Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Пак станахме набожни
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:423 « Предишна Страница 20 от 22 18 19 20 21 22 Следваща
nikola_tsanev
09 Ное 2008 23:01
Мнения: 12,247
От: Bulgaria
Статията на Денков е интересна. Също така ми бяха интересни и коментарите след нея. Видях всичките, тези на Бивола, макар и дълги ми се видяха също много интересни.
Недоумявам само защо има толкова много наставляващи, заплашващи и нетърпящи възражение, с раздразнение отговарящи на всички с различно мнение на тяхното, коментари на едно семейство дромадери отвъд океана
Real Life
09 Ное 2008 23:03
Мнения: 1,438
От: Bulgaria
За Китай е логично. Нали не си мислиш, че произвеждат за вътрешния си пазар?
Vute Graovski
09 Ное 2008 23:04
Мнения: 2,225
От: Poland
Хуне , селяндурите у мойто село казваха - " надай се коньо на зелена трава , надай се к..е на пияна жена ". Изглежда че и твоите "философски" разсъждения на американска тема са подобни .
San De Cannes
09 Ное 2008 23:04
Мнения: 2,778
От: United States
Сега накъде ... а ? Ами в същата посока, харесва ли ви ? Сега там от където бяхме тръгнали 1917 ... ама и това не ви харесва !
Всъщност се изисква вече по-строга роля на държавата и като регулатор на социалната справедливост.
Трябва да се спре с раковата връзка на политиката с частния бизнес , като начало , строго законодателство и ... лобизма на боклука, това е само като начало.
Определяне на стратигическите отрасли за една страна - образование , здравеопазване, енергетика , комуникации ... дори селското стопанство. Филосовията на консумативната политика която беше развивана до сега е мъртва ... пред факта , че ние сме на път да унищожим собствената си планета.
Необходимо е да се осъзнае, че по начина по-който съсвременното общество прозивежда и консумира е самоубийствен.
Проблемът , както казва г-н Фотон е вече световен и за решаването му е необходим консенсуса на всички развити страни , те са тези които ще задават тренда в новите социално-икономически отношения. Глупаво би било да изолираме ставащото в САЩ на фона на това, което ни очаква всички нас , като хора ... Това което стана в САЩ е само първия сигнал и ако той не е достатъчно ясен ... тогава няма за какво да пишем във форума. Повече от 8 години умниците от дясно заявяваха, че няма проблем с промяната на климата ... Вчера , един гуру, представител на BP, промъкнал се да говори с Обама , твърдеше ... че в близък план САЩ ще се спасява чрез газифициране . Аргументът - това има САЩ и това е изгодно ! : ) Поредна глупост според мен ... Това е отлагане, временно и не е решение на проблема нито с консумацията на фосилните горива ( да не забравяме, че газа е генетично привързан към течните фракции !!! ) , нито със замърсяването на околната среда като цяло. Ядрената енергетика също е проблем ... не само заради опасността от неправилната работа със самото гориво и изотопните остатъци , но и с топлинното замърсяване на планетата ни. Същата порода умници съветваха хората да купуват къщи и че пазарът на риълестейта е толкова солиден ... че няма какво да го помръдне ... Сега апелират да не си изтелгят парите от стоковите борси и от пенсионните фондове ... Да , те вече имат по 8 къщи , по 16 коли и 5 яхти и им е все едно какво ще направите ... в най-лошия случай те могат да спечелят още ... а останалите да загубят всичко. В този смисъл въпросът на къде сега ... е актуален ... И отговорът е - вече не там където веднъж бяхме ! Нека има частна собственост , аз не съм против това , нека има някаква свобода на пазарите , не съм и против това ... но всичко трябва да бъде все пак регулирано и да има някаквъ контрол ... Както в начина и формата на призводство, така и при разпределението.
Лично аз , както и Бай Сипро ( Фичо и Нели и Хасан трябва да си го спомянт от Монитор ) с който живяхме години наред заедно , бяхме отнесени от вихъра с много пари ... Благодарения на честната система на ... преразпределение , спазване на договорни взаимоотношения и капиталистическа предприемчивост. Не сме само ние ... На нас със Спиро ни костваше не само пари, а и време ... 6 години труд ... без отпуски и какво от това ? Договорите бяха заобиколени, адвокатите задействани и ... капитализма беше в стихията си ... А "продукта" на работата ни си е налице и до ден днешен. Това е едно малко отклонение от темата ... само за да бъда по-аргумнетиран. Не е краят на света , парите не са всичко и няма да бъдат ... това беше само една част от личните ми неуспехи ( нали съм гласувал за Обама и според класификациите на Крюела трябва и да съм лузър : ) ) ... но не е в никаквъ случай и продължението на стария свят ... този който не се оказа толкова честен и справедлив. Сигурно не мисля само аз така ... Въпросът а сега накъде, е въпрос който ще си го задаваме всеки ден и отоговорът ще е - сега към едно общество което ще е по-малко консумативно , по целенасочено в решаването на проблемите ни като социум , в справедливото разпределение на продукта създаден от него.
Крюела се съмнявала в желанието на американците да си платят сметките ... Повечето от тях , Круюела, си ги плащат . Сметките излизат криви там където мошениците и крадците спекулиращи с идеята , че всеки е господар себе си завлякоха една цяла страна ... където войините които тази страна води ... и за които плащаме основно ние в САЩ ви облагодетелстват и вас ... както и изнесените работни места от тук ... Американецът дарява, плаща данъци и може да е сметкаджия, но не е стиснат и помага. Американецът може да понесе социално оправданите такси, това което не може да понесе е , че те отиват в джобовете на малцина ... ако не е станало ясно.
САЩ е бързо настройваща се страна и промените тук са това , което Европа не познава като темпо. Така и се работи ... понякога не много ефективно, но бързо наиситна. А сега накъде ?
Сега там където има повече српаведливост и ще я търсим всеки ден ... Това ли не ви харесва, пък питам аз ?
steppenwolf
09 Ное 2008 23:07
Мнения: 4,887
От: New Zealand
Логично е да се коригират прогнозите надолу - съвършено вярно!
Но не и два пъти! JPMorgan например ги коригира онзи ден с 0, 9 ( нула цяло и девет) процента. Хубаво е да се говорят нещата такива, кавито са.
Чичо Фичо
09 Ное 2008 23:07
Мнения: 24,838
От: United States
Не сме притеснени чак толкоз, ама нямаме човек зад гърба си, вързани сме за своя крак. Америка е суверенна страна - може би единствената суверенна (?)

Каквото каже суверена, то става - да има смъртно наказание, да няма универсално здравеопазване, да изберат Пейлин президент, да бомбят Саддам, да забранят алкохола, може и да спрат поръчките за манифактура за Китай, да се изтегят ам. войски от Европа, Ирак и Афганистан, да се освободи Америка от вноса на чужди горива за 10 години.

Америка има потенциал да направи всичко това.

Обама и мнозинството в конгреса няма да правят резки движения на междунар. сцена и ще координират всичко със съюзниците. Може би франкофон Кери ще е държ. секретар (външен министър).

Днес слушах лидера на сенатското мнозинство Хари Рийд и шефа на преходния кабинет на Обама Джон Подеста. Рийд е предпазлив, поне докато не е дошъл новия конгрес, но каза, че работи с разумните републиканци, с Маккейн, с когото се добрили още в сряда, с Либерман, когото той защити от някои дем. нападки, за скорошни мерки за преодоляване на кризата. Подеста е по-нахъсен, иска тутакси реална помощ за хората - повече помощи за безработица, програми за работни места, помощ за здравеопазването и образованието. Той е бивш началник на кабинета на Бил Клинтън и знае, че не бива да се протака и се допуска хаос в началото.
Hugin
09 Ное 2008 23:10
Мнения: 8,461
От: Bulgaria
То винаги е така - работещите се страхуват от вдигане на данъците, а безделниците - от спиране на помощите.
Така и ще бъде...
Hugin
09 Ное 2008 23:12
Мнения: 8,461
От: Bulgaria
От хилядолетия циганьорът се чуди какво му е сложното и трудното на земеделието - ори, мели, яж.
Чуди се, но не пробва!
Hugin
09 Ное 2008 23:16
Мнения: 8,461
От: Bulgaria
Редникът и Бивола да вдигнат глави и да огледат и другите водещи държави. Къде има ходещи и плямпащи костюми без биография?
И не само във властта, а и в бизнеса?
Дали няма нужда от чистене?
Дали шахматната дъска не е подредена вече?
Ку-Ку
09 Ное 2008 23:18
Мнения: 4,128
От: Bulgaria
Само че проблемите са в реалната икономика - оттам тръгна кризата, прехвърли се на Уолстрийт и засилена се върна пак в реалната икономика.


