:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,690,487
Активни 846
Страници 1,417
За един ден 1,302,066
Левон Хампарцумян против следприватизационните ангажименти на купувачите

Компенсаторките били "Мики Маус пари"

Великденци предлагат АП да се превърне в АУДИ
Аз наричам компенсаторните записи и бонове "Мики Маус пари" - нещо с което се играе монополи или други забавни игри. Това не са реални платежни средства и колкото по-бързо се изчерпи този ресурс, толкова по-добре. Това заяви вчера шефът на Агенцията за приватизация Левон Хампарцумян на дискусия в рамките на "Българския Великден".

Според него боновете са израз на виждането на правителството на Жан Виденов и на следващото правителство за възстановяване на справедливостта. "Техните цени обаче са толкова ниски, че не обезщетяват реално собствениците", обясни Хампарцумян. Той обяви, че по приватизационни сделки вече ще се дават само 10 дни за плащане с бонове, а не както досега 30, 60 или 90 дни. Така изведнъж търсенето ще се повиши рязко и цените ще достигнат справедливи нива, обясни идеята си шефприватизаторът.

Той заяви, че е противник на следприватизационните ангажименти от страна на купувачите на държавна собственост. Създаването на Агенция за управление на държавното имущество (АУДИ), което предлагат участници в инициативата "Българският Великден", според Левон Хампарцумян става за учебник по бизнес, но е неприложимо в практиката.

Участници във форума поискаха държавата да прави по-добър маркетинг, за да се създаде интерес към предприятията, които се продават. Представителите на администрацията обаче обявиха, че правят активен маркетинг само за предприятия, за които се смята, че биха предизвикали интерес. Меморандумите да се пишат на английски език, поискаха инвеститорите. "Ако трябва да избирам между лош английски и български, бих предпочел да са на български", контрира Хампарцумян. Петър Жотев обяви, че с помощта на USAID ще се пристъпи към качествен превод на меморандумите.
1041
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД