:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,844,144
Активни 322
Страници 22,088
За един ден 1,302,066

Георги Първанов е патрон на честванията за Гео Милев

Под патронажа на президента Георги Първанов довечера в Народния театър стартират честванията по повод 110-ия рожден ден на Гео Милев. Режисьор, както "Сега" вече писа, е Андрей Аврамов, родственик на автора на поемата "Септември".

Той за пети пореден път поема тази отговорност. Основният му помощник е дъщерята на поета - Леда Милева, която е и почетен председател на международната фондация "Гео Милев". Двамата заедно са направили подбора на материалите. "Искахме да бъде по-раздвижено, по-нетрадиционно", каза тя.

Поетът Георги Константинов ще открие спектакъла довечера, а след него на сцената ще се качат актьори от Народния театър и от драматичен театър "Гео Милев", Стара Загора. Те ще изпълнят откъси от поетични, преводни и публицистични текстове на Гео.

Сред попаденията е диалог между поета и баща му, направен на основата на кореспондецията, която са поддържали. Ще го изпълнят двамата актьори от Старозагорския театър.

В спектакъла ще участват още композиторът Кирил Дончев, който ще изпълни няколко песни по стихове на поета, и едно дете, което ще изпее детската песничка "На махлата котките".

Откъси от авангардния спектакъл на университетския театър "@лма @лтер" "Гео-его" на режисьора Николай Георгиев и кратък видеофилм с лауреатите на наградата на международната фондация "Гео Милев" (поетите Бойко Ламбовски и Валери Станков, драматурга Яна Добрева и художника Никола Тороманов) са сред останалите акценти.

Честванията ще продължат с изложба на тема "Гео Милев и българският модернизъм" в Софийската градска галерия, включваща над 100 творби на поета. Тя ще се открие на 27 януари.
671
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД