Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Банките рязко оскъпиха заемите
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:137 « Предишна Страница 4 от 7 2 3 4 5 6 Следваща »
Manrico
14 Окт 2008 12:30
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
И какво следва като падне борда? Видовден ли?
Не Видов-, а Виденов-

_______________________
And if I spend somebody else’s money on somebody else, I’m not concerned about how much it is, and I’m not concerned about what I get. And that’s government.
Milton Friedman, Fox News interview (May 2004)
mitkog
14 Окт 2008 12:38
Мнения: 5,063
От: Bulgaria
никой не знае какво следва след падане на борда ако требе да сме откровенни - най вероятно още малко S класи по улиците и тук таме разстрели. абе ще има папу
Apolitichen
14 Окт 2008 12:50
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
По-точно е "Супер Виденов ден". А по-вероятно е, место S класи по улиците, бронирани Hammer-и и добре въоръжени. Вече са договорени и ги чакаме от Америка. Папу-то ще е само за така наречия "елит" (На "криминален елит" като се отреже опашката, остава само "елит", но зрелищата ще са повече - "резане" на фондове, "обрязване" на доходи и т.н. "cut"-ване.
Antigovedar
14 Окт 2008 12:54
Мнения: 2,031
От: Bulgaria
mitkoq , бих добавил, че нещата се подготвят и някой наистина ще .
Manrico, знам
шуменско пиво
14 Окт 2008 12:59
Мнения: 3,617
От: Angola
Пробуждане, намаленото доверие в банките не води до купуване на стоки, а до пазене на парите в бурканбанк или инвестиране в злато примерно. КОнсумацията намалява тъй като хората не са сигурни колко зле ще им се отрази кризата (я работа загубят, я всичките им инвестиции изгорят).

Пробуждане, да добавя и аз нещо след колегата/колежката rossenf. Намаленото доверие може и да доведе до ускорено купуване на стоки, но у нас тоя етап вече е отминал. Горе-долу такова беше положението 96'та. Хората все още имаха някакви пари, а пазара беше полудял заради инфлацията която провокираха "нашите". Спасението за мнозина беше да си изхарчат парите колкото може по-бързо, преди да ги е изяла инфлационната ламя. И народа се юрна да купува. В масовия случай това бяха планирани, но отлагани за по-късно покупки, които хората хукнаха да реализират зорлем.
По това време имах мебелен магазин и помня как не смогвахме да мъкнем стока. Само дето в един момент се ухапахме, след като пратих колата до един от редовните ни доставчици и купих стока която току-що бяхме продали, по-скъпо отколкото я продадохме същия ден сутринта. Тогава минахме на доларови цени и това горе-долу спаси положението. Само дето търчахме по няколко пъти на ден до банките или до чендж-бюрата да обръщаме хартийките. Но тъй или иначе загубите бяха огромни.
Сега положението е съвсем различно. Най-малкото заради това, че насищането на търсенето на потребителски стоки е несравнимо по-високо от тогава. Освен това, макар и инфлацията да е доста висока и дума не може да става за оная история.
_krum_
14 Окт 2008 13:24
Мнения: 599
От: Germany
Ако така са ви отговорили от Райфайзен, значи лъжат като кучета!

Точно миналата седмица им звънях да им се карам защо са ми вдигнали лихвата без предупреждение и без писменото уведомление за което пише в договора.
Специално тоя месец лихвата ми е вдигната с половин процент, а предините месеци имаше други повишения.
Бай Драган
14 Окт 2008 13:29
Мнения: 12,047
От: Bulgaria
naiven2,
не си прав . Преди година едната дъщеря тегли кредит при 6, 25% постоянна лихва за 30 год период. В момента е 5, 5% . Не съм икономист , но държавата подпомага изплащането на вноските при тази икономическа криза в САЩ. А тук сме център на благоденствието......
Gan(ю)гоТрий
14 Окт 2008 13:35
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Никoй тука не се сети да запита защо правителствата спасяват банките, а не спасяват да речем кредитополучателите на които се вдига лихвата, а реалният им доход намаля от инфлацията? САЩ вече хвърлиха на „ламята” над 1 000 милиардa, следват Европа и Азия. Никой не търси парите от реално изконсумиралите ги гешефтари от мултинационалните уолстрийтски чудовища развили до невероятни размери „бизнеса” с тъмна материя или несъществуващи хипотетични пари. На ПРАКТИКА и бг данъкоплатец и щастлив кредитополучател ще възстановява профуканите ИСТИНСКИ пари на бъдещите норвежки пенсионери. Значи печалбите се разпределят по капиталистически(и то престъпни печалби), а загубите се разпределят по социалистически на целия свят и на гърба на тези които нямат нищо общо с далаверата. Интересно как видните мислители на капитализЪма като Манрико ще обяснят такива социалистически „методи”, непознати дори преди 1989..

Редактирано от - Gan(ю)гоТрий на 14/10/2008 г/ 13:41:48

Mutant4o
14 Окт 2008 13:36
Мнения: 3,341
От: Bulgaria
Krume,

А ти правили като кученцето от рекламата "Да, да...да, да" като тегли кредита а?
Докато има говеда ще има и касапи.
Лошото е ще го отнесат и тези дето имат спестявания, я не само кредити....



...и те така те...
Antigovedar
14 Окт 2008 13:46
Мнения: 2,031
От: Bulgaria
Круме, не се карай и нерви - няма смисъл, всички Банки са един дол дренки. Само да ти подскажа, че уведомление е и обявата окачена в офисите на дадена банка, който иска да я чете....
Карамфилов
14 Окт 2008 14:12
Мнения: 2,535
От: Bulgaria
"Zmeja А аз все пак да попитам: Тези вече около 1500 млрд. долари, с които в световен мащаб САЩ и съответните държави ще спонсорират закъсалите частни банки сега в кои банки се съхраняват? Ако реално не съществуват, значи сме свидетели на грандиозна измама и опит за временно спасяване на финансовата пирамида до началото на Третата световна война. "
Змей, и аз задавах този въпрос. Изглежда става дума не за виртуални, а за истински пари, които правителствата взимат назаем от институции като МВФ например. Как ще се връщат тези пари, а че ще се връщат е повече от ясно, как сега влияят върху баланси, бюджети, вътрешни дългове и прочее щуротии, от които малко разбирам - айде икономистите да кажат.
Apolitichen
14 Окт 2008 14:30
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Специално тоя месец лихвата ми е вдигната с половин процент
И на мен, ама още не мога да достигна основната лихва на ЕБ за депозит в евро. Тия банки "мошенници" си падат, отпускат при ниски лихви кредити и "прецакват" вложителите си, на които инфлацията изяжда влоговете.
Gan(ю)гоТрий, ако ще се спасяват кредитополучателите, на които се вдига лихвата, защо не се "спасяват" вложителите, на които им се обезценяват влоговете!?
Иначе за отговорността на банкерите, съм съгласен, тя трябва да е преди всичко.
rossenf
14 Окт 2008 14:40
Мнения: 1,956
От: USA
Шуменско, тва дето казваш е вярно, ама само ако има и хипер-инфлация заедно с кризата, тоест бурканбанката утре нема да струва нищо (като през 96-97).
4uka
14 Окт 2008 15:10
Мнения: 3,111
От: Bulgaria
При част от големите банки повишението стига 1.5%
А Федералният резерв, Бенк ъф ингланд и други евро.-банки свалиха с 0.5%
Тия хора не разбират ли от финанси и икономика? А искат да правят социализъм.
Чудя се!
Gan(ю)гоТрий
14 Окт 2008 15:14
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Apolitichen, “кредитополучателите” е като частен случай, понеже те са визирани, иначе губят всички, най-вече данъкоплатците. Последствията обаче не спират с покриването на загубите.
Инвестициите сериозно ще се свият, защото и най-големите корпорации се финансират с банкови кредити, а те ще се оскъпят и намалеят. Това значи примерно, че прословутия завод на Нокия в Румъния много вероятно и да не види бял свят.
У нас много голяма заплаха е вътрешно фирмената задлъжнялост(над 100 милиарда) пред която се очертават уволнения на работници(или работа за без пари), верижни фалити и трупане на милиони несъбираеми фирмени кредити, което ще удари отново банките. Фалита на САЩ е съизмерим с рухването на комунизма, а вероятно и с по-големи мащаби. Ние вече си изплатихме това рухване и сега с летящ старт ще почнем да изплащаме рухването и на капитализЪма.
Какво ли толкоз съгрежихме, Боже?
rossenf
14 Окт 2008 15:24
Мнения: 1,956
От: USA
Между другото вчера или днес требеше Дау-то да стане 0? Много странно каква патаклама стана като падна рекордно, а като се вдига рекордно нема никой.
Я някой от тия дето брояха през 10 минути миналата седмица пак да броят (требе да сме информирани все пак).
Zmeja
14 Окт 2008 15:28
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
Карамфилов,
Някъде четох, че и МВФ не е цъфнал и вързал със свободни пари "на стиф". При астрономическия си бюджетен дефицит и външен държавен дълг фалиралата държава мутра - САЩ "подпомага" със стотици милиарди закъсали частни банки! Американското безочие е добре известно, но необяснимо е защо европейците продължават да им се връзват?! Не случайно Буш-мените размахват юмруци на всеки, който се опита да им противоречи, бият всеки, който се противопоставя на рекета им, който има "нахалството" да си иска парите, или който проявява стремеж да си кътка националните богатства. Въпросът е все пак: "До кога?" Че това няма да продължава вечно е ясно.
4uka
14 Окт 2008 15:30
Мнения: 3,111
От: Bulgaria
ВЕДНАГА ще ви напомня и направя паралел с "намаляването" на цената на бенДЗина с 3-4 ст.
НЯМА САМО ДА ДИГАМЕ ЦЕНИТЕ Я!
Та напомням, че цената на барел (да не се бърка с варел кисело зеле)
на 12 март 2008 г е била 130 юс долара
към 13:00 на 14 октомври брент за барел Е 82, 02 юс долара
Mutant4o
14 Окт 2008 15:32
Мнения: 3,341
От: Bulgaria
Май ще требе да се поизчака малко с унищожението на САЩ, ЕС и окончателната победа на здравите сили
4uka
14 Окт 2008 15:35
Мнения: 3,111
От: Bulgaria
Manrico
почти без да е чел договора, а в един момент се оказва изненадан, че лихвата му била плаваща

Манрико, братко, ако искаш да теглиш заем ДРУГИ ДОГОВОРИ НИКОЯ БАНКА НЕ ПРЕДЛАГА, а спазвайки принципа на "...сегашна стойност..." взимаш днес, а връщаш с години и все по-малко, даже и заради естествено натрупващата се инфлация през периода, а когато тя е 5-6 пъти повече от официалната както е в БГ - е голяма далавера
Добави мнение   Мнения:137 « Предишна Страница 4 от 7 2 3 4 5 6 Следваща »