:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,682,908
Активни 635
Страници 25,473
За един ден 1,302,066

МЕДИЙНИ РЕАКЦИИ

Британският "Таймс" пише, че на гласуването в неделя е била спечелена една гражданска битка, но победата на демокрацията все още не е факт. Изданието смята, че сръбският президент Слободан Милошевич продължава да бъде опасен противник. Според ежедневника той е променил така конституцията, че може да признае изборното си поражение и същевременно да се възползва от правото си да остане на власт до края на мандата си през юли следващата година, като междувременно се справи с опозицията.

"Интернешънъл хералд трибюн" помества материал, посветен на кандидата на опозицията Воислав Кощуница. Вестникът отбелязва, че той е известен като честен и принципен политик, който е решил да възстанови нормалните отношения на страната със света. Същевременно вестникът цитира изявления на Кощуница, според които под негово ръководство Югославия няма да бъде протекторат на когото и да било.

"Независимая газета" пише: "Независимо от това какви ще бъдат резултатите от преброяването на гласовете на сегашните исторически избори в Югославия, страната за съжаление открива нова трагична страница в своята история. И победата на Слободан Милошевич (реална или мнима), и успехът на Воислав Кощуница ще доведат в еднаква степен до мащабно противопоставяне на двете сили - управляващия режим и опозицията."

Посещението на германския канцлер Герхард Шрьодер в Москва също намира отражение на страниците на "Ди Велт". Вестникът посочва, че въпреки че и Шрьодер, и руският президент Владимир Путин са говорили за качествено нов обрат в двустранните отношения, те са останали на различни позиции по такива важни въпроси като изборите в Югославия и свободата на печата в Русия.

Румънският "Зиуа" отбелязва, че румънското Външно е реагирало по повод недопустимото отношение на югославските власти, проявено към румънски граждани на контролно-пропускателните пунктове. Подозрителността, проявена към румънските граждани, дискриминиращият отказ за преминаване на югославска територия и полагането на черни печати върху документите за пътуване са обидни действия спрямо румънските граждани, цитира вестникът дипломатическата реакция.
320
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД