Хитът в националния отбор тази есен Чавдар Янков е трансферна цел N1 на ЦСКА за зимната селекция. Шефът в "армейския" клуб Стефан Орманджиев призна, че вече четвърта година уговарят "Славия" да пусне халфа си. Набелязани са още 3-ма играчи от "А" група. Проучване на "Сега" установи, че 2-ма от тях са тъмнокожи. Единият е левият халф-бек Тиаго Силва, който още не е подновил договора си с "Литекс". Той си е в Бразилия и още не е ясно дали ще остане при ловчанлии. ЦСКА иска да използва случая, за да го вземе като свободен агент. Другият е ганаецът Айзък Куоки ("Берое").
Мениджъри са предложили на "червените" и 30-ина чужденци. Повечето са африканци, преобладаващо нигерийци. Има и бразилци.
Подборът на новите ще зависи от това кои ще напуснат отбора. Най-реален е интересът към капитана Тодор Янчев. Той ще мине проби в руски отбор през януари в Анталия (Тур). Ако трансферът стане, ще бъде върнат Светослав Петров, който бе за малко в "Кубан" (Рус). Френски тим наблюдава Емил Гъргоров, а други чужди отбори следят Йордан Върбанов и Йордан Тодоров. Индикации за подготвяна оферта има и за Маркос Чарас.
На "Конелиано" пък ще бъдат преотстъпени Петко Илиев и един измежду Йошев и Олегов.
Янков е Армеец от малък.
.......................................... ...........
От Чикаго та до Невски:
(снимка: натиснете тук)












Сигурен съм, че ЦСКА искат и Роналдиньо, но не трябва ли първо да си изчистят дълговете преди да обещават нови милиони. Защото вече и най-наивните не вярват, че "армейците" ще платят това, което обещават.
Нищо лошо няма да купуваш евтино и да продаваш скъпо. Само че, все пак трябва и да се плаща. Защото не останаха такива, които да си дават най-добрите футболисти срещу голи обещания. Без да съм много компетентен за нещата от кухнята на ЦСКА, ми се струва странно да говорят за Чавдар Янков и Жак Сантини, когато имат дългове към десетина футболисти, осъдени са да платят над милион долара на Васко да Гама и се чудят как да накарат Нафтекс да свали цената на Сакалиев, след като преди година сами са се съгласили, че струва толкова.