Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
За чалгата в историята
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:284 « Предишна Страница 8 от 15 6 7 8 9 10 Следваща »
Нели.
08 Яну 2005 00:19
Мнения: 609
От: Bulgaria
Диана, при нас случая е облекчен. В наше присъствие те знаят, че могат да слушат своите неща само с наушници. Децата, обаче, обичат да получат положителна санкция на своите вкусове. Признавам, че с удоволствие слушам някои неща на Eminem, ... ако ми ги пуснат. И клиповете му гледам с интерес. Съгласна съм със Смарти, че Eminem е наистина музикално явление.
*
За историческата чалга мога да кажа толкова много неща, че даже не ми се започва. В момента имам по-важни дела. Огледайте се във форума и ще видите, че тя наднича зад всяко ъгълче. Включително от надписа под моя ник и ника на Фичо - ювелирна работа на редакционната "родническа" чалга.
kikot
08 Яну 2005 01:00
Мнения: 32
От: Bulgaria
Не ставаше ли повече дума в тази статия за история, а не за лоша музика? И вие пък какви музиковеди се извъдихте!
Чичо Фичо.
08 Яну 2005 07:14
Мнения: 606
От: USA
Айсблок, ти се изказа за рапа. Нали децата го слушат? Представям си как баща ти се е изказал за твоя рок едно време.
*
Кикот, прав си, ама като нямаме съгласие кое е историческа чалга, а за музикалната ни е по-ясно. За мене историческа чалга е туй, което не се интересува от историята като обективна научна дисциплина, която се развива в международна общност историци, а се интересува да носи от девет кладенеца агитпроповска водица за величието на "една отделно взета страна" България ("народното величие" по Бай Ганя). Историческата чалга е огледален образ на македонизма и сродните му балкански и "евразийски" фантастически теории.
TELESHOP.
08 Яну 2005 15:56
Мнения: 452
От: Bulgaria
Вчера по СКАТ в предаването „Час по България” доцент Пламен Павлов и доцент Юлиана Каймакамова, декан на Историческия факултет в СУ говориха за значението на българската средновековна летопис.
Подчертано беше изключителното значение на Именника на българските канове за генеалогията на рода „Дуло”, който датира българската държавна традиция от 165г. В по-късни източници датировката е изтеглена към 11 век пр.н.е и започва от Навохудоносор.
Подчертано беше, че цялата руска средновековна историография базира изцяло върху българската средновековна историография. Едва след узряването на руската имперска доктрина тоя фундамент започва постепенно да изтънява, за да се загуби почти напълно в днешни дни.
Споменато беше, че българския превод на Манасиевата хроника не е просто превод, а ново литературно произведение, допълнено и разширено с повест за Троянската война и изцяло в стихотворна форма. В него за първи път се издига идеята за „Третия Рим” и християнската държава, за „Търново – новият Цариград”. По-късно руската имперска доктрина възприема идеята за Третия Рим и се стреми да я реализира.
Отбелязано беше голямото значение, професионалност и достоверност на летописите на принцеса Ана Комнина, дъщеря на император Алексий Комнин. Ана Комнина се отличавала с изключителна интелигентност и красота, както и всички други жени като нея от български произход във византийския двор на фона на останалите.
Ана Комнина е посещавала и Пловдив. Виждала е римсикя стадион, който нарича хаподрум. За Пловдив тя пише: „Този град някога е бил много велик, преди да бъде унищожен от тавроскитите” (руснаците на княз Светослав).
Препоръчвам предаването „Час по България” на доцент Пламен Павлов, което се излъчва всеки петък по СКАТ от 20:30 ч. Едно умерено предаване.
другаря Тодар Живков
08 Яну 2005 21:33
Мнения: 1,042
От: Bulgaria
Чичо Фичо.
[Отблъскващ]
За мене историческа чалга е туй, което не се интересува от историята като обективна научна дисциплина, която се развива в международна общност историци, а се интересува да носи от девет кладенеца агитпроповска водица за величието на "една отделно взета страна" България ("народното величие" по Бай Ганя). Историческата чалга е огледален образ на македонизма и сродните му балкански и "евразийски" фантастически теории.

АПИЪЛ !
Към поданиците на династията Дуло

Другари и другарки,
Граждани и гражданки,

Докато вие най-безотговорно не eбавате предупрежденията на вашия отечествен безотечественик Чича ви Фича и сте го ударили на най-долнопробна чалга-мюзик, българските "чалга-историци" вероломно продължават своята "реставраторска" и "мракобесническа" дейност. Прав е Минаващия, че настаналата говорилня не предвещава нищо друго, освен нов български Вавилон.

