Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Битката наистина е 99% срещу 1%! Но врагът не са богатите, а държавата
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:113 Предишна Страница 3 от 6 1 2 3 4 5 Следваща »
дъртреалист
11 Ное 2011 08:53
Мнения: 11,678
От: Bulgaria
Според мен "окупирането" изразява желанието на масовия човек да си върне мястото в социалния диалог , неговите ценности да се възвърнат катор регулиращ фактор и да започнат да работят.
Tim
11 Ное 2011 08:59
Мнения: 6,853
От: Bulgaria
Авторът е пропуснал да обясни, че измежду този 1 % , може би 1% от 1% са тези , които са узаконили и наложили на обществото да приеме за реални пари хартийките, печатани от "Федералния" "Резерв".

Щото пък тия от ФЕД-а са още по-миниатюрна част от Америка, и не са държавата, ами частна сбирщина, за които най-вече работи държавата, а и други държави.
Чок觧
11 Ное 2011 09:04
Мнения: 7,337
От: Israel
Абе , Държавата ви виновна !
Ако се организирате и изритате управляващото ви котило досега , а на негово място изберете кадърни хора - Държавата ли ще ви бъде виновна ?
Кой ви пречи да си изберете умни и кадърни управляващи ???
Като отговорите на този въпрос , ще разберете кой е врагът !!!
skele
11 Ное 2011 09:25
Мнения: 2,114
От: Bulgaria
дъртреалист, какво ценности и социален диалог в такъв тип общество? Та те още с раждането си са обвити в пелената на яркия индивидуализъм, на кинтите като фетиш, егоизъм и общ мироглед, стигащ до знания за покриване на останалите им от родители ипотеки и задължения, наемане на адвокат и психиатър . Такава е просто Системата. Някои вече се усещат и за това искат не друго, а преинсталиране на Системата. Колониалните войни и печатницата са маята на тази Система.
ohubohu
11 Ное 2011 09:33
Мнения: 4,837
От: Bulgaria
Кой ви пречи да си изберете умни и кадърни управляващи ???

Никой освен собственото ни "АЗ", естествено!
Ние не сме склонни да приемем сътрудничество с другиги хора, мислещи като нас по определен въпрос, ако тези хора не мислят ИЗЦЯЛО като нас! Т.е. по всички въпроси. Какви са тези глупости за различните мнения на индивидите - групата е важна, нали? И клишетата!
Та затова и не можем да направим очеизвадното - да махнем идиотите управляващи ни!
Имам усещането, че и живота ни да зависи от дадено решение, ние пак първо ще попитаме кой е "ЗА" това решение и ако не е "нашия" човек - нтзц., ще мрем ама няма да сме в съюз с червените/сините/пембените...
Затова ще ни яхат някадърниците абонирани за държавната ясла. И ако само нас ще яхат - добре, тъпи сме, заслужили сме си го!
Защо обаче трябва да го завещаваме и на децата си?
Mrx++
11 Ное 2011 10:23
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Ако се организирате и изритате управляващото ви котило досега , а на негово място изберете кадърни хора - Държавата ли ще ви бъде виновна ?
Кой ви пречи да си изберете умни и кадърни управляващи ???
Като отговорите на този въпрос , ще разберете кой е врагът !!!
Ох колко наивини субекти има. При този капитализъм в който сме се заклещили, когото и да сложиш пак същото ще бъде. Степените на свобода за управляващите са много малки, защото държавата е лишена от контролната си функция в икономиката. Защото колко и какво да се произвежда се решава не от Правителството, а от разни индивиди. И Брайтмън да се докопа до властта все тая. Той момшето си мисли, че ще оправи нещата.
Нали и Боко влезе с апломб да оправо кашата и сега вече го гледаме като препикано мушкато.
kempes
11 Ное 2011 10:30
Мнения: 4,716
От: Argentina
Абе хора,
къде е тая прословута Котка, която поздравявате за нещо написано ?
Аз не виждам такъв постинг.
Ако са я изтрили, ами копирайте го някъде да го прочетем, щом е толкова важно.

самозамалко
11 Ное 2011 10:49
Мнения: 66
От: Bulgaria
дъртреалист
Напълно подкрепям твоето виждане!
И напълно логично, което едно общество губи своята ценностна система, посредством мейното израждане - днес и през последните 22 години у нас все по-рядко човек взема решение за своите постъпки, изхождайки от някакви морални принципи! Те дори спряха да се възпитават у следващите поколения, защото така е по-лесно и никак не е трудно човек да си намери извинение за това, защото трябва да се изкарват пари. Вследствие на което той сам стига до все по-силна/пълна зависимост от наложените от "държавата" критерии за всичко. Спира да мисли и напълно й се доверява. Един диктаторски режим се сменя с друг, работещ по коренно различен механизъм, но резултатът е много, ама мнооого трагичен този път. Човекът се превръща в единица, която се грижи и го е грижа само и единствено за себе си или за малък кръг от близки хора. И толкова! Ето къде се крие решението - ако искаме промяна трябва да се работи масово в играждане на една морална ценностна система у нашите деца. Само така може се надяваме те да успеят да взимат самостоятелни решения, когато пораснат! А както виждам в този форум - едно обединение от мислещи човеци може да бъде много по-честно със себе си дори и оттук много по-честно и към всички останали същества. На мен това ми харесва!
самозамалко
11 Ное 2011 10:51
Мнения: 66
От: Bulgaria
ohubohu
Дорис
11 Ное 2011 10:53
Мнения: 28,933
От: Bulgaria
НЕуважаеми Кемпес, Котката е от чеширски тип. Няма я. Само усмивка (на Орел с ориз) без котка...


ПП. При редактирането добавих една сричка. Сега добавям и една иконка.

Редактирано от - Дорис на 11/11/2011 г/ 13:17:38

самозамалко
11 Ное 2011 10:56
Мнения: 66
От: Bulgaria
И знаете ли какво си мисля. Достатъчно е да ги направим добри, не толкова умни, с безброй умения и знания, а мислещи и добри!
Cruella de Vil
11 Ное 2011 11:50
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Сините колеги са унили, без настроение, разбират, че вятърът на историята не духа в тяхната посока. Но не им е по силите да си отворят очите за действителността. Тя е малко по-сложна от великата сермяжная правда на рейгънизъма.
Казахме вече, че не само размерите на държавата са важни, а кому служи тя. В САЩ в последното десетилетие тя служеше само на богатите, преразпределяше от средните към богатите. Дерегулацията не значи "по-малко държава", а значи хитро манипулиране от страна на държавата в полза на богатите и във вреда на средните. Дясната идеология за умните 1% е опиум за народа.

Ние сме горе-долу наясно със световните икономически процеси и особено с факта, че стимулирането на потреблението на вносни стоки чрез изкуственото увеличаване на доходите на по-бедните и създаването на работни места, финансирани от държавата води единствено и само до огромен бюджетен дефицит. Естествената последица от това ще бъде жестока и неконртолирана инфлация.
Преразпределенито от "средните към богатите" както го нарича Фичо не е нищо друго освен намаляване на броя на добре платените работници и специалисти, предизвикано от общото намаляване на продуктивните сектори на икономиката като се започне от производството на всякакви стоки и се свърши с високотехнологичните разработки и иновациите. Увеличението на непродуктивните специалисти по какво ли не и консултантските "услуги" не може да компенсира намаляването на средната класа нито по брой нито по доходи. Т. нар. "балони" създадоха фалшиво чувство за просперитет и бяха предизвикани и подпомогнати от политиката на западните правителства. Все пак целта на политиците е да бъдат преизбрани, нали?
После, защо ли увеличеното преразпределение на доходи към по-бедните слоеве винаги се изтъква като "недостатъчно", след като има много доказателства, че маса народ не работи именно защото на уелфеър се живее по-добре.
Главната причина за кризата на Запад е, както нееднократно съм го казвала, изтичането на работните места на Изток. Този процес е необратим ( по принципа на скачените съдове) и ще трае до изравняване на стандартите. Всъщност световното богатство не е намаляло, то се е увеличило, но вече се разпределя върху много повече хора. Дали това е отрицателно явление? Зависи от гледната точка.
Маститите западни икономисти са наясно с процеса, но къде по-лесно е да се заблуждават верните си последователи, че днешната криза е криза на "несправедливото преразпределение", а не на липсата на конкурентност западните икономики като цяло.
DaRtS
11 Ное 2011 13:09
Мнения: 96
От: Bulgaria
Съвсем вярно си е, че държавата е големия проблем. Държавните служители имат делегирани прекалено много права и нямат никакъв контрол. Следствие от това е, че богати фирми и хора се възползват от това и упражняват власт, . чрез държавните служители. :-) :-) Не са виновни богатите, а държавната структура и правата, която има. Исторически нещата се подобряват..но от кралства с еднолична власт, само до преди 200 години, трудно се пречупва съзнанието и ще минат векове, преди системата да се преобърне и водещ да стане човекът, а не държавата. :-) :-)
The Bulgarian Lion
11 Ное 2011 13:13
Мнения: 13,869
От: Antarctica
Битката наистина е 99% срещу 1%!
Останалото
OLDMAD
11 Ное 2011 13:45
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
Крайно време е да се възстанови АОНСУ!
Я що кандидати си имаме тук.

Редактирано от - OLDMAD на 11/11/2011 г/ 13:46:17

draco
11 Ное 2011 16:30
Мнения: 1,271
От: Bulgaria
Mrx++, не зная защо пропускате простичкия факт, че в капитализма акъла се оценява по придобитите ресурси. Не говоря за посткомунистическите пошли имитации. Толкова е просто - колкото повече ресурси си придобил, толкова повече ресурси си развъртял, толкова повече принадена стойност си генерирал за обществото, толкова по-ЦЕНЕН си за обществото. Няма значение умен ли си според академик X, или не. Академик X не е фактор в оценката на индивида. Обществото е.

Кое точно пречи един човек с нисък коефициент на интелигентност (според вашите критерии) да е ценен за обществото (масово явление)? Кое пречи човек с висок IQ да е вреден за обществото (доста често явление). Изобщо кое точно гарантира, че разпределението на благата по вашата камбановидна крива е справедливо? И осъзнавате ли изобщо, че "справедливост" е относително понятие? Абсолютизирането на относителни величини като "умен" според вас носи някаква познавателна стойност, така ли?

draco
11 Ное 2011 16:32
Мнения: 1,271
От: Bulgaria
Cruela de Vil,
draco
11 Ное 2011 16:40
Мнения: 1,271
От: Bulgaria
Що се отнася до статията - държавата е била необходима, необходима е и ще бъде необходима. Под една или друга форма. Просто обществото има нужда от конвенции, за да живее мирно и хармонично. А конвенциите се налагат от някого. Оттам и монопола на държавата върху принудата и насилието.

В тази й минимална форма държавата винаги е била нужна на обществото като координатор, полицай и законотворец. Всички последстващи извращения като свръхраздута администрация, тежки процедури и накрая откровени тоталитарни практики, т.е. обръщането на държавата в тиранин нямат никакво отношение към дебата полезна ли е държавата или не.

Томас Хобс е описал отдавна трите причини за естественото амбивалентно, конфликтно състояние на хората. Пряко следствие е нуждата от обществен фактор, който да играе ролята на полицай.
Точния цитат: During the time men live without a common power to keep them all in awe, they are in that conditions called war; and such a war, as if of every man, against every man.

Не отричам, че държавата в днешно време (особено българската) се е изродила до чудовище. Но не смятам, че пазара е в състояние да замести докрай държавата като социално-интегриращ фактор. За някои неща като сигурност просто не може без общи конвенции.
VOCI
11 Ное 2011 16:41
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Точна статия .
Heat
11 Ное 2011 16:45
Мнения: 13,716
От: Bulgaria
Примерът с достиженията на либертарианският рай Сомалия, където държавата изобщо не се меси на хората, изглежда не е много популярен.
Добави мнение   Мнения:113 Предишна Страница 3 от 6 1 2 3 4 5 Следваща »