:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,890,633
Активни 233
Страници 27,513
За един ден 1,302,066
Израелски войници застреляха четирима палестинци на Западния бряг

Камикадзе доубит от полицаи в Хайфа

Атентаторът бил разкрит и се взривил преждевременно
Палестински атентатор камикадзе се взриви вчера сутринта в оживен район на израелския град Хайфа и бе доубит от полицията веднага след инцидента, предаде Ройтерс.

Премиерът Ариел Шарон обяви, че Израел може да засили военните операции на Западния бряг на р. Йордан и в ивицата Газа в отговор на вълната от самоубийствени атентати.

Взривът в Хайфа не взе жертви за разлика от атентатите от края на миналата седмица в Ерусалим и Хайфа, когато загинаха 25 израелци. Осем души получиха сравнително леки наранявания, а самият терорист бе тежко ранен. Според властите пострадалите от взрива са малко, тъй като полицията забелязала терориста, преди той да стигне до по-оживено място. Когато разбрал, че е разкрит, палестинецът детонирал експлозивите по себе си. След атентата той още мърдал и полицията веднага го застреляла, опасявайки се, че може да взриви още експлозиви, привързани към тялото му.

755 палестинци и 223 израелци са загинали от началото на новата интифада през септември 2000 година, припомня Ройтерс.

Четирима палестински полицаи бяха убити от израелски войници в нощта срещу неделя при операция в селището Анабта на Западния бряг. Според говорител на израелската армия палестинците стреляли срещу колата на група войници. Те отговорили на огъня и убили нападателите.

Кметът на Анабта Хамдала Хамдала съобщи, че около 40 израелски танкове, бронирани коли и джипове, защитавани от два хеликоптера, нахлули в селото с интензивна стрелба.

Израел отново обвини палестинския лидер Ясер Арафат, че не прави достатъчно, за да се справи с поръчителите на самоубийствените атентати.
 
Израелски полицаи оглеждат тялото на палестинския бомбаджия камикадзе, който се взриви вчера в Хайфа, а след това бе доубит с изстрели. Осем души бяха ранени на автобусна спирка.
1
567
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
11 Декември 2001 00:17
Борец, ама не жив.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД