Драматични реванши се очертават в сряда, когато ще са реваншите на 4-те евробаража за място на световното догодина, коментират агенция Ройтерс и повечето световни медии. След съботните срещи няма нито един сигурен победител от тези двойки, както и от срещата Ирландия-Иран. В най-завързания мач Германия измъкна 1:1 от Украйна при 0 градуса в Киев, а домакините могат да се тюхкат за куп изтървани положения и удар в гредата на Воробей още в 1-ата мин. "Шансовете ни още са 50:50, готвим се за победа в Дортмунд", каза Леонид Буряк, който е асистент на Валерий Лобановски. "В такава напрегната атмосфера, откакто съм във футбола, не съм попадал. В началото на мача играчите ми бяха неуверени, но после всичко бе наред", сподели пък треньорът на бундестима Руди Фьолер.
Немските вестници веднага засипаха своите с похвали. "Билд" оглави кампанията със заглавието "Момчета, можем да го направим!".
Голямата изненада бе във Виена, където австрийците паднаха с 0:1 от Турция. "Шансовете ни в Истанбул намаляха до 30:70, но ще направим всичко, за да бием", каза вратарят на домакините Франк Волфарт. Треньорът Ото Барич също обеща, че ще се търси успех в Турция. "Противникът игра добре, но не заслужаваше този гол", каза още Барич.
Селекционерът на Румъния Георге Хаджи бе бесен след 1:2 в Словения: "Трудно ми е да говоря сега, а и момчетата са ядосани. Доминирахме цял мач и загубихме незаслужено."
Капитанът на Ирландия Рой Кийн пък ще играе в Техеран, въпреки че бе сменен заради контузия в 56-ата мин. при 2:0 над Иран в Дъблин.
БАРАЖИТЕ
Украйна - Германия 1:1 (Зубов 18; Балак 31), Словения - Румъния 2:1 (Ачимович 42, Остерц 70; Николае 26), Белгия - Чехия 1:0 (Верхейен 29), Австрия - Турция 0:1 (Бюрюк 60), Ирландия - Иран 2:0 (Харт 45-д., Р. Кийн 50). Реваншите са в сряда, а Иран - Ирландия в четвъртък.