Завърши по Националната телевизия и поредното съботно "чалга-историческо" предаване на "чалга-историка" д-р Божидар Димитров "Памет българска".
Както знаете, това предаване винаги започва с „реставраторско-мракобесния” български Национален химн - Шуми Марица. Така коварно се подготвя българския народ да възстанови българския Национален химн на мястото на песента „Мила родино” с преработен текст и музикален аранжимент на известната песен на румънските еврейски странстващи музиканти (клезмерите), свирели това хоро по сватби в Казанлък (вж. проф.Николай Кауфман в „Българи и евреи”, т.II, стр.203, както и писмото на акад.Петко Стайнов и акад.Добри Христов до др.Тодор Живков по случая).
Ако вий, место да бистрите чалгата, не подигнете в най-скоро време народа на всенародно въстание, Националният химн ще замени хорото така както значката на Задунайската губернска республика беше заменена с Националния герб, при това не с 1, не с 2, не поне 3, ами с цели 4 Царски корони.

В поредното предаване „Памет българска” беше поканен за „чалга-гост” изследователя на българския император (кан) Тервел доц.д-р Георги Атанасов. На кои „чалга-факти” беше обърнато внимание:
- Цялата българска царска династия „Дуло” били отявлени християни още от Атила. През 619г. в Константинопол приема Християнството кан Органа, чичото на кан Кубрат, при това заедно с племенника си Кубрат.
Както е известно, кан Кубрат е завършил Магнаурската школа и е живял 18 години в императорския дом в Константинопол като най-близък приятел и съветник на императора Ираклий. Поради тая причина той не само че не е бил простак и неграмотен като Карл Велики, ами е бил най-образованият и интелигентен император в света няколко стотин години преди и след смъртта си.
В откритото през 1912г. „археологическо откритие на века”, държано над 70 години в дълбока тайна в подземията на Ермитажа, а именно – грандиозното погребение на Кубрат Велики, целият му саркофаг е бил обкован с няколко стотин златни плочки и християнски императорски инсигни + още 75 кг злато и сребро – чудо невиждано и до ден днешен;
И синът му кан Аспарух и внук му кан Тервел и всички останали са били християни;
- В Кубратовата империя Велика България българите-оногундура са имали собствена (християнска) Архиепископия. Можете ли да си представите – 250 години преди да бъдат „покръстени” от проф.Златарски;
- Както в Паисиевата „чалга-история”, така и в българската хрониката от 9-10 век „Джагфар Тарихи” на другата българска империя - Великата Волжка България, християнската принадлежност на династията Дуло е надлежно отразена.
След като дълго време игнорираха „Джагфар Тарихи” като „чалга-история”, и след като им писна да ги правят ту на „славяни”, ту на „шведи”, ту на „варяги” и пр. измишльотини, в момента руски историци са се заели сериозно с изследването на „Джагфар Тарихи”, за преодолеят кризата на идентичността си.
Така най-после ще се разбере, че Русия нито е паднала от Марс, нито е някъкъв си Хомункулус, ами си има здрави български корени;
- На въпроса на един неверващ телезрител, „именит” професор по история от епохата на социализъма „Как е възможно царете ни да са били християни, след като сме се „покръстили” чак през 9-век?” беше даден изненадващо прост като фасул отговор: „Ами то и Рим е бил „покръстен” официално чак през 4 век, въпреки че и Константин Велики и масата население (б.р. тракийско българско) вече са били покръстени (б.р. още от Христовите апостоли);
- Българите преди официалното приемане на християнството като държавна религия са изповядвали християнството и куп други религии, тъй като българският народ тогава е включвал, ВНИМАНИЕ:
а) българи – многобройна група народи от ирано-сарматски произход, частично християнизирани. Те тръгват от Европа на изток около 4000 години преди новата ера. Част от тях се връщат по родните земи при Великото преселение;
б) българо-авари;
в) трако-българи отдавно християни;
г) „славяни” (б.р. тях ги споменаха вероятно от кумова срама, да се разбира сармати от българската народностна група, нямащи нищо общо със сърби и др. южни славяни);
- Кан Тервел е удостоен с титлата Цезар на Рим/Византия (Кесар).
Както на печатите на Кубрат, така и на своите печати кан Тервел е изобразен с пълното облекло и инсигните на Цезаря.
Нито един владетел в света няколко стотин години преди него и 200 години след него не е получавал тая императорска титла, поради което Тервел става най-високолегитимната личност в Европа
Дори и завоевателят на Рим Будоатър не е успял да се домогне до тая титла, а е получил само титлата Патриций.
Когато кан Тервел възстановява на престола изгонения император Юстиниан II, българската армия влиза в Константинопол. Двамата императори на златни тронове приемат тържествения парад на победата на двете армии – римската и българската;
- Титлата Цезар се дава само на член на императорското семейство – закон още от времето на Константин Велики;
- Никога Византия не е давала първата си императорска дъщеря на чужд владетел.
Юстиниан II предлага единствената си дъщеря на Цезар Тервел;
- По времето на император Лъв III над Европа надвисва страшна опасност.
- 200 000 арабска армия и 5000 арабски кораба обсаждат Константинопол.
На Кавказ българите водят люта битка с арабите.
6000 араби нахлуват през Гибралтар в „Европейския съюз”.
Иде краят на света както днес и по-специално на България в резултат на „чалга-музиката” (вж. Минавам от тука) и на българската чалга-журналистика;
- В изпълнение на т.5 от Договора от 716г. „За интеграция на България в ЕС” „Председателят на Европейската комисия” император Лъв III моли кан Тервел за спешна „хуманитарна” помощ;

- Освен „одеяла, палатки, стари дрехи и илачи” българският император Тервел на своя глава формира 50 000 бронирана конна армия и назначава за неин главнокомандващ сина си със „славянското” име Кормесий, бъдещ император на България в следващите 32 години;
- През 717г. Кормесий повежда армията си и нанася страхотно поражение на дебаркиралата 100 000 арабска армия и прогонва арабите от Константинопол и Европа;
- На транскавказкия фронт българите също разбиват „арабските терористи” и ги прогонват обратно в Багдад, за да ги довършат „американците”;
- На „западния фронт” войските на „Европейския съюз” в състав от 6000 души, командвани от „европееца” Карл Мартел, разбиват 6000 арабски корпус, съставен от 1000 араби и 5000 бербери от Северна Африка;
- Цяла средновековна Европа обявява българския император Тервел за Спасител на Европа.
Най-споменаваният български владетел в европейските летописи е именно Тервел.
- Преди години, когато бил в творческа командировка във Ватикана, д-р Божидар Димитров „открил” книгата на Франческо Барчолини от 16 век в обем от 600 стр. „за възхвала на великия Тервел, победителят на арабите, със силата на честния кръст”.
Понеже вече бил „забранен” проф.д-р Ганчо Ценов, отдавна разкрил истината за българския етногенезис, д-р Димитров не посмял да го пита, дали професорът не е видял книгата, когато 100 години преди него е бил командирован от българското Министерство на войната, за да проучва Ватиканските архиви.

С възмущение водещите предаването съобщиха, ченаскоро каналето Дискавъри излъчило филм, в който Карл Мартел бил обявен за „Спасителят на Европа от арабското нашествие”. Нито дума не била обелена за българския император Тервел.

Има информация „от сигурен източник”, че това „достижение на ЕС”, това голямо „европейско комюнитерно Аки” ще бъде включено в програмите за обучение на бъдещите български европеиди.
Има информация „от сигурен източник”, че авторите на филмовия пасквил са потърсили съдействието на именит българския безотечественик, специалист по всички въпроси. Той обаче отказал сътрудничество с аргумента, че историческата истина е „чалга, водеща до реставрация и мракобесие” и че историческата лъжа за България е нашият принос за мир и сътрудничество между народите.

Водещите изразиха надежда, че през 2017г., все пак Европа ще отбележи подобаващо 1300 годишнината от спасяването й през 717г. от българския император/кан Тервел. Предполага се, че моят приемник и сегашен Цар на Българите Симеон II от наща династия Дуло няма да остави на безотечествените кучета непочетена паметта на нашия велик предшественик.



