Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
В разцвета на силите си, но социално слаб
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:135 « Предишна Страница 5 от 7 3 4 5 6 7 Следваща
dementor
28 Сеп 2015 12:44
Мнения: 3,992
От: Bulgaria
Завинтвача "на кво да е" в ОК взема поне 2000 GBP. Останалите полу- (за ламбурджинито и заплатата на шефа) и цели (субсидии) неистини - без коментар.
Текста под снимката
Бедни и бездомни на първомайска манифестация в Катовице, Полша.
изглежда неслучаен.
Средни заплати за първите 6 месеца на 2015:
Мазовско воеводство - 5151.85 PLN
Долна Силезия - 4260.54 PLN
Полша - 3972.74 PLN
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: dementor
Firmin
28 Сеп 2015 13:00
Мнения: 33,549
От: Bulgaria
Честно казано, винаги ми се е виждало малко странно това рвение в посока да накараме мързеливеца да работи. Защото, съгласете се, ако малко "пипнем" заглавието горе, нещата стават съвсем други. Ето така, например - "В разцвета на силите си, но ... безработен".

Та, питам аз, великият Европейски съюз осигури ли условия за това, щото всеки, който НАИСТИНА иска да работи, да има достъп до труд? Колко е младежката безработица тези дни? Колко млади хора, след колосална за възможностите им, практически заробваща ги, инвестиция в образование и квалификация, стоят с години без работа? "В разцвета на силите си", впрочем. Или не? Същевременно, набива ни се ден и нощ колко е важно да увеличим пенсионната възраст и изискуемия стаж.

Има логика, как не! На 65 ще доработиш каквото не си сработил на ... 25.

Животът на социални помощи, ако е личен "тарикатски" избор, не си струва. Убеден съм. Защото води до необратима личностна деградация. СЕГА изглежда много хитро, но в перспектива си е пълна глупост. В този смисъл подкрепям тези несретници да бъдат настоятелно насърчавани да се заемат ако не с друго, то с ... доброволчество. Това ... добротворчество е за тяхно добро - ще им спести деградацията и опустошаващото личността социално изключване.
Патагонец
28 Сеп 2015 15:13
Мнения: 13,267
От: Bulgaria
Та, питам аз, великият Европейски съюз осигури ли условия за това, щото всеки, който НАИСТИНА иска да работи, да има достъп до труд? Колко е младежката безработица тези дни?

Гърците уж зле, зле, а по полето и по хотелите им работят чужденци и бабите и дядовците им също ги гледат чужденци...
kaily
28 Сеп 2015 15:42
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
1) Ако работникът произвежда добавена стойност за например 1000, откъде да дойдат парите да му се плаща 2000?

От същото место, от което идват парите за ламборджинито на шефа му, не ли?

Кайле, не че ще престанеш да питаш, но нали си ми сърдечна слабост... Заплатата на работника и печалбата на чорбаджията идват от произведената добавена стойност. Ако се произвежда 1000, а се плаща 500 заплата, има място за натиск и за взимане от парите на шефа. Обаче ако се произвежда 1000, няма как да се плаща повече от 1000


не разбрах тогава откъде се взе ламборджинито? Като тоговаряш, се съсредоточавай, а не блей по китайските другарки.
kaily
28 Сеп 2015 15:45
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
BaliBali

послушай Енгелса и почети Маркс, процесите са по-дълбоки и по-тънки.
Но в основата е пазарът, а пазар означава пари в населението, помисли върху това.
Дежурния
28 Сеп 2015 17:22
Мнения: 5,993
От: Bulgaria
не разбрах тогава откъде се взе ламборджинито?

Ако има 100 човека дето изкарват по 1000 лева добавена стойност а получават 500, за една година е готово ламборджинито.
Проблемът се решава лесно, ти лично отиваш, организираш същото производство и започваш да даваш по 1000 лева на хората. Веднага ще дойдат при теб. Защо не го направиш?
P.S. Другият вариант за ламборджини е една врътка с едни документи, едно ДДС, едни акцизи... ама там е намесена Любимата Държава която никога не греши и трябва да държи всичко в свои ръце.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Дежурния
america1332002
28 Сеп 2015 17:22
Мнения: 5,137
От: Bulgaria
не могат всички да бъдат родени султани на бруней.
хората се рждат свободни и равни само по нужди, а не и по способности.
kaily
28 Сеп 2015 19:25
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Ако има 100 човека дето изкарват по 1000 лева добавена стойност а получават 500, за една година е готово ламборджинито.

