:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,690,690
Активни 850
Страници 1,620
За един ден 1,302,066
Италия подкрепя идеята на Франция да не се допуска изолиране на София и Букурещ

Пламва съперничество за ЕС

"Отличничките" не желаят България и Румъния в своята група
Унгария и Чехия последваха Полша и се обявиха против ускорено приемане на България и Румъния в Европейския съюз заедно със смятаните за по-напреднали 10 кандидатки, предаде Ройтерс. Премиерът Виктор Орбан заяви по радиото в Будапеща, че не би желал зле подготвените страни да забавят приемането на другите, и настоя да се приложи формулата 10 + 2, т. е. България и Румъния да не участват в голямото разширяване на ЕС през 2004 година.

Чехия е привърженик на принципа всяка кандидатка да се оценява според заслугите й, отбеляза чешкият външен министър Ян Каван. "Носят се слухове, че в бъдеще принципът на диференциация ще бъде заменен от "политически съображения", но засега нямаме основание да смятаме, че ще бъде така", реагира той на идеята на френския външен министър Юбер Ведрин, който преди два дни се изказа за привличане на България и Румъния в десетката на перспективните кандидатки.

От бившите соцстрани първа Полша се обяви против новата инициатива на Париж. Външният министър Влоджимеж Чимошевич я определи като нереалистична.

Италианският външен министър Ренато Руджеро, който бе на посещение в Париж, подкрепи вчера мнението на френския си колега Ведрин, че "ако Румъния и България бъдат държани настрана, може да има политическа дискриминация".

Категоричен противник е Германия, която чрез канцлера си Герхард Шрьодер веднага заяви, че ЕС няма да прави политически отстъпки на кандидатките. Еврократите също не са очаровани. "Ние казахме, че през 2004 г. може да приемем до 10 нови страни. Това не означава, че ще приемем всичките 10, но определено значи, че не можем да приемем 12", обясни пред БТА генералният директор на Генерална дирекция "Разширяване" в Еврокомисията Енеко Ландабуру.

Какво би било, ако...

Българският външен министър Соломон Паси изтъкна в Брюксел, че ако за някои страни бъдат направени компромиси при приемането им, психологическият ефект за българското общество ще е отчайващ. Неговата говорителка Елена Поптодорова се изказа от София, че двегодишният ратификационен период след приключване на преговорите в края на 2002 г. ще е достатъчен за уеднаквяване и адаптиране на икономиките на новите членки към европейските стандарти. Но нито Паси уточни, дали би бил доволен от компромисно приемане на България, нито Поптодорова изясни дали според нея нашата страна би настигнала до 2004 г. икономическите стандарти на Европа. (По БТА)
 
Лидерът на Либералната партия в Дания Андерс Фог Расмунсен тържествува със съпругата си Анемет, след като десницата спечели парламентарните избори във вторник. Либералите и консерваторите надвиха социалдемократите с лозунги срещу имиграцията.
1
461
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
22 Ноември 2001 10:47
Ami prawi sa si horata, 4e ne nie iskat. I az ne iskma da me srawnqwat s rumancite. Ama ei sega da widite dejokraciq.
Neka molq priwarzhenicite na sinite uprawlqwasti (za stastie bwishi) da se izkazhat.
Tiq na 4erwenite molq da ne se obazhdat.
Na nowite - da mislqt kak ste glasuwat sled 4 godini.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД