Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Производители изсипват захар пред Министерски съвет. Около 2000 души о
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:69 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща
Неверния Тома
13 Май 2005 15:23
Мнения: 11,681
От: Bulgaria
Ник.Скал,
Бях написал:" Не бих искал да се съмнявам в елементарната Ви интелигентност." Не бих искал, но... Заводите в ГО ПРЕРАБОТВАТ НЕРАФИНИРАНА захар. На никой завод не му трябва да купува готова продукция. Това че е писано че работи с вносна захар е просто защото е изпуснато едно подразбиращо се прилагателно. А конфликта между заводите и техните работници е защото вместо нормална конкуренция /пазарна икономика/ има конкуренция за държавно покровителство. Защото имаме "работеща пазарна икономика"

Николай Скаличански
13 Май 2005 15:40
Мнения: 4,135
От: Germany
Тома,
мога ли да те попитам от къде на къде да не се разбира, че става дума за внос на захар, готова захар за магазина, рафинирана?!?
Ако баджанак ти е шеф на звено в Г.О., аз не съм. От къде да знам от този коментар към снимката, кой, какво произвежда? А и ти не си пояснил предварително, че става дума за внос на нерафинирана захар, която ще се преработва в Г.О.
Друго нещо е обаче от злоба да бързаш да лепиш на хората разни етикети, колко били глупави. Аз също мога да ти правя разни просташки коментари към писанията ти, но не го намирам за прилично. Но всеки има право на избор разбира се!
Все пак дори да става дума само за суровина за завода в Г.О., все пак съм против, ако останалите 5 завода преработват суровини, които се произвеждат в БЪЛГАРИЯ! Българската икономика има полза, когато на територията на тази държава работят, колкото се може повече работници, получават заплати и плащат данъци. Това че по някаква причина по време на комунизма е направен завод за рафиниране на нерафинирана захар, който друго не може да прави и трябва само да му внасяме суровина, това не значи, че трябва да унищожим производителите на захарно цвекло в България, за да може отрочето на комунизма да функционира!
Ако ти е възможно, не прибързвай поне с коментарите си, кой колко е умен, ако можеш! А да и чети постингите като цяло, ако може, а не да видиш една дума и да се палиш!
99
13 Май 2005 15:56
Мнения: 4,830
От: Eritria
абе ти редовен ли си? ква нашенска суровина бе, това беше првото престъпление на "демократите". нема вече наша суровина, даже нема и внос от куба. само се рафинира захар, като целта е да да се вкарва и рафинира и да се пише нерафинирана. сичките големи мафиоти у нашенско почная с таа далавера (начело с мултитруп).
ти момче требе да залегаш над книгите, а не да киснеш по форумите
Erinia
13 Май 2005 16:01
Мнения: 66
От: Bulgaria
Тъй като пак няма яснота, ми се иска да въведа ред:
Вчера МС прие Постановление за въвеждане и прилагане на автономна мярка за суспендиране на митото за внос на 50 000 тона нерафинирана захар от тръстика като извърши следните груби нарушения:
1) Проектът за Постановлението внася министъра на икономиката Милко Ковачев, който няма компетентност да предлага такова постановление (правомощие за това има само Министъра на финансите, според Наредбата за въвеждане и прилагане на автономните мерки за суспендиране на мита; това е логично, защото суспендирането на митата засяга бюджета);
2) Игнорирана е процедурата в Наредбата, която е следната:
- искане до Министъра на финансите от заинтересувани лица;
- сезиране на Комитета по интегрираната митническа тарифа, който да разгледа основателността на искането и да се проинесе с положително становище ( за сведение Комитетът отхвърли искането на ЗЗ ГО като се позова на три отрицателни становища, включително и на Министерството на икономиката, основният мотив е договореностите с ЕС, който признава само 198 748 тона потребление и производство на захара з България и ще ни санкционира за всички количества в повече)
- при положително становище Министъра ни финансите внася в МС проект за Постановление.

Е протестите вчера бяха заради:
- безогледните нарушения на нормативната уредба от страна на един нагъл министър, който е решил, че може да си предлага Постановления, които не са в неговата компетентност;
- безумието на цял един МС, който гласува, без яснота какво, защо и дали са спазени приетите от самия МС процедури
99
13 Май 2005 16:04
Мнения: 4,830
От: Eritria
глупости. никаква яснота не внасяш.
подкупо си го делная само у министерскио савет, а не дадоя на профсъюзните лидери. другото е ала-бала
Николай Скаличански
13 Май 2005 16:06
Мнения: 4,135
От: Germany
99,
ония твоите "демократи", са демократи, колкото и ти си българин!!!
Тва че всичките там сте някакви смотани реваншисти и само търсите, как да далавераджиствате и плюете другите не ви прави нито демократи, нито българи. Такива като теб и ликвидаторите на България сте един дол дренки и аз не правя разлика между вас. Повдига ми се от такива псевдобългари!
А за книгите ми, мерси за съвета. Справям се и то никак не зле. Аз съм като Наполеон.
Неверния Тома
13 Май 2005 16:09
Мнения: 11,681
От: Bulgaria
НС,
Извинявайте, не мислех да ви обидя. Оказва се че просто не познавате нещата. Преди всичко в България почти не се произвежда захарно цвекло.Основния източник на захар в света е тръстиката, която у нас не вирее. Впрочем цвеклото се е появило в Европа през "Континенталната блокада" по Наполеоново време, когато не можело да се внася тръстикова захар. Мисля че и днес в Европа се обработва предимно тръстикова захар. Нашите заводи работят с вносна нерафинирана захар /"полуфабрикат" /. Административно ограничаване на вноса е в интерес на монополите и е антиконкурентно.
Николай Скаличански
13 Май 2005 16:17
Мнения: 4,135
От: Germany
Erinia,
ето това се нарича пояснение, мерси!

А ти Тома взимай пример и се учи на толерантно поведение със събеседниците си!

-----------
99,
защо продължаваш да мислиш, че захранвайки с лафовете си разни форумни лелки и трябва всеки да ти ахка? Това поведение е отживелица от 60те. Но явно си имаш фенки тук.
Да си българин обаче е друго, съжалявам да го казвам, но е така.
Неверния Тома
13 Май 2005 16:17
Мнения: 11,681
От: Bulgaria
Ериниа поясни някои работи, ама не стана по-леко. Оказва се че ЕС /който много държи на "пазарна икономика" / налага административно ограничаване на производството. "Колкото захар изяждате, толкова ще произвеждате. Да не сте помислили да изнасяте и да подбивате нашите цени" . И това не е първия случай. Аналогично е с виното, млякото и пр. Това и в СИВ го нямаше.
99
13 Май 2005 16:20
Мнения: 4,830
От: Eritria
мила скъли, па на мене ми писна бе - еби, учи, еби, учи - да не сам от железо
АВРААМ БАКАЛОВ
13 Май 2005 16:22
Мнения: 117
От: Bulgaria
ПРАДЯДО МИ ПОСТРОИ ЗАВОДА В КАМЕНО ВИЖТЕ КАК:
ТОЙ ДАДЕ ХЛЯБ НА ПОКОЛЕНИЯ СЛЕД СЕБЕ СИ


Д-р Цоню Тотев Станчев е роден през 1858г. в Габрово от богата търговска, авторитетна, многодетна фамилия. Бащата има свои търговски представителства-кантори в Габрово, Ловеч, Плевен, Търново, Лондон, Манчестер със седалище в Цариград. Търгува с угояван от него добитък месни продукти, производство на гайтани, с вълна, притежава чаркове, воденици.Майката, Мома Хесапчиева е от виден и богат чорбаджийски род в Габрово, интелигентна и е опора в стопанската дейност на мъжа си. Преди Освобождението е основателка и първа председателка на първото женско дружество в Габрово, а след него-уважавана гражданка на Габрово и Търново.
Цоню учи в “Роберт колеж”, който завършва през 1879г Същата година заминава за Франция - Екс ан Прованс, където следва право, взема докторат и през 1885 г. се завръща в България. Предлагат му висок пост в Министерството на правосъдието, но той отказва. Установява се адвокат във Варна.
А поводът за установяването му в Бургас е конкретен. В словото пред тленните му останки се посочва: “От Бургас, няколко граждани, заподозрени в сътрудничество с несполучливия бунт на капитан Набоков, затворени и подхвърлени на грозни изтезания, отправят молба към младия варненски адвокат да се нагърби и поеме тяхната защита пред военнополевия съд.
Когато техните роднини и близки, от страх да не си навлекат омразата на силните на деня, странят от тях, д-р Цоню Тотев, презирайки заканите, не се поколебава да тури в услуга на тяхната кауза своя младенчески, свободолюбив талант.Този красив жест, който достатъчно говори за характера на автора си, окончателно ориентира живота на покойния. Установен завинаги в Бургас, той тясно свързва съдбата си с тая на града.”

В Бургас д-р Цоню Тотев се утвърждава като активна личност. Дарител и радетел за строежа на църквата “Св. Св. Кирил и Методий”, общински съветник от 1898г. до края на живота си, избиран за народен представител в 8, 9, 13, 15-то Обикновено народно събрание и в 5-то Велико народно събрание.Край село Долно Езерово закупува големи площи земя и устройва чифлик със сгради и модерна земеделска техника.На закупената земя заселва бежанци от Източна Тракия, улеснява преселването и на банатски българи, които да приучат местното население в отглеждане на захарно цвекло като основна суровина за замисленото от него строителство на захарна фабрика.

Д-р Цоню Тотев замисля, започва, но не дочаква пускането в експлоатация на Захарната фабрика край с. Каяли(днешно с. Камено).Не е било никак лесно да се преодолеят продиктуваните от разни съображения противодействия – в Народното събрание и в Министерския съвет през 1909 година. Но все пак от 2 юни 1912г. на широката земя край Камено, тънеща в блата и мочурища, съсипван от малария край, се почва венецът на неговото дело- Захарна фабрика- “Безименно акционерно дружество за захар и рафинерия в България” с привличане на френско-белгийски инвестиции, в което той е единствен български акционер.Иска се много организаторска работа.Привличат се специалисти от чужбина.Преуморен в организирането и осъществяването на такова голямо дело, той умира на 27 април 1913г. в хотела, където е отседнал в София, неженен, без да смогне да отдели време да устрои личния си живот.
И когато фабриката се пуска в експлоатация но 20 юли 1914г., радетелят, строителят на тази фабрика – д-р Цоню Тотев вече го няма. При погребението за него се произнасят думите:”Не го търсете при раздаване на декорации и при пиене наздравици. Не чакайте да чуете от него гръмки фрази…Той работи мълком, не парадираше със своите научни познания и със своя горещ патриотизъм, честност, с прозорлив ум, рядка смес от идеал и действителност, с благ характер, толерантност, с всеобщо уважение на гражданите”

това е историята на брата на прадядо ми

Редактирано от - АВРААМ БАКАЛОВ на 13/5/2005 г/ 16:34:08

АВРААМ БАКАЛОВ
13 Май 2005 16:26
Мнения: 117
От: Bulgaria
.трудно е да се тъп и комунист......... и нищо да не знаеш и никой от предшествениците ти , нищо да не е направил в живота си , освен някой преврат или да е убил някой заможен "чорбаджия-изедник"
99
13 Май 2005 16:36
Мнения: 4,830
От: Eritria
абе ти со секи нов ник ни я пробутваш таа история, обаче гледам си посмалил. накрай че излезне че прадеда ти е бил комшия на човеко
kara74
13 Май 2005 16:36
Мнения: 2,982
От: Turkey
Бакалов ! Натиснете тук
Бай Иван
13 Май 2005 16:46
Мнения: 3,806
От: Virgin Islands (Unit
Селскостопанското субсидиране е рожба на европейските социалдемократи с преобладаващо комунистическо мислене след войната. Чрез него се създаде една мафиотска маса от
избиратели – селяни, която се движи в рамките на 8 – 10%, но е достатъчна да рекетира всяко правителство – нещо като Доган за България. Системата е толкова загнила и миризлива, че не ми се говори с подробности за нея. Ще кажа само, че субсидирането на продукция за износ се субсидира от вътрешния потребител. Т.е ако в България се субсидира домато, краставицата, пиперо, чукундура, тютюна, млечните и местни продукти за износ тези субсидии се плащат от българския потребител. С други думи
при субсидии за износ цените в България ще нараснат. Това много от плачещите за субсидии не го разбират, а и политическите проститутки нямат интерес да информират. Протекции на вътрешния пазар трябва да има в рамките на разумното, но замирише ли на монопол протекциите трябва да се махат.
АВРААМ БАКАЛОВ
13 Май 2005 16:48
Мнения: 117
От: Bulgaria
kara74 -- е, и?
АВРААМ БАКАЛОВ
13 Май 2005 16:51
Мнения: 117
От: Bulgaria
99 ако не вЕрваш---да ти косна някой и друг декар от Вая Кьой/ Долно езерово/
kaily
13 Май 2005 16:51
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Уау, Скаличански?!?
Форумна лелка ли ми рече?
Молим бот да се не меси и да не те защитава занапред.
99
13 Май 2005 16:51
Мнения: 4,830
От: Eritria
ако не се субсидираше чукундуро, ти изобщо немаше да припариш у чужбина
99
13 Май 2005 16:53
Мнения: 4,830
От: Eritria
аврамчо, мене ми земя не требе - и прав да ме закопая, нема да се оплачем
Добави мнение   Мнения:69 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща