка много пишман-учени - членове на АН на СССР и видни партийни номенклатурчици, които доказваха с пяна на уста кибернетиката, генетиката, изкуствения интелект и други подобни за лъже-науки останаха без работа и без средства за препитание. За тях положи майчински грижи Раиса Максимовна, с активното съдействие на която беше създадено цяло отделение на РАН за свещенна хайка срещу лъженауките и лъжеучените във всички области на знанието, и в което бяха настанени тези "учени". Една част от тях, също обект на грижите на Раиса Максимовна станаха "академици" в Международните академии на ...ама айде...

Постепенно те поизмряха и сега, доколкото знам такова отделение - абсанат.

А голяма част от съветските лъже-учени ( теория на хаоса, конфликтни структури, игрови икономически модели, семантично програмиране - всичко това - предположително! ) се оказаха на Запад, където бяха приети радушно и с разбиране.

ПП Свалям игнора си от теб - ти се оказа полезен за мен събеседник, ще те ползвам за тренировка на интелекта и тестване на познанията си
За което предварително ти благодаря.

Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: Гео
kaily
26 Юли 2016 14:20
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Аз лично ям, каквото ми харесва и по-често каквото ми попадне. Диети никога не съм спазвала.
Miziika
26 Юли 2016 14:37
Мнения: 2,816
От: Bulgaria
кайле, сигурно си го чувала този виц.
Значи, един решил да си отвори третото око и попитал как става. Казали му: ще постиш 40 дни, само хляб и вода. И ще правиш всеки ден йогийски упражнения.
Този така и направил. Към края на периода, поизтощен но обнадежден, че е успял, се отдал на йогийски упражнения на ливадата. В позиция лотос се унесъл в медитация, когато по едно време чува "РУП РУП РУП".

Son cul mangeait de l'herbe.
(Вицът ми беше разказан от френски приятел, така че нямам превод за финалната част.)
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Miziika
kaily
26 Юли 2016 15:06
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Да отваряш трето око с терор на тялото е същото като да повишаваш интелигентността си по тоя начин.
Не става.
Наскоро чух Крион да казва, че третото око е състраданието, което изпитваш към другите. Та, ако е така, много лесно може да се хване в тоя форум кой какво е отворил, кой око, кой лаком г.з.
sluncho6
26 Юли 2016 16:17
Мнения: 10,597
От: United States
>>><<<
Ако "андроквобеше" е андроидки, аз съм за. Особено, ако са красиви и не са придирчиви към мъжката хубост.


Висоцки беше пипвал андроидки (схватил за грудке, казва) на Тау Ките...срамежливи били и искали да се пъпкуват. От акне да изкарат потомство?
Обаче как да не му вярваш - авторитъет!
Zenon_o_Eleates
26 Юли 2016 21:40
Мнения: 794
От: Bulgaria
Слънчо, смятах Ви за мил човек, а така брутално ми изтърбушихте младежките мечти

Казва ли Висоцки как се кълнат извънземните, че кайли още обмисля отговора?
kaily
26 Юли 2016 21:53
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
ма не го обмислям, кълнат се така
първо усукват антенки три пъти, после се въртят на средното пипало три пъти по часовниковата стрелка, след което плюят през рамо и понеже са елипсовидни и бързи си пресрещат плюнките, и си ги гълтат обратно, щото техните слюнки не се възпроизвеждат и затова трябва да си ги къткат, после подскачат независимо на кое копито три пъти, чакат изгрева на слънцето и готово
Incognito
27 Юли 2016 01:05
Мнения: 1,919
От: France
О, небеса! Гео обърна лика Си към мен и ме озари със сиянието Си! Ще се възползвам от моментната Му благосклонност, докато не Се е изтрил.

И така, какви точно ги ръся? Че няма разлика между смятане и изчисление? А че какво е второто освен руски превод на първото?

Не правя разлика между алгоритъма на Ал-Хорезми и съвременното понятие за алгоритъм? А защо да я правя, да не съм на изпит по теория на нормалните алгоритми на Марков? Писал съм за историческия принос на великия източен математик и поет в европейската цивилизация. Какво се очаква от мен, да го сравнявам с А. А. Марков - младши ли?

Не съм правел разлика между алгоритмични и неалгоритмични изчисления. И защо отново трябва да я правя? Макар да съм петимен да я науча.
След Горбачовската перестройка много пишман-учени - членове на АН на СССР и видни партийни номенклатурчици, които доказваха с пяна на уста кибернетиката, генетиката, изкуствения интелект и други подобни за лъже-науки останаха без работа и без средства за препитание. За тях положи майчински грижи Раиса Максимовна

Раиса Максимовна да е положила грижи за Сталиновите динозаври, които стъпкаха генетиката, кибернетиката, теорията на относителността, квантовата механика, вероятностите, математическата логика и другите "буржоазни лъженауки"? Това вече наистина е ново за мен! Взимам го за сведение.

Прочее, какво общо има гореупоменатото с лудите, които ни убеждават в съществуването на извънземни посетители? Лъчезар Филипов да не би да се е позовал на алгоритмите, та да ги намесваме?
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Incognito
kaily
27 Юли 2016 11:14
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Прочее, какво общо има гореупоменатото с лудите, които ни убеждават в съществуването на извънземни посетители?

И що точно тия, които убеждават в наличие на извънземни, да са луди, че не разбрах здраво стъпилата на земята логика?
sluncho6
27 Юли 2016 16:59
Мнения: 10,597
От: United States
>>><<<
Извънземните са най-различни, защото идват от различни планети. Така описанието наКайли се отнася само за един вид, които са на копита. Повечето са на лапи, пипала, колелца и ходунки. Не всички имат антени, щото са им скрити в черепа. Други пък имат по три-четри черепа и всеки е взаимозаменяем. Разнообразие изобщо. Андроидите на три крака са силно разпространени, повече от тези на 4. Повечето вече са загубили ноктите си и не могат да се катерят по дърветата.
Змиеподобните са редки и ги е яд на всички останали, че само те трябва да се влачат по корем дори за да се нахранят. ‌Обаче - еволюция, успели да развият пълзенето до съвършенство. Могат да се катеря по стени и тавани, затова живеят в сферични и цилиндрични къщи. Транспортират се, като устройства търкалят къщите в дадена посока. Така правят и кръговете. При нарастване на броя обитатели в семейството, къщата се надува, след което се разделя на две къщи. Позволих им у нас само по стените, щото тавана ми се кърти лесно. Хранят се само с кашкавал, но харесаха и други неща.
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: sluncho6
Гео
27 Юли 2016 17:22
Мнения: 1,965
От: Bulgaria
Incognito
27 Юли 2016 01:05

Господине, бихте ли споделили с нас каква е Вашата специалност ? Какво сте работил ? В каква област са Вашите специални познания и умения ?

Само след това бих подбрал съответното ниво и бих се опитал да отговоря на Ващите въпроси. Имам немалък опит - обучил съм може би почти 1000 души студенти - всичките с различна степен на подготовка.

ПП Абсолчтно убеден съм, че всяка работа е почтенна и необходима - Вашата, каквато и да е тя - също. А питам, защото ако нашите специалности. познания и умениа нямат никакви допирни точки ( което почвам да си мисля, че е така ), то безсмислено е и за Вас и за мен да си губим взаимно времето. Просто продължете си разговора за виенския хайвер. И на мен даже ще ми е отвреме-навреме интересно. .

ППП Не се притеснявайте - постинга си поне за сега няма да трия.



Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: Гео
kaily
27 Юли 2016 17:30
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Слънчо, пуснала съм ти запитване по мейл.
Incognito
27 Юли 2016 17:54
Мнения: 1,919
От: France
Г-н Гео деликатно ме подпитва за ключа от крартирата, където държа парите си. Защото моето богатство са моите идеи. А те не са оформяни точно на работното ми място, нито са плод единствено на моето образоване. Напълно в унисон с темата мога да отговоря, че те са боговдъхновени по внушение от извънземния разум, с когото имам спорадични, но твърде резултатни контакти. И точно понеже познавам разума в седмото измерение не понаслышке, изпитвам законна неприязън към профани, които се представят за негови душеприказчици. Тактиката на г-н Гео ми се вижда прекалено непродуктивна и ad hominem. Какво сега, за да разговаряме с него, първо ще представяме CV с нотариално заверено копие от дипломата ли? Тем более, не аз намесих алгоритмичната изчислимост и прочие софистикации в обсъждането на менталните отклонения на Лючезар Филипов. Аз имам своите аргументи за неговата и на съмишлениците му лудост. И в тези аргументи не влизат алгоритмите. Затова моля да ме подлагат на изпит.
kaily
27 Юли 2016 18:00
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Аз имам своите аргументи за неговата и на съмишлениците му лудост.

е изложи ги де
Добави мнение   Мнения:314 « Предишна Страница 10 от 16 8 9 10 11 12 Следваща »