Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Простото и сложното като политически избор
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:224 « Предишна Страница 4 от 12 2 3 4 5 6 Следваща »
king
12 Ное 2005 19:45
Мнения: 420
От: Andorra
Така, уважаеми форумци, ако нямате пример за пълен идиотизъм и кретенизъм, ще ви го илюстрирам с долния цитат:

В Париж Макдоналдс минава за идеал за чиста тоалетна (ако не за храна).



Ето ви пример за творение на мозък, полиран като мраморно яйце.

Човек може да напусне селото, но селото никога не напуска човека ...
volog
12 Ное 2005 19:46
Мнения: 3,826
От: Reunion
We don't torture каза Буш /вярвам му, защото не той, а Пауъл излъга предния път пред ООнто/. сега пак европейците торчват "негрите". И пак го правят за пари и от безизходица. Докога тази Европа ще ражда само концлагери???
Караконджулос Керестеас
12 Ное 2005 19:51
Мнения: 419
От: Bulgaria
Аз съм удивен!


Е, нека да са десет пъти, не знам.




Таков чутовен борец за човешки права и защитник на малинствата не знае колко са лишените от свобода в страната, която славослави? И говори с таков небрежен тон, при положение, че повечето от тях са от малцинствата? Що така, чиче?



Инак аргументите, безспорно, са джелезни -
"А мога ли да запитам пък колко стотин пъти повече изгоряха в европейските концлагери само преди 60 години?"



А аз да запитвам - оти преди 100 годин биехте негрите, а преди 150 - избивахте индианците?
Чичо Фичо
12 Ное 2005 19:51
Мнения: 24,838
От: United States
Съгласен съм с Ку-Ку за марихуаната, ето ако си хванат с 30 грама не може да получиш и американско гражданство. Големи неприятности за родителите. Много от които, от познатите ни либерално образовани хора на по 45-55 години, бивши хипстери, също не се отказват, и сина ми казва, че някои майки на приятелите му се явявали и пред тях вкъщи с цигара. Наказанията са прекалено сурови, е не чак като в Малайзия, дето на КПП-тата имало плакати с обесени, "Death to Drug Traffickers". Обичаният у нас Сорос се бори за легализация.
*
И ние ползваме тоалетна хартия, която предполагам е американско нововъведение като ел. крушка, но някой ни слага и вестник ДН още сабахлем за четене (понеже иначе четем НЙТ), има винаги и две-три книжки (от нашите). Те са на еднаконзола заедно с панерчето с ароматизирани листа и парчета дървесина. Трябва да кажа, че тоалетната в корпоративна Америка се ползва не само за читалня, но и за спалня, например от аналистите първа година в инвестиционните банки. Американците имат страшни предубеждения към френските и италианските тоалетни, и според мене с право. Аз лично мога да прибавя и Белгия. Романска Швейцария е друго.
Караконджулос Керестеас
12 Ное 2005 20:03
Мнения: 419
От: Bulgaria
Е къде другаде да спят аналистите - в кенефите, разбира се, нали са аналисти!!!
Чичо Фичо
12 Ное 2005 20:06
Мнения: 24,838
От: United States
Ботевисте, заблуждаваш се, и това заблуждение, ако не се преодолее, ще струва много скъпо на "лява" Европа. Кажи ми колко по-напред от Америка беше Европа в 1939-1945? Какво по-логично сега 1939 да се върне в някаква форма? Може би знаеш, че Л. Каравелов, когото надявам се също тачиш, се възхищавал искрено от САЩ и Швейцария. Ленин се възхищавал от американското народно образование и други работи. Прочети най-сетне Алеко, Маяковски, Илф и Петров. Недей така. Това хубаво, което стана в западна Европа след 1945, стана най-вече благодарение на САЩ, вкл. на неговия военен чадър над Европа.
*
Да се каже, че "САЩ бил готов да плаща повече за един затворник, отколкото за един студент", е глупост. Студенти от цял свят, вкл. Франция, Русия и КНР, се тълпят в най-добрите в света американски университети, някои от които имат повече Нобелисти през последните десетилетия отколкото цяла западна Европа взета заедно. Скоро четохме колко милиарда бил endowment-a на Харвард, такива университети има много. В САЩ държавата дава за образование, но още повече дава гражданското общество. Бедните, но добри студенти плащат по-малко или нищо, понеже приемането е чисто merritt-based, а финансовата помощ е need-based. (За Харвард, Йейл и Принстън има наистина и други съображения, останали още от британския колониализъм, но за другите големи университети няма.)
Дядо Виктор
12 Ное 2005 20:19
Мнения: 316
От: France
Фичо: Да се каже, че "САЩ бил готов да плаща повече за един затворник, отколкото за един студент, е глупост". - Сигурно, сигурно е глупост, но така е в живота - много факти звучат глупаво, но си остават факти. Ето, без много напън, едно сравнение за разходите за затворници и студенти в Калифорния:



California: Prisoner vs. UC Student Cost



Prisoner/Student


Room & Board: $5, 762.00/$5, 406.00
Diagnosis: $249.00/ $0
Security: $10, 788.00/$0
Health/Personal Expense: $2, 732.00/1, 402.00
Training/Fees: $1, 229.00/$4, 111.00
Books, etc.: $0/$1, 513.00
Total: $20, 760.00/$12, 432.00


Source: State Department of Corrections, University of California,
reported in Los Angeles Times 1/95



И още:
Фичо: "в САЩ не съдят хората за социални протести, а за престъпления". Разбира се, разбира се... Но проблемът е, че това, което в САЩ е престъпление (паленето на кола на улицата, например), се нарича в Европа "социален протест". В този смисъл подобни "социални протестиращи" влизат в САЩ в затвора; разлика в терминологията, която води и до разлика във възприемането на света.


Нямам време да отговарям сега на останалите глупости и манипулации, ако ми остане време по-късно или утре, може и да понапиша нещо.




Редактирано от - Дядо Виктор на 12/11/2005 г/ 20:25:26

volog
12 Ное 2005 20:23
Мнения: 3,826
От: Reunion
Какво по-логично сега 1939 да се върне в някаква форма?

Нали това ти се обяснява. Ето то се върна и в Европа отново има концлагери.
Само че Америка е пас този път и се прави, че това хич няма нищо общо с нея ...
Да правят к'вот си щат тия диваци резюмирал накратко положението Буш покрай новите лагери в Европа.
volog
12 Ное 2005 20:27
Мнения: 3,826
От: Reunion
ПП. не само хартията, ами и тоалетната хартия била използвана в Китай...
/което не пречи сега там да са най-мръсните кенефи, но управата в Пекин е решила: до 2008г положението да се оправи така че да няма едновременно повече от три боклука или мухи в даден кенеф в даден момент/
Ку-Ку
12 Ное 2005 20:29
Мнения: 4,128
От: Bulgaria
Чичо Фичо, четенето в тоалетната е познат обичай на всеки четящ човек, пошегувах се защото понякога ставаш доста досаден като вмяташ за щяло и нещяло такива битови подробности в иначе интересните си, ако и доста пристрастни и нерационални писания. Ама това за аналистите наистина е много интересно, как така спят в нужниците, т'ва нормална практика ли е или се крият там да си подремнат когато са уморени ? За тоалетните в Белгия имам една поправка - зависи в коя част, фламандските кенефи са по холандски/немски чисти и поддържани, сигурно на това се държи и успеха на сепаратисткия Vlaams blok, писнали им е да се чистят екскрементите на валонците.
paragraph39
12 Ное 2005 20:33
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
НЕ се ли каза тук, че големият процент от затворите в САЩ са ЧАСТНИ предприятия за извършване на "Услугата" Лишаване от Свобода на осъдени?!
КАЗВАМ го!
Поради това, НЯМА нищо НЕлогично и НЕестествено, че Цената на тази "услуга" в САЩ постоянно расте! И в България стана и е така с цените на много услуги, след като се извърши Приватизацията/топлото, мокрото, светлото "ало-то" и т.н.ПОСКЪПНАХА няколкократно!!!/! Освен това, там където се плаща с пари от Бюджета- там Цените са следствие и на "Лобистка Дейност"в полза на Частника- пример: ЧАСТНАТА фирма "Халибъртън" и доставките й за ЮСармията в Ирак и по Света!!!
Чичо Фичо
12 Ное 2005 21:03
Мнения: 24,838
От: United States
Викторе, обучението на сина ми струва над 43 хил. долара годишно, може би ще излезе повече. Паленето на коли и във Франция, да те разочаровам, е престъпление, и ако четеш вестници си разбрал, че за последните две седмици във Франция били арестувани към 3700 души и много осъдени вече. Параграфе, не знам за "частните затвори" в САЩ, но знам, че Сталиновия СССР бил построен от затворници, абсолютно невинни повечето, вкл. метрото и университета в Москва, да не говорим за сибирските заводи и рудници. Не търси под вола теле. Разберете се с Виктор дали САЩ харчи много пари за - или печели много пари от - затворниците, понеже и двете заедно не може.
*
Завладяването на запада в САЩ освен с прегазаването на индианците се характеризирало и с победата на демокрацията, под натиска на масата бедни бели и въоръжени хора. Разбира се, почти всички страни в света и положително в Европа били създадени със завоевания, покоряване на местно население и асимилиране. Галите били покорени с плен и пожар от Рим, станали романоезични, сега французите славят Цезар задето говорят френски (Канети писа "сякаш щяха да са неми, ако не беше избил тогава един милион от тях"...). Историята на Франция е история на смазване на различията (кръстоносните походи срещу албигойците и хугенотските войни) и безпощадна етноасимилация на населения, които в половината таритория на Франция до 19 в. не говорели френски.
*
Френските колониални войни са може би най-жестоките в историята, Алжир се случи в 60-те години пред очите на цял свят, 15 години след бягството на Британия от Индия. Френската армия и ВВС бомбардираха жилищни квартали, загинаха може би до един милион араби. Френския колониализъм в Индокитай създаде и виетансмата война на САЩ. След Диен Биен Фу французите молели САЩ да хвърли атомна бомба в/у виетнамците (френската бомба е някъде от 1960). Франция продължи ядрените опити в Полинезия много след мораториума и потопи кораба на Грийнпийс Рейнбоу уориър. Да не говорим, че страхът и слабостта на Франция през 1919 създаде Версайската система и Втората световна война, осакати България и други страни, че Франция остави Хитлер да стъпи на крака и му се предаде, прати доброволно евреите си в лагерите, после се намъкна по терлици в лагера на победителите, сега пък умиротворява терористите. Страхът от бъдещето и слабостта на Франция са основен проблем за Европа.
*
За бесенето на негрите - в 1900 г. (откогато има статистика) в САЩ имало 900 случая на линчуване (не непременно от ККК), в последната в историята му 1960 г. - 3. Линчът не бил чак толкоз вездесъщ, както и обирите на банки в дивия запад не били вездесъщи. Изучаването на историята на САЩ, конституцията, робството и гражданската война, реконструкцията и Джим Крау законите, борбата за граждански права през 20 в. трябва да получат много повече място в европейското училище. На форума се чуха пренебрежителни изказвания за Роза Паркс и т.н. Това е глупост.
Чичо Фичо
12 Ное 2005 21:08
Мнения: 24,838
От: United States
Тук е момента да си спомним, че КНР е световен шампион в продажбата на евтини стоки, произведени в китайския ГУЛаг с безплатен труд. КНР изпълнява и повече от 50% от смъртните наказания в света, често за по 5 хил. долара подкуп.
kombat #5
12 Ное 2005 21:12
Мнения: 2,808
От: Bulgaria
Фичле, бе ние знаем че обучението на сина ти че излезе на Америка по-скъпо отколкото трима криминални престъпника обаче нема смисъл и ти да го подчертаваш...
Кракатау
12 Ное 2005 21:17
Мнения: 4,538
От: Indonesia
Оправят положението във Франция...
kombat #5
12 Ное 2005 21:21
Мнения: 2,808
От: Bulgaria
Преди време бях пуснал някои описания на арести в Ню Йорк за каране на велосипед ...
Както и преживяванията на потерпевшите. Не обичам да се повтарям иначе пак бих ги пуснал...
paragraph39
12 Ное 2005 21:24
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
ТУК е моментът да си спомним, че българско Правителство се съгласи да затвори 4 от 6-те БЕЗопасни реактора в българската ДЪРЖАВНА ядрена електроцентрала ...
Старият континент се превърнал в заложник на държави, произвеждащи петрол и природен газБерлускони иска Евросъюзът да заложи на ядрената енергетика
Единствено тя може да реши проблема на Европа, смята премиерът
Милано. Румен Михайлов Кореспондент на “Монитор”, Италия


Италианският премиер Берлускони (вляво) заедно с министъра на индустрията Клаудио Скайола отговарят на пресконференция в Рим.
"Ядрената енергетика плаши всички, но тя е изключително необходима за нашето оцеляване и Европа трябва да промени коренно отношението си към нея", заяви онзи ден на конференция в Рим италианският премиер Силвио Берлускони. Той подчерта, че само Европейският съюз може да поощри и подпомогне строителството на Стария континент на нови атомни електроцентралина и би трябвало да се заеме час по-скоро с решаването на проблема. Иначе енергийното бъдеще на Европа щяло да бъде помрачено и пълно с хиляди неизвестности.
Италианският премиер изброи серия от мотиви, които обуславяли трудностите на континента в момента. Сред тях Берлускони постави на първо място въпроса с цената на енергията. "Ние сме се превърнали съвсем ненужно в истински данъкоплатци на други страни, които произвеждат петрол и природен газ. На последния Европейски съвет надълго и нашироко говорихме за това и съм убеден, че трябва основно да преразгледаме проблема", посочи Берлускони. Министър-председателят обаче призна, че лансирането на ядрената енергетика е въпрос, на който не може да бъде намерен лесно бърз и еднозначен отговор. "Ето защо съм сигурен", подчерта Берлускони, "че само Европа е в състояние да призове всички страни от континента да възобновят строителството на ядрени електроцентрали и да им помогне в това важно начинание, тъй като то е непосилно за отделната държава, а полза от него ще имат всички, тъй като е необходимост на бъдещето".
Единствената ядрена електроцентрала на Апенините бе "замразена" преди доста време по настояване на Партията на зелените. Според специалисти от бранша сега държавното и политическото ръководство на Италия преосмисляло отношението си към атомната енергетика и съвсем скоро трябвало да се очакват конкретни инициативи за връщането є на бял кон. Очакванията са техен "мотор" да стане държавната електрпокомпания Enel, която съвсем скоро щяла да ще започне да строи атомни централи не само в чужбина, но и в собствената си страна.
====================
Чукундур
12 Ное 2005 21:30
Мнения: 132
От: Bulgaria

"Идеята, че арогантността на Тексаския неоконсерватор е причина за замразяването на трансатлантическите отношения...е била винаги абсурдна. Ако имаш милиони неасимилирани мюсюлмани...ще се натискаш ли да пратиш войски заедно с Америка в арабска държава?
От половин век френските араби водят малка интифада срещу синагоги, еврейски училища и пр. Политическата класа се опитва да предотврати разпространението на тези атаки към, така да се каже, по-общи цели. За разлика от американските еврофили, френската арабска улица правилно прецени Шираковата опозиция на иракската война като проява на слабост."
Макиавели го е казал преди много-много години: войната не може да се предотврати. Ако я забавиш, ще влезеш в нея относително по-слаб, отколкото в началото.
Чичо Фичо
12 Ное 2005 21:32
Мнения: 24,838
От: United States
Ку-ку, дремват за малко на седалката, понеже много работят, 80 часа седмично и повече. За "рационалността" - не знам какво е тя за тебе, а аз съм по образование философ, аспирант на логИка чл.-кор. Д. Спасов, писах за Куайн, Дейвидсън, Рорти. Политическите ни спорове са сблъсък и на "предпредикативни очевидности", отразяващи нашия субективен опит. Интересността на постовете иде от интересността на опита, искреността и умението да го разкажем, по равно и от трите.
Oraсle
12 Ное 2005 21:32
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
Присъдите и затворниците в САЩ наистина са твърде много, но пък с това да се обяснява успехът на американския интеграционен модел... Предполагам обаче че във Франция повечето затворени също са от арабски и африкански произход.
Иначе бих се радвал ако в това отношение САЩ станат по-европейски. Като начало, поне с премахване на смъртното наказание и недомислици като калифорнийското "three strikes rule".

Да сравним обачче какви переспективи има пред един млад човек от малцинствата, без образование, но говорещ местния език в САЩ и във Франция.
В САЩ има само 5 % безработица, има я армията, евентуално GI bill... Във Франция има социални помощи и палене на коли за развлечение (т.е. като социален протест според дядо Виктор). А според мои приятели във Франция това отдавна си било национален спорт в гетата и тази година подпалените коли щели да бъдат незначително повече от миналата. Е вярно че сега горят магазини и училища... Така че разбирам форумците от Франция, според които проблемът бил преекспониран в нашата преса. За тях предполагам всичко е в рамките на обичайното.
Добави мнение   Мнения:224 « Предишна Страница 4 от 12 2 3 4 5 6 Следваща »