Интересното при настоящата криза е именно това, че проблемите тръгнаха от финансите и по-точно от безраборното отпускане на ипотечни заеми на хора в щатите. Чичо Фичо разправя, че това били средната краса, която искала да се мести в по-добри квартали за да осигури бъдеще на децата си, но май не е точно така. Интересни анализи има из мрежата, кой точно е взимал тия заеми. Оня ден слушах по радиото един немчуга от Дойче Банк, който обясняваше как кризата щяла да се отрази на Европа. Та той разправяше, че тия гнилите ипотеки били раздавани именно на най-бедните в САЩ, 'долната' класа така да се каже, хора без стабилни доходи, без кредитна история, въобще такива които никога досега не са имали възможност да получат ипотечни заеми. Според това което чета и с което чичо Фичо любезно и редовно ни зомбира, Буш сега и Обама в бъдеще са се засилили да помагат точно на тези хора като държавата изкупи калпавите ипотеки и остави длъжниците в къщите им, което ме навежда на мисълта че кризата може да продължи дълго Между другото същият процес се наблюдаваше и при нас, хора взимаха кредити, които не могат да си позволят, като се надяваха че доходите им ше се вдигнат в бъдеще. За щастие не можахме да се осерем съвсем, кризата дойде навреме за да отрезви шушумигите.

Редактирано от - Ку-Ку на 09/11/2008 г/ 23:21:43

хунвейбин
09 Ное 2008 23:23
Мнения: 9,895
От: Bulgaria
Vute Graovski

Като технократ , аз вярвам в науката и техниката , а от там в лидера на науката и техниката.
Това е лидера, в настоящият момент-Америка.
Виждам системна промяна и я благославям.
Както класическата механика , създава класическият капитализъм , квантовата механика , ще го доразвие на микро и молекулярно ниво..тази промяна само в Блатото не е известна и се говорят простотии.
Аз съм дълбоко убеден, без да съм американофил , във влиянието на ИНТЕЛЕКТА
Това е проблем , които определя МИСЛЕНЕТО , разума , а аз твърдо вярвам в него.
Верският фанатизъм , религиозен и икономически/капиталистически/отива на бунището.
Това е симптома които наблюдаваме.Дано да е реален и се доразвие.
На консерватори и консерви не вярвам.Знам какво е ставало приблизително 2000 год.
rki
09 Ное 2008 23:33
Мнения: 20,973
От: Albania
повече помощи за безработица, програми за работни места, помощ за здравеопазването и образованието.

Помощи, помощи, помощи...
А каква ще е цената на ресурса?
Гавърмънта като вземе за фискалната 2009, заеми за два трилиона, с колко ще скочат като абсолютна сума лихвите?

__________________________________________ _____________________
Once the government socializes losses, it will soon socialize profits. If we lose our ability to fail, we will soon lose our ability to succeed. If we bail out risky behavior, we will soon see even riskier behavior.
hamel
09 Ное 2008 23:37
Мнения: 65,681
От: Bulgaria
По новите заеми или и по старите?
Vute Graovski
09 Ное 2008 23:43
Мнения: 2,225
От: Poland
Хуне, без съмнение в момента положението в Съединените Щати е кризисно и много прилича на това след смъртта на Брежнев в СССР. Разликата е там че американците бързо се усетиха и избраха своя Горбачов веднага а не чакаха три години , когато вече беше "след дъжд, качулка ".
Iezuit
09 Ное 2008 23:43
Мнения: 17,521
От: Pitcairn
Не вярвам някой здравомислещ да иска рухването на САЩ. Кой би бил заинтересован от появата в квартала си на маймуна, свикнала на обилно плюскане, но вече гладна, а и с връзка гранати в ръка...
rki
09 Ное 2008 23:45
Мнения: 20,973
От: Albania
По новите.


__________________________________________ _____________________
Once the government socializes losses, it will soon socialize profits. If we lose our ability to fail, we will soon lose our ability to succeed. If we bail out risky behavior, we will soon see even riskier behavior.
Бивол по калдъръма
09 Ное 2008 23:47
Мнения: 1,871
От: Bulgaria
хунвейбин, недей да заблуждаваш хората като представяш, че квантовата механика е способна на нещо повече (например да доразвиела класическия капитализъм "на микро и молекулярно ниво.." ) отколкото това, което всъщност е---просто един сбор от рецепти за решаване на много ограничен кръг задачи, поради липса на нещо по-добро. В нея няма абсолютно нищо философско или такова дето да го приложим в решаване на обществени въпроси. И не ми казвай за големите й успехи в решаването на задачите (по същество занимание за инженери, а не постижение на теоретична физика), защото болшинството от това, което се представя за успех на квантовата механика е чисто и просто едно пробутване, че нагаждане на решения към експериментални факти било успех на теория.

Редактирано от - Бивол по калдъръма на 09/11/2008 г/ 23:49:33

hamel
09 Ное 2008 23:49
Мнения: 65,681
От: Bulgaria
То да ти кажа вече 2 трилиона в повече, 2 трилиона по-малко - все тая. Абе чух отнякъде, че вътрешния дълг в момента е около $50 трлн. Има ли нещо вярно?

Редактирано от - hamel на 09/11/2008 г/ 23:52:22

rki
09 Ное 2008 23:52
Мнения: 20,973
От: Albania
Мда, някак си хората претръпнаха.

__________________________________________ _____________________
Once the government socializes losses, it will soon socialize profits. If we lose our ability to fail, we will soon lose our ability to succeed. If we bail out risky behavior, we will soon see even riskier behavior.
San De Cannes
09 Ное 2008 23:53
Мнения: 2,778
От: United States
Сега малко разяснение за помощите ... само малко. Ако си взел от индианците земя ... сега им "помагаш" .... ако си ми взел на мен пари , които аз честно съм си изработил ... а ти си ги пооткраднал сега ще трябва да връщаш ... Дали е помощ или не ... оставам на собствената ти съвест ако имаш такава, да реши. Помощ за 6.5% безработни в САЩ ... можем да понесем , което е несравнимо по-малко с безработицата в Европа. Ако някой се нуждае от помощ ... това не е толкова САЩ. Страната има и природни ресурси и интелектуален потенциал и това е плач на чужди гробища. Ако САЩ започнат да провежда протецкионистка политика , тогава може да се види по ясно кой и от каква помощ се нуждае.
Нямаме нужда от помощ ... имаме нужда да не сме ограбвани за труда си ... за това за което работим ! Толкова ли е непонятно ? Аз нямам проблем да издържам някой който го е закъсал ... вие имате ... вие моралистите и радетелите на провалилия се в този си вид капитализъм ! Какво ще е един Еърбъс ... с който летите и така се гордеете в Европа ... ако не е намесата на многото държави производителки ... на практически държавния проект на ЕС ... който се състезава в частния сектор на САЩ ? Ами ако ни си запазваме работните места тук ... в Ирлания могат да се занимават спокойно с стригане на овце , а Китай с отглеждането на ориза и развитието на теориите на Мао и разбира се с традиционната коприна и фаянс . Единствената страна в Европа , която може да бъде на едно ниво със САЩ е Германия и без нея ... не виждам никакво движение напред в Европа ... а това бе една сравнително добре уредена социална страна , нищо подобно на американския вид капитализъм ... но Гернания в която присъстваха постоянно американксите войски и само малка част от брутния и продукт отиваше за военните ... така , че ... и там е плащано от тук.
Има аз какво да им харесва на някои форумци в Европа ... капиталистическия модел в САЩ ... защото им осигурява работа ... А ако беше обратното ?

Добави мнение   Мнения:423 « Предишна Страница 20 от 22 18 19 20 21 22 Следваща