Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Франция каза \"\"не\"\" и на българския модел
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:194 « Предишна Страница 4 от 10 2 3 4 5 6 Следваща »
takoko
31 Май 2005 15:31
Мнения: 1,169
От: Germany
но силните им социалистически етатистки и антиамерикански традиции и френския културен нарцисизъм им пречат много.





Това е и моята мисъл!

takvor onik
达 可 沃 尔 奥 尼 克 保 多 利 昂
God Bless U!!!
moment
31 Май 2005 15:33
Мнения: 1,085
От: Bulgaria
http://fishki.net/comment.php?id=3591
katana
31 Май 2005 15:39
Мнения: 923
От: Bulgaria
Добре, отхвърлиха франсетата конституцията но какво предложиха на нейно място?! Аз не виждам какво предлагат. Излиза малко като нашенското по шопски "аз не знам как требва да е , ама и така не е "!
А и какво като я отхвърлиха? Ще накарат китайците да спрат да произвеждат ли? Ще накарат алчния френски капитал да не изтича към места осигуряващи по-голяма и по-бърза печалба ли?
Perkoles
31 Май 2005 15:41
Мнения: 7,433
От: Australia
Да!
lelka
31 Май 2005 15:42
Мнения: 1,421
От: Bulgaria
А какво ли ще кажат утре Холандците?
Чичо Фичо
31 Май 2005 15:43
Мнения: 24,838
От: United States
Участниците в темата за "Атака" видяхме оня ден реакцията на българските "леви еврооптимисти" и на симпатизантите на фашистката група на Сидеров - оживление до кеф от френското "не". Ето го и Мето от интернето - заклет противник на американската хегемония и довчера виждал обединена Европа като антитеза на лошия САЩ. Значи трябваше да осъди решително френския вот - вот против съюзния общ външен министър и единната външна политика. Той го оправдава.
*
Тия хора никога не са искали искрено ЕС, и между ЕС и САЩ винаги ще изберат СССР (по думите на Оракъла). Същото се отнася и за автора на статията. Във Франция надделя страха от бъдещето, еснафската безотговорност, късогледия национален егоизъм - и това е много лошо за България, новите членки на ЕС и за цяла Европа. Спомняме си какво докара страха на Франция от бъдещето през 1919 - 1938 - 1940 на Европа.
magdanoz
31 Май 2005 15:46
Мнения: 85
От: Burundi
Не са емигрантки бе, това са французойки. Вижте ги какво представляват!
katana
31 Май 2005 15:47
Мнения: 923
От: Bulgaria
Май има прилика с периода преди WWII. От това да се правиш че Хитлер не съществува не следва че танковете на Гудериан няма да те премачкат.
Зевзек
31 Май 2005 16:13
Мнения: 2,937
От: Bulgaria
Горният анализ е доста слабоват. Вотът за европейската конституция във Франция се превърна в вот на бедните срещу богатите. Хората с ниски доходи (под 1000 евро на месец) масово са гласували с НЕ, докато хората с високи доходи (над 4000 евро на месец) масово са гласува с ДА. Вотът не е политически мотивиран. Вотът е икономически протест срещу непопулярния Жан-Пиер Рафарен, които разумно се опитва да вкара Франция в правя път за ужас на бедният французин, който със зъби нокти се опитва да спре изтичането на работни места на изток и да лиши правителството в Брюксел от реална власт. Това са последни отчаяни напъни за запазването на социалната държава, която бавно се руши след падането на желязната завеса. Варварите от Изток са отново на прага на стара Европа, бясно препускащи върху коня на глобализацията. Изборите са два: (1) широко открехване на европйските, доброволно отдаване на варварите и премахване на социалната държава; (2) съпротива срещу варварите и масово изнасилване на социалната държава. Въпрос на вкус.
famous
31 Май 2005 16:14
Мнения: 552
От: Bulgaria
Чичо Фичо,
каквото и да бяха решили французите, нямаше да ти хареса.
Към останалите:
Някой вече го каза: всички ги обвиняваха, че са евро-идеалисти, а сега, когато казаха - "Стоп" на една безконтролна Европа, изведнъж се намериха в ролята на евро-скептици.
Французите създадоха ЕС, французин предложи ЕКонституцията, французите имат право да не го одобрят и да реформират създадената от тях общност. Това разбира се не се харесва в среди, където свободата не е на почит.
famous
31 Май 2005 16:20
Мнения: 552
От: Bulgaria
Зевзек,
не си прав. Рафаран имаше наистина добри идеи за реформи, но основната слабост на това правителство, беше, че се поддава на уличния натиск и оттегляше предприетите мерки.
Новото правителство трябва да има куража да вземе спешни непопулярни мерки - дори и с цената на стачки, блокади и пр. изяви в "добрата" френска социална традиция.
Archibald Tuttle
31 Май 2005 16:29
Мнения: 63
От: Montserrat
Тезата на Фичо и Оракъл е разумна и аргументирано изложена. Ширак можеше да одобри в парламента евроконституцията, там всички социалисти щяха чинно да си гласуват ЗА, каквато беше тяхната официална позиция. Буквално преди дни Германия направи точно това.
Това планирано и предвидено изнудване на всички европейски страни и на присъединяващите се, не е случайно. То е успешен опит да се натрият носовете на новите, Испания и Великобритания, Румъния и България + популизъм и демагогия. Oпитът е успешен, доколкото този проект за конституция очевидно няма да се приеме в сегашния вид. Но политическите последствия за Франция и Европа в дългосрочен план са трайно негативни. Правилно е да се отбележи, че нищо няма да спаси европейците от глобализацията и без реформи и работа, те се обричат на вегетиране.
Франция показа най-лошото от себе си. Утре Холандия поне ще има оправданието на ксенофобията. Президентът Ширак трябва да изчезне колкото е възможно по-бързо от европейската политическа сцена.
В такава остра среда на европейска разхерметизация рационалната част от аудиторията си дава сметка колко е важно за малка България членството в НАТО и добрите отношения със САЩ.
Meto ot Interneto
31 Май 2005 16:30
Мнения: 17,783
От: Bulgaria
Лелке, холандците утре ще кажат същото като французите
Отново разпознаваме невежеството по заклинанията – този път за Блеър и т.н. "ню лейбър". И чичето, и Круелка хабер си немат, че не френските социалисти следват опита на британските лейбъристи, а точно обратното. Държавната машина (и "червената лента", свързана с нея) в ОК по нищо не отстъпва на френската. Данъците са приблизително на едно равнище и растат с всеки бюджет. Държавното преразпределение – също. Безработицата е по-малка, но главно заради статистическия метод на отчитане. От две години в здравеопазването се изливат милиарди, за да се доближи (не да достигне) равнището на Германия и Франця. В процес е ренационализацията на ж.п. транспорта, защото приватизацията беше пълно фиаско. Данъчните облекчения за пенсинните фондове бяха премахнати и приходите от това – преразпределени. Социaлизъм в действие – това е т.н. нов лейбъризъм, но будалите верват на пропагандата, припяват е като латерна и не им пука за фактите. Затуй са си будали, или се правят на такива.
П.С. Заключението на чичето, че противниците на амерканския хегемонизъм трябвало да осъдят френския вот е чиста глупост.
famous
31 Май 2005 16:31
Мнения: 552
От: Bulgaria
Ширак беше длъжен да обяви референдум!
1) Преди година, когато се постави въпросът за избор между парламентарна ратификация и такава чрез референдум, социалистите се надяваха, че ще бъде отхвърлена идеята за референдум - за да накарат французите да излязат на улицата и да свалят Ширак
2) Никой не попита французите
- дали искат Шенген
- дали искат евро
- дали искат разширяване на Изток
- дали искат отваряне на преговорите с Турция. Следователно, би било политически скандал, да им бъде наложено без допитване отнемане на държавен суверенитет.
3) Референдумът е и френска политическа практика. Тя е уважение и доверие към нацията. Все пак, той ще бъде управляван от Брюксел, нали?
E6
31 Май 2005 16:42
Мнения: 29,550
От: 0
Аха!!Ами тема за размисъл.Тук във форума много се плюе по циганите(или ромите за някой ако не се сеща).Основателно или не, не е моя работа да определям.Само искам да кажа че на нашего брата в Западна Европа се гледа по същия начин както ние гледаме на циганите тук т.е. като на потенциален източник САМО на неприятности.Те НЕ ПРАВЯТ разлика между цигани и българи.За тях е важно че ти идваш ОТТАМ.И хората се плашат.Значи какво става?Мерим циганите с един аршин а като мерят нас със същия аршин хората(французите в случая) били такива и онакива.Казвам ви го от опит.
Чичо Фичо
31 Май 2005 17:23
Мнения: 24,838
От: United States
Арчибалд, напълно съгласен. Феймъс, с това отговарям и на тебе. Мето, не си чел конституцията. Французите обичаха ЕС, докато свиреха първата цигулка, имаше СССР, желязна завеса и две Германии. Сега станаха спирачка. Референдума беше популистка грешка и против дългосрочния интерес на Франция и ще е пагубен и за Ширак.
famous
31 Май 2005 17:41
Мнения: 552
От: Bulgaria
Чичо Фичо,
все едно да твърдиш, че провеждането на избори е популизъм. Ами популизъм е, нали е допитване до populus.
Силно се съмнявам, че се интересуваш от съдбата на ЕС (освен, разбире се, в негативен аспект - колкото по-зле, толкова по-добре). А за водещата роля на Франция не се грижи - няма кой да й я отнеме. Това се потвърди и по отзвука в цяла Европа.
katana
31 Май 2005 17:43
Мнения: 923
От: Bulgaria
Е6, не е точно сравнението ти. Аз не се страхувам от циганина че ще ми вземе работата понеже ще работи повече и по-добре от мен за по-малко пари. Докато френскита аутсайдери точно от това се страхуват най-вече от хората от изтока.
Но си правят криви сметки. Дали ще са избутани от пазара от източноевропейци или от китайски стоки това просто е неизбежно ако не си сменят системата. Та с конституция или без такава няма значение. Просто това е изместване на проблема. Не им е проблема в конституцията на франсетата. И колкото по-бързо разберат това толкова по-добре за тях самите. Казвам това като страничен наблюдател и следователно пряко незаинтересован.
Зевзек
31 Май 2005 17:53
Мнения: 2,937
От: Bulgaria
famous,
Мнозинството от гласоподавателите във Франция са държавни фунционери. Те естествено искат социална държава. Така им отърва най-добре. Мерките на правителството срещу социалната държава са непопулярни и поради тази причина Рафарен се страхува да отиде до края. Всеки на негово място би се колебал при дадените обстоятелства. Така че вотът за конституцията се оформи от тези които имат работа (les fonctionnaires) срещу тези, които нямат работа (les autres). Докато Франция не разбие класата на функционерите нищо няма да може да се направи.
Зевзек
31 Май 2005 17:57
Мнения: 2,937
От: Bulgaria
Чичо Фичо,
Ширак си изми ръцете с референдума и принесе в жертва на боговете Жан-Пиер Рафарен за всеобща радост на тълпата. Вотът ще бъде пагубен за жервеното агне Рафарен, не за жреца Ширак.
Добави мнение   Мнения:194 « Предишна Страница 4 от 10 2 3 4 5 6 Следваща »