:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,860,388
Активни 260
Страници 38,332
За един ден 1,302,066
Кабинетът агитира земеделците да окрупняват нивите

Вицепремиерът Панайотов: Купувайте земя и животни!

7 г. чужденци няма да могат да купуват горите ни, след като влезем в ЕС
Сега е моментът да се инвестира в закупуване на земя и животни, защото след членството ни в ЕС ще получаваме субсидии за тях. Този съвет отправи преди ден във Варна вицепремиерът Пламен Панайотов. Според него моментът не е подходящ да се продават земеделските земи, а по-скоро да се окрупняват.

Много важно е да се обясни на хората, че първото нещо, което трябва да направят сега, е да се регистрират като земеделски производители в общинските земеделски служби, каза пак във Варна Искра Вълчева, шеф на Дирекцията по евроинтеграция в земеделското министерство. Тази информация ще мине през областните служби и ще се пази в единен регистър във ведомството на Мехмед Дикме.

До момента са се регистрирали само 56 000 селски стопани, а се предполага, че около 370 000 се занимават със земеделие.

От 2007 до 2009 г. България ще може да прилага единни плащания на хектар обработваема площ, обясни още Вълчева. Стопанствата, които ще бъдат подпомагани с пари от европейските фондове, трябва да обработват минимум 3 декара и да изнасят продукцията си на пазара. Колко точно ще получават стопаните на декар ще стане ясно в края на 2006 г. Тогава финансовият пакет за директни плащания ще бъде разпределен на регистрираните обработваеми площи. Дотогава селяните трябва да изяснят и поземлените си отношения. Очаквам тази мярка да раздвижи пазара на земя в близката година, каза още Вълчева.

В глава 4 от преговорите България е защитила преходен период за покупката на земя от чужденци. 7 години те не могат да придобиват земеделска земя и гори, а 5 години - земя във вилни зони. В противен случай субсидиите, които България договори, ще отидат в джоба на чужденците, обясниха експерти.

Във финансовата рамка за България са определени 1,552 млрд. евро за селското стопанство за периода 2007-2009 г. От тях 431 млн. евро са за директни плащания, 388 млн. евро - за пазарна подкрепа, и 733 млн. евро - за развитие на селските райони.
18
556
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
18
 Видими 
20 Юни 2004 21:59
Панайотов /:/"Дотогава селяните трябва да изяснят и поземлените си отношения."
......................................... ......................................... .......................
Какви "поземлени отношения" имат помежду си селяните, бе, Панайотов?!
Че и да ги "изясняват" СЕГА- те "мътни" ли са към днешна дата тези "поземлени отношения" !
За "Гераците" ли намекваш !?
Или за "НАЗАД КЪМ ТКЗС-тата и АПК-тата!!!", които най-БЕЗОТГОВОРНО бяха заТрити /за разлика от Чехия, например!/...?!?
20 Юни 2004 22:27
Г-н Пламен Панайотов изглежда твърдо е на мнение, че селското стопаство
взема преднина пред развитието на българския туризъм. Ето как загадката
от уводната статия се саморазгадава в раздел България. Купувайте земя и
животни. За какво да я купуват? За да може в следващия момент да плащат
непосилни данъци. Или да им изкупуват продукцията на безценица. Виж,
ако всеки народен представител си закупи по някое домашно животно няма
да е зле. Така поне ще има оправдание като гласува с чужда карта в
парламентарната зала да се смята, че е отишъл да даде зоб на впрегатния кон, или че е отишъл да си издои млеконадойната крава. В най-лошия случай,
че някой гласува с неговата карта закони докато си вади арпаджика. А тези,
които са в чужбина ще се смята най-вероятно както казва народа "че са
хванали гората" - разбирай ловен туризъм.
20 Юни 2004 23:56
Да купуваме животни? ОК, аз искам да си купя няколко министъра. И бой с камшика после...
21 Юни 2004 00:37
"Вицепремиерът Панайотов: Купувайте земя и животни..."
......................................... ......................................... ....
ТОЯ НЕ говори на БЪЛГАРИТЕ, май! Или , поне, НЕ говори на близо 90% от българите?!
ЧЕ откъде СЕГА у мнозинството от българите ПАРИ, бе, господинчо, че да купуват ?! Българите толкоз са обеднели, че продават, на поразия, БАЩИНАТА си земя- за да вържат двата края и за да могат да си плащат данъците, от които вие живеете НЕлошо, купувате и се возите на ЛУКСОЗНИ държавни коли , купувате си евтини ДЪРЖАВНИ апартаментчета и т.н. !!!
Призив ДНЕС: "За Бога, братя, КУПУВАЙТЕ !" е НАЙ-ЦИНИЧНА подигравка спрямо 90% от българите в България!!!
21 Юни 2004 00:54
DRUG,
НЕ ги "взе", а му ги ДАДОХА !
А му ги дадоха, за да ВЗЕМАТ и те-например, евтини ДЪРЖАВНИ апартаменчета, добре платени службички у нас и в чужбина, някоя и друга комисионна и т.н.!!!
ТЕ си знаят! И той ЗНАЕ ! И ние вече ЗНАЕМ !
21 Юни 2004 03:18
Uvajaemi g-n Panaiotov, Vie kakvi jivotni 6te si kupite?
21 Юни 2004 08:50
White man И ме викни и аз да се включа!
21 Юни 2004 10:04
Във всяка къща - говедо!
Купувам две депутатски места с прилежащите им обитатели...
21 Юни 2004 11:09
Циничен призив на П.Панайотов.Няма чак толкова много свободни земи.Познайте от раз, кои са най-едрите земевладелци-жокер-в нашия край са депутати на СДС.А, с как ви ли пари са ги купили-с едните депутатски заплати?

Редактирано от - vesta на 21/6/2004 г/ 11:11:31

21 Юни 2004 13:50
Ако някой говори или пише срещу Панайотов, да му се потърси наказателна отговорност.
21 Юни 2004 14:17
Ама този глистей-Панайотката що не вземе една мотика и 10 мин.да дойде да ми помогне в копането на лозето, или пък 3 мин.да върти косата.Акъл лесно се сава , ние си имаме но парите ни ги взеха такива като него.
21 Юни 2004 14:19
SHAKE,
/:/"Ако някой говори или пише срещу Панайотов, да му се потърси наказателна отговорност"
......................................
НА ПАНАЙОТОВ!
НАЛИ ТАКА?!...
Съгласен съм!
21 Юни 2004 14:26
От регистрираните 56 хил.земеделски производители половината са регистрирани с двора на къщата си, 1/3 с по 1 пчелен кошер, 1 кокошка или 2 заека, останалите са регистрирани с по няколко дка земя под аренда и бъдещи намерения за производство на сел.стоп.продукция. Министерството на земеделието и горите и неговата Наредба № 3 допускат точно това.Тази регистрация е, за да могат да ползват нисколихвени кредити и субсидии от Фонд "Земеделие", които пари естествено използват, за да заминат в чужбина да си търсят работа или да започнат някаква търговийка. Няма никакви критерии и изисквания, на които трябва да сотговаряш, за да имаш статут на земеделски произодител. Бабите с лехичките в двора, продаващи китки магданоз и пластмасовите бутилки с мляко от единствената си крава по тази наредба са също земеделски производители. Това, което казвам е истина, вЕрвайте ми!

Редактирано от - hamer на 21/6/2004 г/ 14:28:17

21 Юни 2004 15:04
Аз пук бих си купил неколко депутатина.

Ако не могат да влачат плуга, все кожите им на тъпан могат да станат...
21 Юни 2004 16:42
Тоя убаво е казал да купуват, само не е обяснил с кво.То е като да се купят краставици от пазара.Ей, голем гъонсуратлък, големо нещо!
21 Юни 2004 17:14
За земята съм съгласен и си купувам такава. За животните - не. Прекалено много са в живота ми. Не мога да сваря да почистя лайната им. Утехата, че от лайната става тор, е твърде слаба. Кога от насътвореното от днешния политически елит ще стане тор?
21 Юни 2004 18:51
Aaaaaaa, не сте прави, я вижте тука:

"Полицаи жънаха нива с канабис

Нива от около декар и половина, засята с канабис, бе пожъната от униформени служители на РДВР-Сливен след сигнал на граждани. Нивата е землището на село Жельо войвода, неин собственик се оказал 59-годишен местен жител. Образувано е дознание, работата по случая продължава."

Явно въпросния "земеделец" здраво се е хванал да обработва земята - не му се чака на човека до 2007-ма та да вземе субсидии!
21 Юни 2004 19:51
Kak da kupuvam zemia, kato taya deto triabvashe da mi ya varnat ya dadoha neizestno komu. A kakto se izrazi edin komshiya: "Koito vzel-vzel, drugite she ima da vzemat!"
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД