:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,875,845
Активни 312
Страници 12,725
За един ден 1,302,066

Доган призна, че времето му изтича

Преизбраният лидер на ДПС обясни, че обръчът от фирми бил антипод на олигархията
Снимка: Велислав Николов
Вицепремиерът Емел Етем отново бе от дясната страна на Ахмед Доган. Като министър на бедствията тя бе атакувана, че близки до ДПС фирми печелят проекти за възстановяване на засегнати от наводненията обекти, но не вършат работа.
Преизбраният за пореден път за лидер на ДПС Ахмед Доган призна, че времето му като политик изтича. Малко след като шестата национална конференция на ДПС му гласува доверие с пълно единодушие, той обяви, че е субект на прехода със своите позитиви и негативи. За разлика от конференция преди три години, когато Доган заяви, че това ще е последният му мандат, сега той изрично изтъкна, че няма това предвид.

"Без да казвам, че ми е последният мандат, смятам, че новите политически реалности и влизането в ЕС предполагат друг тип лидер", обясни Доган. Според него този въпрос не може да бъде избегнат и не трябва да има абонамент за лидерския пост.

Шестата национална конференция на ДПС мина изключително бързо и формално. Без много дебати бяха приети подготвените предварително козметични промени в устава и бе гласуван нов централен съвет. Накрая ръководството на ДПС отмени и предвидената пресконференция. Обяснението бе, че журналистите са получили всички важни документи и докладът на председателя, произнесен пред тях, е бил достатъчно изчерпателен. Една от тезите в него бе, че професионализмът в политиката е в обратнопропорционална зависимост на нейната прозрачност.

Докладът на Доган бе посветен почти изцяло на т.нар. обръч от фирми. Тази негова фраза отпреди парламентарните избори бе разтълкувана като признание за корупция около неговата партия.

Сега Доган поясни, че обръчът е антипод на олигархията. "При обръча "няма нужда от корупционни схеми и спекулативни сделки", посочи той. Според него всеки уважаващ себе си обръч е добре обезпечен ресурсно и работи на светло. "Всеки участник в обръча получава от него достатъчно, съобразно дейността си, а за всеки реализиран инвестиционен проект, политикът печели одобрение, доверие и влияние", обясни Доган. Той изтъкна, че обществото не обича предприемача и затова обгрижването на работодателите е първостепенно задължение на политическата класа.

"За ДПС създаването на условия за развитие на бизнеса е жизненоважен проблем, защото инвестиционната дейност е свързана с увеличаване на доходите на избирателите ни", каза Доган. Всеки предприемач, който споделял тази философия, виртуално се причислявал към обръча на движението. Доган напомни, че в някои страни има лобистки закони и лобистки сертификати.

Сред хората, влезли в новия централен съвет от личната квота на Ахмед Доган, е Янко Станев, зам.-председател на общинския съвет във Варна и политик със съмнителна репутация в морската столица. Преди време Станев бе областен лидер на СДС-Варна и бе отстранен заради провеждане на паралелна политика. В момента е лидер на ДПС-Варна.

Форумът бе уважен от премиера Сергей Станишев. Лидерът на НДСВ Симеон Сакскобургготски обаче прати заместника си Николай Свинаров. Преди няколко месеца Доган също не уважи конгреса на НДСВ, а изпрати Юнал Лютфи. Нямаше и десни политици.



-------------ВОЙНА

Следвайки примера на Жан Виденов и Иван Костов, Ахмед Доган влезе във война с медиите. Той заяви, че те изостават от продуцирането на нови политически реалности и вървят след събитията. "Разбирам амбицията на медиите да се утвърдят като четвърта власт, без да знаят точно как. Но да се изживяват като стратегически играчи, превръщайки се в говорители на определени политически субекти и бизнесструктури, това вече ми е трудно да го разбера", каза Доган. Той определи като "шантава идея" тезите, че ДПС е особена партия и вотът за нея е по-различен от този за другите. Той обаче не се сърдел на медиите, че отразяват политиката в карикатурен вид.
Снимка: Велислав Николов
Главният мюфтия Мустафа Алиш Хаджи ( вляво) и мюсюлмански духовници също бяха сред гостите на националната конференция на ДПС.

---

ИНТЕГРАЦИЯ

Националната конференция на ДПС възложи на ръководството на партията да търси консенсус за решително противопоставяне на политически тенденции, които водят политика на етническа и религиозна омраза. ДПС ще работи за усъвършенстване на българския етнически модел като условие за пълноправната интеграция на малцинствата в контекста на реалното членство на България в ЕС, решиха делегатите. "ДПС няма предвид "Атака" в тези си изявления", коментира Волен Сидеров.

Конференцията акцентира върху необходимостта от изграждане на система за информационно обслужване на българските граждани за предизвикателствата на реалното членство в ЕС. Трябвало да се формира експертен капацитет за предпроектно проучване и проектиране като условие за агресивна инвестиционна стратегия.
116
4592
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
116
 Видими 
03 Април 2006 00:00
Доган призна, че времето му изтича
Да, видял се е на списъка.
03 Април 2006 00:46
Тоа път я нема да коментирвам, а за оставим таа чест на форумните умници.
Успех, Кихоте...
03 Април 2006 01:28
Ходжите - налице; башибозука, еничерите, онбашиите и пашите - тоже, но защо ги няма и тях на снимка??
03 Април 2006 01:43
Доган се осъзна че господари в България са ЧИСТОКРЪВНО ЕТНИЧЕСКИ БЪЛГАРИ и всекакви там второ и трето качество хора като Турци и Цигани трябва да си знаят мястото в България къде им се полага като по ниша раса с нечиста Православна Кръв е трябва да се Прекланят и Изпълняват всичко пред свойте Господари Чисто етническите Българи!!!Да живее Велика България от река Днепър до река Тиса и Беломорието!!! Да живее во век и веков!!!
03 Април 2006 02:13
Това ще е подходящ надпис над надгробния му паметник
03 Април 2006 04:45
Тия дето им мина времето в България обаче доста често не умират от старост. Та силно се надявам и Доган да не умре от старост. Чакам с нетърпение да прочета в интернет "Днес в София на пресечките на улица X и улица Y при престрелка...."
03 Април 2006 05:13
Доста нагли изявления на един самозван незначим мошенник пазител на някакъв "етнически мир"........
Като го махнат кажете, ще се почерпим солидно......
03 Април 2006 05:35
Агент Сава призна, че времето му изтича