Редактирано от - другаря Тодар Живков на 08/1/2005 г/ 22:10:35

Минавам от тук
08 Яну 2005 22:00
Мнения: 5,214
От: Bulgaria
Жилава е темата
Та за по-ясно. Историята /като "наука"/ е чалга на науката за обществото.
Тук се разказват най-вълнуващите приказки, правят се най-злокобните доноси, осъществяват се най-низмените оперативни и други активни мероприятия.
Олег Офренов
08 Яну 2005 22:32
Мнения: 961
От: Bulgaria
чакай сега. Ти пък съвсем ма обърка!
Аз досега си мислеф, че "науката" за обществото е чалга на историята. Па те учените само с историята се оправдават за щяло и нещяло.
Fani
09 Яну 2005 02:30
Мнения: 1,196
От: USA
Нели, съвсем не си права за рапа - в смисъл стил на облекло - и децата. Имам най-различни познати тук, с деца на различни възрасти. Но до момента видях едно (повтарям, че и удебелено - едно бяло момче с тия смъкнати панталони, все едно че е с прекалено пълна пеленка. И момчето беше, хвани се за мишката и клавиатурата - българче, дете на наши приятели. Даже децата на white trash не си позволяват да се правят на рапърчета.
Друго подобно, пак илюстрация на популярността на рапа наоколо. Общодостъпен плаж в частен имот, на около час от нас. Приятно местенце, хора всякакви, черни, бели, жълти и червени. Със съответните табелки - да не се водят домашни любимци, да не се носят стъклени бутилки/чаши при пясъка - по масите може, и т.н. Най-отгоре обаче са поставени:
NO RAP и NO POT PARTIES.
Сами си правете изводите до какво приравняват рапа у наше село.
Нели.
09 Яну 2005 03:03
Мнения: 609
От: Bulgaria
Фани, моят син пък ходи с изсулени гащи като всички деца в неговото училище (#2 по успех държавно училище в цяла Америка - отиди на гугъл и набери ранг на държавните училища в Америка, ще видиш под #2 Стайвесант със среден успех от SAT 1470 при 1600 максимум ), в което няма за илач и едно черно момче. Има няколко черни девойчета. Та синът ми, и неговите приятели, слуша главно рок, ска и понякога рап. Но определено ще се възмути от надпис "не на/без рапа". Ние май сме по-демократи от вас в Луизиана.
А да, и ще ходи с изсулени гащи поне до втори курс на университета - така предрече една моя приятелка тук. Това, разбира се, е много опитимистично - вуйчо му в 70-те ходеше с коса под раменете и тесни дънки (които едва навличаше) чак до края на 5-ти курс в СУ. Сега и вуйчото и племеника ходят добре и късо подстригани, с една разлика - дънките на моя се влачат по земята и едва се държат на него, а вуйчо му е с нормално тесни дънки (като... гей, както определят всички американчета европейската мода). Амиии, не мож ги накара да тръгнат с панаталони по тялото, и туй то.
*
Здраве и радост в къщи през Новата година.
Fani
09 Яну 2005 03:21
Мнения: 1,196
От: USA
Нели, благодаря за пожеланията, и на вас подобно!
Добре че брат ти не е идвал на плаж насам, не само гей ще го изкарат, ами и за сексуално насилие ще го осъдят поне десетина от плажуващите наоколо.
У наше село банските костюми (ама само мъжките) са като рапърски гащи. Дамските зависят от фигурата. Но дънките се носят нормално тесни, не чак като ластичните, но бели или уважаващи себе си хиспаник, жълти или креоли (мулатите са си към черните) рапърски дрешки не носят.
Нели.
09 Яну 2005 03:36
Мнения: 609
От: Bulgaria
А, то и у наше село банските са до коленете. А това лято синът ми като видя на Златните банските на вуйчо си, чичо си и дядовците си падна възнак на шезлонга и каза "това е толкова гей, толкова гей, как не ви е срам". То верно, че българските тип бански се продават тук само в специализирани гей-магазини... А иначе няма никакви предразсъдъци към монокините на жените по плажовете на Черно море.


Смятам, че италаинците са намери изход от тази ситуация - преди две години видях на плажа на Лидо, че техните бански са прибрани къси панталонки, нещо средно между американските и бългаските плажни облекла. Дали нашите да не помислят за нещо такова? Иначе са наистина много травмиращи за американския вкус.


Редактирано от - Нели. на 09/1/2005 г/ 03:45:34

Минавам от тук
09 Яну 2005 07:44
Мнения: 5,214
От: Bulgaria
Да бе и науката за общество тук е чалга, виж ги горе а и другите, в хартиената газета не падат по-далеч
Чичо Фичо.
09 Яну 2005 08:56
Мнения: 606
От: USA
Грацко, виж нещо интересно - откъс от книга на американска музиковедка за сватбарската музика в България през 80-те с музикален, културологически, икономически и политически анализ.
Miranda
09 Яну 2005 12:07
Мнения: 14,000
От: Bulgaria
В момента по Инфорадио-105.6 върви първото за годината предаване "Гласове" на Явор Дачков.
Miranda
09 Яну 2005 12:08
Мнения: 14,000
От: Bulgaria
Всъщност обявих го в тази тема, защото това предаване е на светлинни години далеч от всякакъв вид чалга.
Manrico
09 Яну 2005 12:18
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
Miranda, имаше някаква тема за различните видове нови комсомолци - там щеше да е по-подходящо да обявиш за Явор Дачков
Грациан
09 Яну 2005 16:29
Мнения: 4,060
От: Canada
Фичо, благодарности за линка!
Много подробна и професионално изпипана "студийка" за социалистическите и постсоциалистическите дни на нашия фолклор ( и неговите деривати).
Винаги ми е било интересен фактът, че неравноделните ритмики ( за които бегло се намеква и в настоящия труд) доминират нашия изворен фолклор и въпреки че са познати и в съседни култури, то такова разнообразие и (дори може да се каже) такава математическа пъстрота няма в никой друг познат ми фолклор. Ние сме достигнали, ако може да се каже така почти крайните граници в комбинирането на "2ки и 3ки". От 5/4 та чак до упоменатите в настоящия линк 33-пулсни танци (комбинирани) нашите хорица произвеждат онази специфична "неквадратна музика" с такава натурална лекота, че просто ти е чудно от къде извира, а пък на всичкото отгоре и измислят и съответната и телесноизразяема репрезентация.
Всичките онези "криви" хорца, пайдушки, дайчови, копаници, ръченици и т.н.т се танцуват направо интуитивно. Толкова силно е залегнало в съзнанието ни онова неравноделно пулсиране, че ние го възприемаме като напълно естественно, докато всичките онези "тренирани на квадратно мислене" народности само почесват темета и гледат умно когато нашенци се затресат в транс под звуците на някоя "ръбата" за тяхното ухо ритмика.
Трябва да има някаква връзка между това "нестандартно музициране" и "нестандартното" мислене у нас. Не може то току-така, всички да си карат в 2/4, 4/4, 3/8, 12/8 и всякакви такива лесноасимилируеми пулсации, а ние пък освен че ги имаме и тях, имаме и целия останъл спектър на неравноделни ритмики пулсиращ диво из фолклора ни.
Чичо Фичо.
09 Яну 2005 18:02
Мнения: 606
От: USA
Нашата щерка много се затруднява да пее български народни песни, нещо не ги усеща, пък по цял ден пее африканските като африканче
*
А аз да кажа какво пише американката за социалната страна (с мои добавки).
*
След девети старото село беше унищожено, поводите за правене на старата селска народна музика изчезнаха или пък бяха забранени заедно с религията и магиите за дъжд. Но комунистите искаха да запазят фолка като народно изкуство, средство за комунистическо и патриотично възпитание и реклама на успехите на соц селото пред света и създадоха ансамбли за обработен фолк - Филип Кутев и др. професионални колективи, две средни музикални училища, висш музикално-педагогически институт, голяма система на художествената самодейност. Обработеният в духа на класическата музика и балет фолк пожъна голям успех пред градската и чужбинската публика, но не замени стария фолк на селяните, за които беше много "класически" и музеен, казионен. "Традиционният" фолк от чистия извор от събора в Копривщица беше музикално беден и неадекватен на съвременния живот на селяните.
*
Но селяните още се женеха, измислиха се и нови светски ритуали вместо религиозните и магическите - новобрански вечери, освещаване на къщи. Официалната естрада (и джаз и рок) се слушаше, но не можеше да се свири от традиционните селски цигански музиканти и не им прилягаше съвсем, но младите харесваха модерните инструменти, електриката, силния звук и динамизма й. Появиха се сватбарските оркестри предимно от цигански музиканти, с модерни инструменти.
*
Докато в началото на 20 в. в северозападна България циганските музики се научиха да свирят на духовите инструменти на полковия оркестър и се появи Дико Илиев, през 70-те години циганските музики в Тракия се научиха да свирят на кларинет (подобен на традиционната зурна), сакс, електрическа китара и бас, барабани и да използват звукови уредби и ефекти (турбофолк). Те въведоха нови бързи ритми, повече шум, енергия и импровизация, заемки от сръбското, гръцкото, турското, индийските филми, от естрадата, джаза и рока. В края на 70-те и началото на 80-те в селото тук-таме (поради Брежневите нефтени инжекции и допускането на частна търговия) вече имаше събрани доста пари у доматопроизводители и гушачи на гъски, които не можеха да се харчат за земя и машини, а отиваха за къщи прогимназии, волги и пищни сватби и новобрански - на които най-ценното и престижно нещо беше да има известен сватбарски оркестър.
*
Ибряма караше хората да се женят в сряда и четвъртък, за да може да ги удостои, но на свирнята му се стичаха неканени стотоци от съседните села и пазарилото го семейство се прославяше. Ибряма и други спечелиха сериозни пари, които вложиха в модерна техника и самочувствие, и като господари на себе си скъсаха с налаганата линия за комунистическо и националистическо възпитание на кутевия фолк. Роди се музикална сенчеста икономика. Селската младеж почна да намира в музиката им и алтернатива на официозната музика на вече гниещия комунизъм, водя в нея своя песен на протеста, рок и блус, макар текстовете на сватбарските музики да си бяха напълно традиционни, кутевски. Комунистите не харесаха новите сватбарски оркестри и захванаха пропагандна кампания срещу кича, но без успех. В средата на 80-те признаха новия феномен и организираха първие събор в Стамболово, Хасковско 1985, критиците като Георг Краев прописаха хвалебствия.
*
1985 беше и годината на възродителния процес и циганина мюсюлманин Ибрям Хапазов стана Иво Папазов и така се прослави по Всяка неделя и в чужбина. Допълнителна нотка на драматизъм, блус и дуенде в сватбарската музика, заедно с усещането за предстоящата буря. На третото Стамболово 1988 - 26 хил. души на поляната с касетофони на запис (още нямаше сериозна частна звукозаписна индустрия). Филмът на Анри Кулев "Сънувам музика". Огромен, но още неопозотвопрен потенциал за търговски успех, хората се снабдяват масово с касетофони, на битака се продават касети, малко по-късно се появиха и видео-, после и сиди плейърите.
*
Статията свършва до края на 80-те, липсва историята на раждането на чалгата като ашладисване на естрадата и рока на града (с техните emerging пазарни механизми) с турбофолка на селото - при което естрадата се турбофолкизира и ориентализира ("оцигани" според Зую), турбофолка се опрости музикално, традиционните текстове на естрадата за априлски звезди и на фолка за "Дона на порти сидеши" се замениха с инфантилна "модерна" мутролирика, мачизма на турбофолка се лепобренизира и т.н. Чалгата, за разлика от турбофолка от Стамболово, е предимно градски пазарен кич (зер над 70% от българите са граждани, акои много от тях - не съвсем), но е деградация не само на естрадата, но и на фолка - кутевския и турбото. Голямата популярност на чалгата е отглас от бума на турбофолка през 80-те плюс по-едра, пост-биташка частна индустрия и медии.

Редактирано от - Чичо Фичо. на 09/1/2005 г/ 19:20:43

99
09 Яну 2005 18:04
Мнения: 4,830
От: Eritria
фичо, на твое место чех да се замислим дали да речем нашта. имате ли комшии афроамериканци?
Чичо Фичо.
09 Яну 2005 18:21
Мнения: 606
От: USA
И това са вече само мои спекулации. Съсипването на "кооперативното село" - ликвидацията на ТКЗС, завладяването на селото от орсовките и комсомолците Ф. Беевци, либерализацията на вноса на храни - премахна "скучаещите милионери", които финасираха турбофолк бума на 80-те и обезлюди селата от млади хора с много свободно време и неясни пориви, които бяха основната му публика. Не знам дали някой знае дали сега по селата още има големи сватби с оркестри? Борбата за хляба в града се изостри, шоуто стана нормална стока и се продава на сидита и в мутренски кабарета и се конкурира с десетки кабеларки, дискотеки и стотици радиостанции. Предполагам, много от турбофолк звездите са станали чалга производители. Най-големите турбо виртуози като Ибряма и Юнаков сигурно са по света или почиват на лаврите си. Теодоси свири джаз, той не е турбо музикант. Надявам се някой да знае какво е станало и да разкаже.
Добави мнение   Мнения:284 « Предишна Страница 8 от 15 6 7 8 9 10 Следваща »