"Ботев" (Пд) ще обжалва
наказанието от 4 мача за капитана си Лилчо Арсов. То бе присъдено на 100-килограмовия вратар за удар без топка срещу Илиян Стоянов ("Левски") в последния мач на пловдивчани в "А" група. От "Ботев" твърдят, че националът е симулирал, и държат санкцията на Арсов да бъде сведена на 1 или 2 срещи. Президентът на клуба Димитър Христолов вчера обяви, че халфът Недко Миленов остава в тима и през следващия сезон.
Капитанът на Франция
Марсел Десаи (35 г.) съобщи вчера в тв интервю пред TF1, че прекратява кариерата си в националния отбор. Защитникът държи рекорд по най-много мачове за "петлите" - 116. Дебютът му бе на 22 август 1993 г. в квалификацията с Швеция (1:1), а последният му мач бе на Евро'04 срещу Хърватия (2:2). Десаи има в актива си световна и европейска титла.
2 млн. лири е предложил
"Фулъм" за чешкия национал Владимир Шмицер. Халфът бе поставен в трансферния списък на "Ливърпул" от новия треньор Рафаел Бенитес. Друг от нарочените за гонене - Брюно Шейру, вече бе преотстъпен на "Олимпик" (М). "Ливърпул" пък се конкурира за подписа на халфа Оуен Харгрийвс ("Байерн") с "Тотнъм", "Челси" и "Мидълзбро".
Франческо Тоти се е помолил
за прошка на статуята на Мадоната в църква в Рим за плюнката си на Евро'04. Просташката му изява срещу Кристиан Поулсен (Дан) му донесе санкция от 3 мача. Тоти пратил по доверен човек екипа си от този мач с картичка, на която писал "Света Дево на Божествената любов, моля те да ми простиш и да не ме изоставяш".