Ние също го знаем.
Само Bay Hasan не е разбрал и продължава да квичи на умряло по БЪЛГАРСКИТЕ форуми [/b]
03 Април 2006 06:47
Никой не е вечен на таз земя, пумпалче.
Но тва, което Сокола го направи и продължава да го прави дъъълго време ще държи влага на цела плеяда отворковци-Ф.Д., Савов/лека му пръст/, Пешо Коня, Курмандира и десетки други.
Отворковци, за кои са гласували пумпали кат теб...
А що се отнася до БЪЛГАРСКОТО форум-уруспии кат теб никой ги не пита.
Със здраве.
03 Април 2006 07:06
Асане, и твойто време изтича май-май, барабар с мозъка ...
Ама и такива като тебе дворни палаши требе да има, да прилайват и да отнасят по някой ритник по форуми и друми.Веселба да става.
Аре, по-здрави за Айшето.
03 Април 2006 07:26
Нашите приятели Скинари от Русия отново със свойе действия доказаха и показаха че по земите на ИЗТОЧНО ПРАВОСЛАВНАТА ВЯРА няма място за дрги етноси и друга кръв и и гнетична стуктура освен Славянско Българската кръв и които не са от НАШАТАИЗТОЧНО ПРАВОСЛАВНА РЕЛИГИЯ И ВЯРА!!!Журналист е бил пребит от скинхедс в Москва
03 април 2006 | 06:26 | Агенция "Фокус"
Москва. В московското метро е бил пребит от скинхедс кореспондентът на НТВ Елхан Мирзоев, съобщава електронното издание “Газета.ру”.
По думите на самия журналист, нападателите с бръснати глави първо му обяснили, че не заслужава да живее в Русия, пребили го, като разбили в главата му и няколко бутилки и го изхвърлили от вагона.
На журналиста е оказана медицинска помощ, завършва информацията на “Газета.ру”.
Да живее Велика България от река Днепър до река Тиса и Беломорието!!! Да живее во век и веков!!!
03 Април 2006 07:31
Уф, аман от мисловно-словесни курешки у форума, ама нейсе демокрация... Ха Ха.
03 Април 2006 07:52
След като му изтече времето на политик, да не би да стане бъчвар?Или ще направи още един обръч от негови фирми?
03 Април 2006 08:36
Толкова е просто всичко - остана партиен лидер с надежда да оцелее.
03 Април 2006 09:12
"...Една от тезите в него бе, че професионализмът в политиката е в обратнопропорционална зависимост на нейната прозрачност."
Сигурно вече е така в Америка. Щом Доган го казва?
Но по-интересна е другата теза на Доган: - Като как българите не си обичали предприемачите.
Толкова работни места разкриха предприемачите у нас точно за турските строители докато си строяха дворците и басейните, а Доган недоволен. Толкова работни места за цигани-дървосекачи из горите на предприемача на СуперБоровец, толкова работни места за цигани, мъкнещи за скрап български заводи и предприятия! Как може догановите избиратели да са доволни, а медиите да създават такива неправилни представи за предприемачите. Ето, Станишев и крадецът на Мусала си траят по въпроса. Техните избиратели явно са доволни от образа на предприемачите. Щом само Доган недоволства и то на конгрес?
03 Април 2006 09:13
Дано скоро му поискат имунитета, за да види кон боб яде ли и как се вика на ходжа пезевенк.
03 Април 2006 09:17
идва време за НАЦИОНАЛИЗАЦИЯ..
03 Април 2006 09:27
Аз снощи ходих, майно ле,
на тлъка и на седянка...
.......
Никой ми нищо не рече,
никому нищо не рекох.
Никой ми нищо не рече...
.......
ала ти време минало,
като стар бивол с кирия,
постали коне дълъг път
...
03 Април 2006 09:40
Аз пък не разбирам защо някои се точат на Доган. Човекът си се държи по всички правила на политиката - стреми се да максимализира ползата за себе си и групата, която представлява, надцаквайки слабите играчи.
А че чистокръвните български "политици" са едни патетични пАтьовци, това вече е проблем за България.

Редактирано от - цуцурко на 03/04/2006 г/ 09:42:31

03 Април 2006 09:49
Направил бил?!? Ако не беше "тайната завера" през 91ва година и Желю феса да се заплакне, сега тази етническа гавра с България нямаше да съществува!!!! Като прибавим към обръча от фирми изборния туризъм, подкрепата на Турция и на ислямския свят за войнстващата турцизация в смесените райони - оценката може да е само една - ЗАПЛАХА за националната сигурност на България!
03 Април 2006 09:55
Доказаният лъжец Доган си позволява да размахва пръст на всички. Също и документираният доносник и пандизчия. А ML @M - Тошкова ще има достатъчно време да се срезили докрай.
03 Април 2006 10:15
Дами и Господа,
и на първолаците е ясно че Ахмед Догане най-добрия политик на балканите.Мога да разбера вашата ярост и омраза, само до една степен.Толкова доколкото да избиете собствените си комплекси.Човека си казва истината, а който казва истината е ВИНОВЕН..................
03 Април 2006 10:22
*****

Редактирано от - bot на 03/04/2006 г/ 10:54:54

03 Април 2006 10:23
Прав си сюлейман, тръгнали някакви скинарчета да ругаят и плюят, туй що не е за техните главици
03 Април 2006 10:47
Тия от съседката бая се поувлякоха, чак и на мъжете забратки сложиха!
Та Хасане, вий у америчко следватели новите модни мюсюлмански тенденций?
03 Април 2006 10:49
Защо за Бога! Защо всяка втора дума в публичното пространство е или турци или Доган или ДПС!Братя българи потурчват Ви, потурчват Ви по много елегантен и дискретен начин. И това потурчване не е от днес и от вчера , а от поне 5 години!Накъде върви тази държава , питам аз. Защо не уважавате себе си братя българи, защо не пазите своята православна християнска идентичност.
Тази християнска идентичност, която ни е спасила , нас христянските народи, от същите тези турци.Тази земя е българска , защото милиони са проляли своята християнска кръв за нея, а сегашните български политици станаха прислужници на чалмата!
03 Април 2006 10:53
Обяснението за обръчите и за баба на село не става - нито теоретичното, нито образното. Всъщност то теоретично и няма, ако журналистите точно предават смисъла на думите му в компилациите си. И сърденето на медиите е гаф - беше време, когато медиите го разбираха, а той не го усукваше безпомощно. "Яснотата е вежливостта на философите", г-н Доган. А тя зависи от дълбочината на мисълта и състоянието на съвестта. На мене ми е интересно мнението на американския и европейските посланици по темата: "Фирмените обръчи на партията-каца - норма на съвременната демокрация".
03 Април 2006 11:10
ей геврек кой те потурчва тебе бе ?
всеки има право да се самоопределя
03 Април 2006 11:12
и не споменавай божието има напразно
03 Април 2006 11:14
Колко ми прилича Доган на бай Тошо...защо ли?
03 Април 2006 11:18
Сопола е пял лебедовата си песен. Два месеца му давам
03 Април 2006 11:27
Влизайки в спор изтича или не времето на Доган ни отвлича от най-важния проблем. Тази партия е ЕТНИЧЕСКА ПРОТИВОКОНСТИТУЦИОННА И АНТИБЪЛГАРСКА! Доган както и лидерите на БСП вече не се интересуват от тези които са ги избрали защото разполагат с милиарди и щу хукнат по света. А ние ще останем да се дървиме по форумите.
03 Април 2006 11:29
Преди около 2 месеца е предупреден с изстрел във въздуха, ама нещо не ебава да се оттегля. А какъв сеир ще гледаме ако го "оттеглят", как разни ДПС-ари , ще се джанкат, кой е по-правоверен Доганов наследник. Колко ли ДПС-та ще се нароят? ДПС-Местан, ДПС-ЛЮтви, и т.н.
03 Април 2006 11:44
Syuleyman Дами и Господа,
и на първолаците е ясно че Ахмед Догане най-добрия политик на балканите.Мога да разбера вашата ярост и омраза, само до една степен.Толкова доколкото да избиете собствените си комплекси.Човека си казва истината, а който казва истината е ВИНОВЕН..................


Така си е и Волен я казва и сега и той е виновен
03 Април 2006 11:48
професионализмът в политиката е в обратнопропорционална зависимост на нейната прозрачност

Би му майката.
Некой има ли желание да направи психопрофил на човек, изрекъл такова нещо на такова официално место?

_________________________________
ДАРБАТА да управляваш е дарба, не тапия.
03 Април 2006 11:49
Тоя обнагля съвсем!

Времето му отдавна е изтекло, но го бетонират със 100% изборна подкрепа собственитъе му клакьори!

Пародия на демократична партия.

И как така заявява, че бил доларов милионер, само се една депутатска заплата, при това без да се явява в парламента.

И оня сополянко Сергей му припява и славослови, да не би да се развали уйдурмата на социалния президент Първанов!

Царят все пак извъртя маньовъра и отиде на гости на кралското семейство в Румъния. Явно никак не му е до подкрепа на султаснеещия се Доган.
03 Април 2006 11:58
.... Цялата реч на Меди Доганов бе поредната опашата лъжа произнесена от мошенника на дребно, и то не случайно точно на Първи април. Всичко в нея е лъжа от началото до края, както и информацията в тази статия.
Политическия хамелеон Меди Доганов е в същтност най жесток терорист -фанатик. Добре беше за самия него, че овреме се усети и стана доносник и агент на ДС, та след 10-ти ноември го пуснаха от затвора заедно с рецидивистите-убийци.
Мястото му е в затвора, като на всеки който се занимава с антинародна и подривна дейност.
03 Април 2006 12:01
Нима не е жалко, че ние гражданите на тази държава позволихме на този враг на православието и най-голям враг на България -Ахмед Доган , вече 5 -та година да е във властта?Позор! Пак ще повторя нашите политици станах слуги на чалмата!!
03 Април 2006 12:10
Четете братя православни християни, четет и знайте , че един ден това ще се случи и с България, ако ние не премахнем завинаги Турските националисти от властта!!!
Госпожо Пападопулос, защо нещата в Кипър продължават да бъдат драматични?
- На 20 юли 1974 г. Турция направи военен десант в Кипър под предлог, че трябва да защити турското малцинство на острова. Бяха завладени 37% от територията на републиката, бяха прогонени от домовете си 180 000 кипърски граждани, главно от градовете Кирения, Амохосто и районите около тях, както и от 400 села. 1619 души са безследно изчезнали. На територията, завзета от турците, бе извършено етническо прочистване. Турската войска, която извърши окупацията, остава на острова и досега. Съществува една “зелена линия”, която разделя гръцката от турската част. През всички тези години придвижването между двете части беше невероятно трудно. Миналата година бяха направени някакви опити за по-свободно придвижване. Предприети бяха и стъпки за решаване на кипърския проблем, но турската страна и специално Денкташ правеха всичко възможно положението да остане на точката на замръзване. Инициативата на Кофи Анан през 2002 г. даде шанс на правителството на Клиридис. Но този план претърпя множество промени, докато се стигне до петия, последен вариант. Той предвиждаше чрез гласуване на гражданите от двете разделени части да бъде решен проблемът с разделението. Резултатът от гласуването на 4 април т. г. показа, че турската част на острова приема плана, защото той им дава извънредно много предимства. Планът на Кофи Анан в този вариант беше извънредно благоприятен за кипърските турци. Кипърските гърци гласуваха против, въпреки че нашият президент се постара да направи малки промени в плана, които имаха за цел да отстранят някои от причините за общо безпокойство, част от които са присъствието на турските войски на острова, човешките права и много други от този род. Но те не бяха приети за съжаление от съответните фактори и от ООН. Това означаваше една голяма несигурност за кипърските гърци и породи силно разочарование. Въпреки че искаме кипърският проблем да бъде решен час по-скоро, начинът за решаването му, по който ни се предлагаше чрез този план, не отговаряше на нашите виждания и желания, за да кажем “да” в подобно гласуване. В резултат на всичко това се стигна до блокиране на решението на кипърския въпрос и така на 1 май Кипър влезе в обединена Европа разделен. Турската войска остава в част от острова и там няма да са валидни законите на Република Кипър, защото е под окупация. Няма да са валидни правилата на Европейския съюз, а ние ще продължим усилията си за справедливо решаване на проблема на нашата насилствено разделена държава, което ще осигури едно по-справедливо бъдеще на гражданите й, независимо дали са гърци, турци, арменци, или са от други етноси.
*****

Редактирано от - bot на 03/04/2006 г/ 13:07:03

03 Април 2006 12:32
Доган е станал толкова силен, че спокойто може да управлява "зад кулисите". Конгреса показа "желязната "дисциплина в ДПС на която може да завиди и бившата БКП по татово време. А пък щом приютиха и Янко Станев-тя работата е очевадна!
03 Април 2006 13:34
г-н симитис, когато българските църковни дела бяха под юрисдикцията на гръцки духовници те за обединение срещу общия потисник ли ползваха правомощията си, или за културна асимилация и политическа домнация над българите?! майната му на вашия панелинизъм в православни одежди. майната му и на руския панславизъм в православни одежди. майната му и на сръбския шовинизъм в православни одежди. майната и на догановата лакомия в етно и мюмюлмански одежди

03 Април 2006 13:44
ДПС е единствената партия представляваща интересите на турското малцинство - да. Но да повярвам че доган е най-подходящият и лидер не мога. Защото както и етническите български политици той може едно - да продава интереса на електората си срещу лична изгода. Тепърва българските турци ще съжаляват за изолирането си в резерватни етно-анклави с примитивен поминък, отделени от развитието не само на БГ, а и на останалия свят в чийто контекст живеят. Тютюневия комунизъм свърши - иде ЕС! Доган знае каква заплаха е това за него и мафиотския бизнес, затова ще станем свидетели на все по-реакционна и дясна риторика в неговите изяви. С отслабващи лостове за държане в зависимост и подкупване на електората си доган се насочва към ролята на защитник на "горкия" едър капитал, дето нямало кой да се грижи и милее за него освен купените от него 240 дупетати, министерския съвет и останалата платена лакейска сволоч в медиите, магистрацията и администрацията

03 Април 2006 13:47
Що бе, ако политика значи това, което вика Доган, значи верно Доган е най-големият политик не само у нас, но и на балканите.
Сичко е точно.
И долу Атака!

_________________________________
ДАРБАТА да управляваш е дарба, не тапия.
03 Април 2006 13:52
Само в глава с пилешки мозък може се роди мислата, че в БГ имало турско малцинство.
Нема страшно - следващото правителство ще сложи нещата в ред.
А кое ще е следващото правителство?
Я да видим Марозкин дъл ша познае от 3 пъти?
03 Април 2006 14:06
Ахмед Кацар Бъчваров (турчеещ се татаро–цигански сокол ) извади на светло засекретената до сега технология на кацо и бъчво производството.
Как да направим здрава политическа каца или бъчва и как да я напълним с туршия от послушни политически проститутки бе червената нишка на националната конференция на етническата партия обслужваща интересите на чужда държава. Основната разлика между каца и бъчва е, че първата има само един задник за седене, а втората има два задника, а може да се слага на стойки и хоризонтално. За двете е характерно, че чепът не е забит в задниците им, нещо не естествено за етнохаракртера на партията.
03 Април 2006 14:15
Не само на Доган, на доста политици времето им изтича. Стават дума за времето в България. Съвсем скоро те ще станат европейски политици.
03 Април 2006 14:23
Лъщейки кат топуз
с усмивка на домуз
смърди като насран
нашето Ахмед Доган
03 Април 2006 14:24
костадинке, ББ май е зейнал да прилапа "националноотговорния" вот. за сидеров сигур' ще останат 42, 7% от гласовете дето взе през 2005-а
П.П. сидеров и доган са отличен екип, защото всеки от тях нервира и активизира електората на другия. перфектна симбиоза, която ме кара да мисля че сидеров всяка вечер пали по свещичка за здраве и дълъг живот на сокола. а ти правиш ли го?


Редактирано от - Pavlik Morozov на 03/04/2006 г/ 14:25:13

03 Април 2006 14:34
Емел Етем отново бе от дясната страна на Ахмед Доган. Като министър на бедствията...

Докато е министър на бедствията задължително трябва да е наблизо.
03 Април 2006 14:53
Драги ми Павли, центърът на православието винаги е бил и ще бъде Константинополис. Вселенската патриаршия никога не е имала за цел да елинизира православното население на балканите.Нейната едиснтвена задача е била, е и ще бъде , да обедини православните народи.По времето на Османската империя само и благодарение на Вселенската патриаршия се е опазило православието на Балканите, също така Константинополските патриарси са спасили със своите самоотвержени дела живота на хиляди миряни от турския боздуган. Вселенската патриаршия е един символ, пътеводна звезда, която ни показва , че всички ние сме били единни във вярата си и трябва да продължим да бъдем такива и занапред.Никакви национални интереси не бива да пречат братството между нашите народи!
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД