Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Парола Мохамед
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:137 Предишна Страница 2 от 7 1 2 3 4 Следваща »
Сърдитко-Петко
07 Фев 2006 04:52
Мнения: 712
От: Bulgaria
Голяма личност като Йосиф Бродский едва ли би нарекъл някой си Фичо "безроден космополит", още повече, че той самият е космополит. Ако ли все пак бе забележил това мъниче, в най-добрия случай би го определил като
"нарцис - на всяка манджа мерудия".
СветлоПиво
07 Фев 2006 05:02
Мнения: 8,839
От: Canada
"......за желанието на части от исляма за повече доминация в света". Това е положението. Статията е много вярна.....
Fani
07 Фев 2006 05:04
Мнения: 1,196
От: USA
Поправете ме, ако бъркам, но доколкото си спомням, ислямската религия в оригинал не допуска изобразяването на съществуващи предмети, животни, растения или хора, като твърди, че в задгробния свят тези творения ще поискат от създателя си сметка заради несъвършенството си. Оттам и арабеските - единствената декорация, допускана в джамиите. От тази гледна точка разбирам възмущението им, но защо чак сега? Мирише, та чак вони на смазан на пътя скунк (преди две седмици минах през един, колата ми вонеше два дена след четири измивания дневно). Скромна прогноза - ще запалят още едно-две посолства и представителства, без да иска ще пострада някой американски гражданин, който кротко наблюдава от тълпата, и ще дойдат канонерките. И цената на бананите ще падне с един цент.
msho
07 Фев 2006 05:10
Мнения: 66
От: Bulgaria
Уважавам вярващите като, например аз - безбожникът, избягвам да влизам в храмовете им да ги безпокоя в молитвеното уединение. Не снимам, където молят да не се снима, дори да е просто заради "копирайта" на картичките наоколо. Уважавам същите тези вярващи като разумни хора, с които можем да разсъждаваме и спорим за света. И да се шегуваме. Никак не уважавам фанатиците. Прекаленото старание да не настъпиш някого затруднява придвижването. Пък и не е толкова важно какъв точно ще е поводът за ТСВ.
oIo
07 Фев 2006 05:21
Мнения: 8,618
От: Bulgaria
Я-а, Султанът фанал попа за брадата в гнева си. Виждаш ли, Султане, сам си посочил разликата - можеш и да наречеш Христос пророк без никой християнени да ти се обиди(кой от толерантност, кой от простотия, кой от незнание), обаче ако некой нарече твоя пророк "шалвар", стой та гледай!
Captain Buddy
07 Фев 2006 05:46
Мнения: 3,294
От: Bulgaria
“Ако датския вестник беше питал мене” ... “Позицията ми по тероризма и даже по Ирак и Иран е добре известна” и т. н. Все ярки доказателства за пръкването на нов пророк в Манхатън и не съм съгласен да се нарича "нарцис - на всяка манджа мерудия"! Това е проява на недемократичност и нетолерантност спрямо най-прогресивната религия фичизма!
booklearned
07 Фев 2006 06:02
Мнения: 2,529
От: United States
В Топкапъ се пазят и тоягите с които са били налагани жените от харема на султана всеки петък от евнусите .

Една от карикатурите е много вярна .#6 която показва как Мохамед се опитва да спре тези които извършват самоубийствените атентати като им казва , че са свършили девиците .На всички кандидататентатори им се е казвало, че отиват в рая и там ги посреща Пророка , който им дава по дузина девственици, много злато и пр.
цуцурко
07 Фев 2006 06:55
Мнения: 1,588
От: Bulgaria
Политическият ислям е измислен от ориенталисти на британска служба с цел създаване на религиозни безредици и разцепването на Индия.


Каквото сме посели, това ще жънем. За съжаление.
oIo
07 Фев 2006 07:12
Мнения: 8,618
От: Bulgaria
Цуцурке, начи пророкът бил на британска служба в 622 г., кога написал Medina Charter, а?
smarty
07 Фев 2006 07:48
Мнения: 1,271
От: USA
Чета, чета и съм съгласен с всички.А така ми се искаше да опонирам на някого.
Chilingo
07 Фев 2006 07:50
Мнения: 277
От: Bulgaria
Авторе, Храстчето все пак не е Аллах. Нерде Ямбол, нерде Стамбул.
цуцурко
07 Фев 2006 07:55
Мнения: 1,588
От: Bulgaria
ОиО,

ти правиш ли разлика между Ислям и политически такъв? И кой от двата типа движи протестите в момента?

А Пророкът е получил домашното си от Архангел Гавраил, ако не се лъжа...

Редактирано от - цуцурко на 07/2/2006 г/ 08:01:23

FL
07 Фев 2006 09:03
Мнения: 6,942
От: Canada
Поздрави за карикатуристите!
Свободното слово отново показа че е главното оръжие и защита срещу фанатизъм и престъпност!
Мекотели политици от запада и комуниста идиот Станишев скокнаха да защитават средновековните диваци!Да окуражават терористите!
"Не се присмиваите на Мохамед, казват те, защото те ще палят и убиват!
А те палят и убиват понеже мразят нашта вяра, нашият начин на живот!Те ни мразят понеже жените ни не са затворени в хареми!Те мразят нашето изкуство, наште банки, нашто благоденствие..нашта музика, ....те мразят децата ни..!
Станишев е глупак които неможе да различи кои е мирен мохамеданин (огромното мнозинство) и кои е терорист.
олезатвориочички
07 Фев 2006 09:12
Мнения: 1,759
От: Turkmenistan
Йети ли? Колко безвкусно. А "препечатването" от страна на Бойко на точно този фрагмент — още по. Също така е и половинчато — ако му се ще, имайки се за "търсещ човешки дух", да се гъбарка с Мохамед, то нека го направи и да си понесе каквито там ще са последствията. Ако го е шубе, то нека подмине темата. Ама да ми "препечатва" и по този начин да снема отговорността от себе си е жалка постъпка. То не може хем туй-онуй, хем душата в рая.
ЗИТО
07 Фев 2006 09:13
Мнения: 2,864
От: Bulgaria
Протестите, горенето на знамена и др. се подклажда.Това не е нормално реагиране.В него има някакъв бяс! Това е страшното.Естествено постъпката на датчаните е недобросъвестна, нечистоплатна а и може да е подтикната от някой който има интерес за бунтове и несигурност.Интересно ми е някой знае ли как изглежда Мохамед, след като е забранено да се изобразява.И как се определи в карикатурите, че брадатият образ е именно той? Надписа е едно а образа друго!
Аз мога да си поставя снимката и да напиша под нея , че съм Хитлер, някой ще повярва ли?
Nebol
07 Фев 2006 09:22
Мнения: 1,671
От: United States
"Ситуация, при която в свободния свят едни символи могат да бъдат обект на осмиване - Буш, папата, Бог-Отец и патриарх Максим, докато други - не (пророка Мохамед), то лека-полека ще излезе какво - че вторите са недосегаеми, ерго - по-важни."

Разбирам да сложиш Бог-Отец и пророка Мохамед заедно, но да добавиш Буш папата и патриарх Максим!?! Можеше и баба ти Гъцка да добавиш със същата сериозност.

Тук ще спомена за един предмет който се изучава във всички бизнес университети в САЩ - International Business. Там, освен това, че разбираш защо бизнеса ти може да се срине ако на италиански парфюма ти звучи като "гъза на тъщата", се изучават и традициите и на различните народи. Глобализацията задължава фирмите и работещите в тях да наблягат все повече на изучаването на законите, религиите, традициите, политическите сили и т.н. на дадена страна. Съобразяването с реалностите направи Toyota една от най продаваните коли в САЩ. Фирмата не произвежда trucks докато големият бос от страната на изгряващото слънце не бил убеден да посети един бейзболен мач. Дотогава противник на тези камиони, той с изумление забелязва, че всички реднеци карат само такива коли. Китай пък успя да промени един от основните принципи на McDonald's - откриването на закусвални в офис учреждения.
Прилагането на тези виждания отдавна прескочи бизнес нивото. Въобще, съобразяването с културата и традициите на дадена страна, а оттам обикването и, идва с опознаването.
Аз лично не се дразня от тези карикатури, но знаейки, че мога да оскверня нещо свято за цяла общност от хора, бих се въздържал от публикуването им.
Ако пък разбера, че отсрещната страна се е засегнала - ще се извиня и толкоз! Та какво значи свобода на словото? Ето, и на мен ми се ще, (ах как ми се ще!) да попсувам някои от горните байганьофорумници, но пуста свобода на словото...
Muktadasaxkoburgidiotski
07 Фев 2006 09:39
Мнения: 14,528
От: Mali
Ако Западът и Ислямът в момента имат полюси - това са съответно Вашингтон и Техеран . Вижте им реакциите- много показателни.В момент , когато назрява глобален сблъсък по иранския въпрос, държавният департмент осъди остро карикатурите на Мохамед. Техеран от своя страна обяви чрез най-големия си вестник , че организира конкурс за карикатури на...холокоста не на Христос/макар , че и това е ставало в Сирия , например/ а на еврейския "Бог" - бизнесът Холокост.Изводът е ясен , САЩ-Израел сътвориха блестящо активно мероприятие и набутаха европейците в блатото на омразата.А досега , благодарение на "локомотивите" на ЕС -Франция и Германия , Европа заемаше индиферентна позиция.Сега ще-не ще , ще трябва да подпомага САЩ и Израел. Техеран пък казва в открит текст кой е провокатора - Израел ! ...Ако до преди 10 дни бях убеден , че нападение над Иран не може да има , поради слабостта на Америка и пълната липса на подкрепа от Европа , сега вече не съм сигурен Явно тези , които създават войната са помислили за всичко. Винаги някаква провокация "натиска копчето" на кутията на Пандора.
ФОРЕСТ ГЪМП-СИН
07 Фев 2006 09:46
Мнения: 1,915
От: 0
Ако датчаните бяха питали мен ... щях да им кажа, че американците са им подготвили голем сърпрайз. И не е Фернандо, а Франсиско Писаро, чичо Фичо - как го пропусна това при бързия пробег през гугъля. Та цялата работа намирисва на ЦРУ-щина. Мюсюлманите никога не са виждали пророка, за да го разпознаят в карикатурите. Но те ще скочат и на бидон с кисело зеле, ако отдолу стои надпис. "Не" на надписите, "Да" на карикатурите. Четката е оръжието, а словото нейн пророк. Какво ги е еня нашите мюсюлмани за датските вестници. Важно е Ахмед Доган да има кво да ебе за обяд. Ако няма - тогава става страшно и изведнъж датските вестници ще станат отговорни за тази трагедия. Американците познават много добре народопсихологията на всякакви верски общности.
Кракра
07 Фев 2006 10:02
Мнения: 1,762
От: United States
Ламбовски,

И все пак подобни карикатури бяха излишни, но реакциите са показателни. Междудругото, Муктада, целта бе в самата Европа да се разбунтуват по подобие на масовите безредици ноември месец, щото и баба знае пред посолството.
*
Сигурно Бродски щеше да ме обяви за тунеядец и безроден космополит.


Не, Фичя, грешиш. Нямаше за нищо да те обяви. Ти си си, каквото си.
Кракра
07 Фев 2006 10:06
Мнения: 1,762
От: United States
Американците познават много добре народопсихологията на всякакви верски общности.


Американците по мое мнение са много боси точно в тази сфера. Виж израелците и донякъде англичаните са майстори в това отношение, затова и могат да си манипулират американците периодично.
Добави мнение   Мнения:137 Предишна Страница 2 от 7 1 2 3 4 Следваща »