Е в такъв случай има достатъчно пари и за повишаване на заплати, нали? Значи няма ламборджини и повишаване на заплати, щото няма производителност и тогава откъде е ламборджинито?
Не е възможно производителността да е висока за ламборджини и ниска за заплати - да усещаш някъде нещо нелогично? Щото дилуно нещо дотам не можа да омисли.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: kaily
Engels
28 Сеп 2015 19:51
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Какво най общо представлява прекариата може да се разбере от анотацията към книгата "Прекариатът - новата опасна класа" на Гай Стендинг.
Чел съм тази книга в превод на руски език. Руските пирати са най бързи в това отношение.

Книгата "Прекариатът - новата опасна класа" на Гай Стендинг предизвиква сериозен размисъл върху текущите глобални процеси на промяна на трудовия пазар и представлява особен интерес за политици, икономисти, синдикалисти и всички онези, загрижени за изграждането на едно по-справедливо общество.
Неолибералните политики и институционални преобразования промениха състава на съвременния трудов пазар, в който несигурната заетост се превърна в структурен елемент. Резултатът от този модел, прегърнат в различна степен от правителства от всякакъв цвят, е зараждането на глобалния прекариат - една нова класа, наброяваща милиони хора в света, лишени от всякаква трудова и житейска стабилност и сигурност, хора с краткосрочна или временна работа, с несигурен доход, без ясна трудова идентичност и перспективи за кариера, без трайна принадлежност към някаква професионална общност, без адекватни социални и икономически права, което ги поставя в неравностойно положение. Защо се разраства тази класа? Какъв е статусът на тези хора? Какви са страховете и тревогите им? Могат ли съществуващите модели и решения да отговорят на техните желания и надежди? Не предизвиква ли вече техният гняв политическа и социална нестабилност в обществото? Мнозина от тези хора могат да бъдат привлечени от популистки политици и неофашистки послания, както вече се наблюдава навсякъде в Европа, в САЩ и другаде. Точно това превръща прекариата в опасна класа.
Дежурния
28 Сеп 2015 20:22
Мнения: 5,993
От: Bulgaria
Е в такъв случай има достатъчно пари и за повишаване на заплати, нали? Значи няма ламборджини и повишаване на заплати, щото няма производителност и тогава откъде е ламборджинито?
Не е възможно производителността да е висока за ламборджини и ниска за заплати - да усещаш някъде нещо нелогично? Щото дилуно нещо дотам не можа да омисли.

В България има няколко ламборджинита, което значи няколкостотин работници с по-високи заплати по твоята схема. До 3-4 милиона има доста народ. Хайде да те улесня, в България се продават да кажем 1000 луксозни нови коли годишно и немалко от тях са за министерства, депутати, агенции и агенцийки, кметове и други представители на Държавата. С парите от няколкостотин оставащи луксозни возила ще вдигнеш заплатите на 3-4 милиона работници с по 1-2 лева месечно, преди данъци и осигуровки. С парите от дачиите и фордовете също няма да можеш да вдигнеш много заплати.
Работата става ако ти лично поемеш нещата в свои ръце и вдигнеш заплатите вместо ламборджинозакупуване.
mary1001
28 Сеп 2015 20:22
Мнения: 2,539
От: United Kingdom
Мигрантите, които сега идват в Европа какво ще работят та да издържат себе си и 4-5 членно семейство? Имам предвид неграмотните, които са по-голямата част.
Ако им плащат по-малко като заплата, ще им добавят помощи за жената и децата, та не виждам каква ще е ползата от нашествениците.
Engels
28 Сеп 2015 20:36
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
За съжаление много трудно се осъзнава простата истина:
С напредването на технологичното развитие ще са необходими все по малко работници и все повече потребители.
Това противоречие се решаваше като излишните работници от индустрията отиваха в сектора на услугите.
За съжаление този модел скоро ще изчерпи възможностите си. А и сектора на услугите също се променя под натиска на новите технологии.
Реиндустриализацията е илюзия, утопична мечта. Деиндустиализацията е естествен процес следствие на технологичния прогрес. Просто в световен мащаб ще е необходима все по малка по обем, но много по модерна индустрия. И между държавите ще има все по бясна конкуренция коя от тях да владее високотехнологичните сектори със забележете, свръхвисока производителност на труда и свръхвисока добавена стойност.
Тези държави ще имат предимството и да притежават многократно по технологично грамотно население в сравнение с останалите държави.
Такава държава ще има неоспорими предимства. За такава държава не е проблем да издържа част от населението си дори без да работи. Но за тази цел е необходимо първо да положиш основите на една такава високотехнологична държава.
Класически пример как се постига това е Сингапур под ръководството на Lee Kuan Yew .
В книгата си доста добре е разказал как се прави това.
From Third World to First: The Singapore Story - 1965-2000
При руските пирати също я има.

Сингапурская история. Из «третьего мира» – в первый - Ли Куан Ю
Сега Китай частично се опитва да направи същото.
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Engels
Engels
28 Сеп 2015 20:48
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Мигрантите, които сега идват в Европа само ускоряват процеса които е неизбежен. Те ще ускорят процеса на формиране на все по нарастващ прекариат в ЕС.
По голямата част от тези мигранти са класически прекариат-кандидати.
posledna
28 Сеп 2015 20:59
Мнения: 4,721
От: Bulgaria
Хайде да те улесня, в България се продават да кажем 1000 луксозни нови коли годишно и немалко от тях са за министерства, депутати, агенции и агенцийки, кметове и други представители на Държавата.


Най-луксозните возила са на зърнопроизводителите!
И те шепа хора, няма 1000!
Хайде да те улесня, те изядоха и последната възможност на хиляди хора по селата, в разцвета на силите си, сами да си изкарат хляба!

ПП Преди няколко дни още две села в община Петрич закриха - Занога и Гюргево!
Нямат постоянно живеещо там население, землището - изкупено!
Engels
28 Сеп 2015 21:04
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Животът на социални помощи, ако е личен "тарикатски" избор, не си струва. Убеден съм. Защото води до необратима личностна деградация.

Склонните към деградация и работата не може да ги спаси. Има достатъчно много кръчми, хазартни игри, наркотици и други деградиращи забавления за работещите. Но за тези които имат склонност към развитие и прогрес социалните помощи са огромно предимство. Особено в държави където висшето образование е безплатно.
Rogatia
28 Сеп 2015 21:05
Мнения: 8,949
От: Bulgaria
america1332002

хората се рждат свободни и равни само по нужди, а не и по способности.
а полковник Колт им изравни шансовете.
Engels
28 Сеп 2015 21:11
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Хайде да те улесня, те изядоха и последната възможност на хиляди хора по селата, в разцвета на силите си, сами да си изкарат хляба!


Плащането на субсидии на декар ще унищожи селското стопанство в България. Скоро всичко с изключение на зърнените храни ще се наложи да внасяме отвън.
Кой знае защо подозирам че е направено умишлено.
kaily
28 Сеп 2015 21:28
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
В България има няколко ламборджинита

нивото ти на перспектива нещо и твоето куцука ... прибави палатите за милиони, силиконите и останалите убавини - щом за 25 години се появиха толкоз движими, недвижими и подплънкващи иманета, производителност требе да има висока, иначе откъде се появиха?
Значи има пари и за работещите.
Дежурния
28 Сеп 2015 22:04
Мнения: 5,993
От: Bulgaria
Хайде да те улесня, те изядоха и последната възможност на хиляди хора по селата, в разцвета на силите си, сами да си изкарат хляба!

Благодаря за улеснението, но имам преки наблюдения за тези работи. Много неща не са наред при едрите зърнопроизводители, но запустелите ниви поизчезнаха именно когато те започнаха да орат. На повечето места в полските райони 5-10 декара зеленчуци, овошки, че и лозя осигуряват с умерен труд и умерена грижа 1-2 средни годиишни заплати. С усилен труд и голяма грижа, една комбинация от 2-3 такива неща осигурява доходи нат средните в ИТ сектора. Е, има по 1-2 човека а в много села както се казва и по-малко дето се заемат. И купища деградирали хорица, дето основната грижа им е от къде да се намери пиене от обяд още.
Зърнопроизводството е друга работа, не може да е ефективно при 10 декара и при 100 не може и при 200. Има едно нещо наречено ефект от мащаба и при зърното се проявява много силно.
Все пак приказката тръгна, че няма от къде да се дават незаработени пари, да се вземат заработени може.
Дежурния
28 Сеп 2015 22:07
Мнения: 5,993
От: Bulgaria
Значи има пари и за работещите.

Има естествено, просто обсъждаме колко. Ако трябва за 1-2 години на 3 милиона работещи в България да се осигури минимална заплата 1000 евро и пропорционално нагоре над минималната, всички ламборджинита налични в света няма да стигнат.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Дежурния
Добави мнение   Мнения:135 « Предишна Страница 5 от 7 3 4 5 6 7 Следваща