Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Едва 12% от учените в БАН са под 35 години
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:87 « Предишна Страница 5 от 5 3 4 5
Mrx++
04 Май 2015 18:08
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Ако лично не бях видял как в Институт от консорциума "Макс Планк" в Германия докторант защитава дисертация без нито една публикация по темата, друг да ми го разкаже нямаше да му повярвам.
И в Германия присъствах на предзащита на дисертация без една статия и във Франция колега защити такава дисертация. В съвета на ВАК не се явяваха дисертанти с под 4, а в повечето случаи 6 до 8 статии и то в реномирани списания. сега сведоха до 1 статия.
Mrx++
04 Май 2015 18:20
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Не го мислете БабаВиЯга, той си е добре (сигурно си изплаща ипотека на къща), виж, БАН-аджиите са зле, за тях трябва да се мисли!
Кое му е добрето, изплащането на ипотеката ли? Като го изхвърлят от работа и неплати 3 вноски и го изхвърлят и на улицата. Аз в САЩ имах такъв колега, дето го беше преживбял. виж аз в България съм си изплатил и двата апартамента, единия в София, другия на морето.
Бобърче
04 Май 2015 22:30
Мнения: 3,849
От: Bermuda
Между БАНският професор и фуражката с лампази, кой знае каква разлика нема.
И двата индивида паразитстват на държавна ясла цел живот!
Единственото, което ги различава е, че лампазлията като го пенсионират, става бизнесмен и седи отдесно на ръководителя на некоя политическа партия по конгресите и трепетно чака да дойде часът на суаретата, бирхалетата и банкетите.
Докато неговият брат по съдба, БАНският учéн не го пенсионират, а го държат на заплата, дорде Господ не го пенсионира.
Другото дето ги обединява е софрата.
Нямат нищо против нея и обичат да бъдат забелязвани от репортери и телевизионни водещи.
Минавам от тук
05 Май 2015 11:15
Мнения: 5,214
От: Bulgaria
Прегледах мненията . Се тъпчи на едно и съща място Защо? Защото участници в дискусията изхождат не от това каквно е , а от това какво трябва да бъде Науката не е само машина за производство на знанията Дори не е и машина. Това е метафора. Но тя наистина вече е индустриално тяло -произвежда предмети, които без знание са нищо. Но науката е и вид общност, социокултурна единица Комуникация и общност Днес тази основна функция на науката, залегнала в уставите на първите нововремски научни институти-дружества и академии е невъзможна в България Не става дума ,че в тази опаковка-университет или изследователска организация - не съществуват различен вид корпорацийки, семейства, често в пряк, а не преносен смисъл. Става дума за работещи комуникации и раБотещо общуване за постигане на целта-решаване на проблемите (Т.Кун) Освен това науката във всяка локална ситуация все пак е глобален феномен Ето тук, съдя по социологията например, по целия цикъл на т.н. социални науки Къде е тяхната връзка със света, с колегите -учени от другите локалности. Не че няма контакти и комуникации Но те са дребнаво -личностни В най-добрия случай съсловно-корпоративни Формата е известно безброй научнотуристически мероприятия под вид на конференции, семинари и т.п. форми. Няма проекти, който се занимават именно с решаване на проблемите на българското общество. Подобните изследвания ,станали преди 20 години така и останаха самотни Дари материалите им често остават погребани под тежки конструкции на сборниците, в които проблемът просто се убива чрез множество отломъци-статии и студии.
Бях съвсем скоро на обсъждане на новото-пренаписано и препечатано тридесетилетно помагало за социолозите Било методологическо - а основния принцип на науката да решава проблемите, които във всекидневната практика не могат да бъдат решени просто падна Беще подменена с едно оргтехническа схемичка -цел и средства. Каква е целта , питам? Ъ, забравихме.
Тук се обсъждат нещата, които биха могли да "спомогнат" точно тов тяло да живне Не, мъртво е Не отговаря както вече писах. Не произвежда главното - решения на проблемите Всяка наука е това Дори и т.н. хуманитарни Там изобщо няма решения, има дискусии за точното назоваване на тема за дисертация или хабилитация и дефиниции без край. Т.е. работата е подменена пак с техника А техниката се корени в догматие на диамата. Това е вътрешно корумпиращо днешната и социална и хуманитална наука Свидетелство? Прочетете учабниците по език и литература Там са 16 принципи от лениновата "синя тетрадка" Осъвременени с неразбраните структуралисти.
Та това е, което последна точно поради това че е последна не разбира Ама не и трябва.
Пак една дама с интересен ник loriana . Аргумент-нищо не знаешь за науката И почва да ръси своите познания -където аспирантурата ли, дисертацията ли пак се пишат при различни условия и обстоятелства но без основното-да решават проблеми.
Да, обаче, станах типична мишена за неразбиране и измишльотини от комар
Ровят се ровят се в купчина от отломъци и не могат да намерят философския камък, с който проблемите на симулакра на науката Бодрияр отдавна констаритар -тами нищо няма.
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Минавам от тук
MarikoSan
05 Май 2015 14:26
Мнения: 155
От: Bulgaria
Просто България е малка и бедна страна и нейната икономика не може да развие в комерсиални продукти резултатите на фундаменталните изследвания.


За няма и 30 години станатме толкова западни, че което не може да се развие в комерсиален продукт все едно не съществува, а ако случайно съществува, то трябва да бъде утепано. Чудя се обаче къде щяхме да сме, ако Питагор, Нютон или Галилей бяха решили да си преценят "комерсиализацията" на "продукта", преди да се захванат да мислят. Или иначе казано, науката не е "продукт" бе, тикви такива.
Boston
09 Май 2015 02:19
Мнения: 114
От: Bulgaria
***


Пишете на кирилица!

Редактирано: 1 път. Последна промяна от: sybil
Добави мнение   Мнения:87 « Предишна Страница 5 от 5 3 4 5