:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,858,740
Активни 368
Страници 36,684
За един ден 1,302,066

Тръгна внос на слънчоглед по 110 долара, цената на олиото се повиши с 3 на сто

Слуховете, че стартовата цена на слънчогледа от новата реколта ще стигне 400 лв./т мотивираха предприемчиви търговци да се ориентират към внос на маслодайното семе. То се доставя при нива от около $ 110 (около 240 лв.) на тон, съобщиха от Пловдивска стокова борса.

Миналата седмица цената на предлаганото олио скочи с 3 на сто. Бутилираната мазна течност стигна цена от 1,25 лв./литър без ДДС, което е с 4 ст. повече отпреди седем дни. 3 ст. повече се искат за разфасованата в полиетиленови бутилки стока - 1,30 лв., без ДДС.

През миналата година по това време мазнината се предлагаше с около 7,5% по-скъпо. Цените през 2000 г. обаче бяха сравнително стабилни, докато през тази варират и в двете посоки. В първите месеци на годината цената на олиото се закова на около 0,96-1 лв. без ДДС. След скока в средата на май, цената на мазнината се понижи, но в края на август пак тръгна нагоре.

Засега търговците не успяват да се споразумеят за хлебната пшеница. В Пловдив ценовата ножица между офертите "продава" и "купува" е 15 лв./т. На Софийска стокова борса житото се търси при нива от 180 лв./т, но предлагане няма. За сметка на това имаше сключени сделки за царевица по 240 лв./т.
891
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД