:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,886,328
Активни 404
Страници 23,208
За един ден 1,302,066

Общинарите на Бургас се местят в двор на училище

Децата от школото събират подписи срещу строежа
Община Бургас смята да отнеме двора на централната градска хуманитарна гимназия "Св. св. Кирил и Методий", за да строи там административна сграда и алея, водеща към подземен паркинг. За това предупреди директорката на училището Радка Николова. "9 години се молих на общината да ни помогне да си построим закрита спортна зала и кабинет по компютърна техника, а в отговор те решиха да ни вземат двора, където е игрището на учениците", оплака се тя.

Шефката на Общинския съвет в Бургас Лена Бахчеванова призна, че имат подобни планове. "Възложили сме обществена поръчка на специалист, който да провери какви са възможностите да се обособи парцел там, за да си построим собствена сграда", каза Бахчеванова. В момента градският парламент няма такава и ползва салон в кметството. Според нея проблем с училището нямало, против бъдещия градеж били единствено собствениците на павилиончета около двора му, поставени върху евентуалния нов парцел. "Сградата ни трябва да е в центъра, за да е близо до общината. Ако сме далече, работещите там ще бъдат изключително затруднени да присъстват на заседанията ни", отбеляза Бахчеванова. Тя твърди, че смятали да навлязат "съвсем малко" в южната част от територията на школото. За отплата били готови да издигнат триетажна сграда, като в партера й да оформят спортен комплекс за учениците.

Бахчеванова обаче премълча втората част на проекта, която предвижда и северната част от двора да бъде отнета. "Те искат от север да изградят алея за пешеходци, която да води към подземния паркинг на бъдещия градски универсален магазин. Изпипали са всичко. Дворът на училището е публична общинска собственост и знаят, че ако го застроят, няма да могат да бъдат атакувани, защото няма са в нарушение на закона", каза директорката Николова. Според нея обаче ще бъде погазена наредба на министерството на образованието. Тя предвижда на всеки ученик в училищния двор да се падат по 25-30 кв.м площ за игра. "Нашият двор и без това е малък и на дете се падат по 6 кв. м. Общинските власти ще лишат учениците и от тях", коментира Николова. На нейното мнение са и учениците в гимназията, които започнаха подписка срещу действията на местната власт.

Това е поредният скандал със строителство върху общинска земя в Бургас. По подобен начин в началото на годината общината закри цяла автогара, от която тръгваха автобусите за околните села, за да може в близост двама от съветниците да си издигнат голям блок.

От 2 г. бургаските съветници гласуват на почти всяка сесия продажбата на различни терени при липсата на регистър на общинската собственост. Една от сделките с подобни терени вече бе развалена от съда по-рано тази година като незаконосъобразна.
8
2070
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
8
 Видими 
16 Октомври 2006 00:00
Това е под вещото и нагло управление на Марускя Любчева.

"За отплата били готови да издигнат триетажна сграда, като в партера й да оформят спортен комплекс за учениците. " Каква милост и щедрост към учениците , представяте ли си?
16 Октомври 2006 09:01
Сенилния Йоан Костадинов , безхаберната му и корумпирана администрация + мафиотите общински съветници ще загробят успешно " европейския " град Бургас . На принципа " ти на мене - аз на тебе " общинската собственост се раздава с безумни темпове , градът се скапва без нормална инфраструктура и като за капак се пъне да строи първия небостъргач , къде ? В морската градина разбира се , която е заприличала на един крайбрежен рибен ресторант . Божков , вместо да пускаш срамежливи статии почвай да биеш камбаната на умряло !
16 Октомври 2006 10:42
Познавам проблема и изпитвам истински потрес. Да посегнеш върху място, където се сее и никне духовна култура, е кощунство. Но в Бургас върху какво ли не се посегна? Дойде ред и на училищата. А посоченото училище се намира в идеалния център на Бургас и апетитите са страшно много.Затова на децата, предприели подписка, показващи гражданско съзнание и истинска грижа за родното им училище , трябва да се помогне. Както и на училището като институция също. Дворът на училището в този си вид съществува от 130 години. И никой досега не го е пипал. Е, днес се намериха люде, които в името на лични интереси , ще го унищожат. Не вярвайте на общинарите, че щели да построят нещо и за учениците. Вземат кон, дават кокошка , по-точно обещават кокошката "при възможност" - такава е ситуацията. НЯМАМЕ ПРАВО ДА ИЗЛЪЖЕМ ВЯРАТА НА ДЕЦАТА, ЧЕ НЕЩО В ТАЗИ СТРАНА МОЖЕ ДА ЗАВИСИ И ОТ ТЯХ. Защото тези деца показват обратното на онова, което показва Милен Цветков в своето предаване. Те показват , че има и други ученици в българското училище - отговорни , ангажирани с проблемите на деня, с граждански позиции.Да им помогнем , това е нашата задача сега - на възрастните. И да сме горди, че има и такива ученици.
PS. Маруся Любчева няма нищо общо с това решение. Тя отдавна е депутат и не работи в общината.
16 Октомври 2006 11:59
Маруся Любчева винаги ще има нещо общо още повече че е депутат, но в основата винаги е кмета Костадинов, от това място ще се изкарат много парички, ако има едно лесно сигурно ще бутнат и цялото училище ха сега да видим има ли в Бургас гражданско общество или пак ще се проспи момента.
16 Октомври 2006 14:29
Няма да скрия, че преди време вярвах на кмета Костадинов и се надявах, че той ще направи нещо за развитието на Бургас. За съжаление той не само не направи нищо и градът бавно губи имиджа си и не се развива нито икономически, нито културно, но и покри името си със "славата" на един от доста опитните и безкрупулни крадци на обществено имущество. Колкото до пъртийните функционери от рода на Маруся Любчева просто няма какво да се говори - след като един човек няма необходимите качества да се изгради като научен работник, той обикновено намира своето доходно поприще или в политиката, или в обществените институции.
Учил съм до четвърто отделение в училище "Св. Св. Кирил и Методий" и очертаващото се посегателство върху него ме възмущава неизмеримо дълбоко. И вижте какво обяснение дава госпожата от общината за необходимостта от построяване на сграда в двора на училището - да можели общинските съветници и другата подобна паплач да идва по-бързо на заседанията. Като че ли Бургас е някакво село и всички къщя са накупчени около съвета и като се налапат на обяд съветниците да дотичат между другото на заседание, където да вземат поредното идиотско решение. От друга страна обаче, лакомията за апетитния терен не чудна, като се вземат предвид разграбването на държавни земи и терени, стихийното строителство на всевъзможни хотели, ресторанти, кръчми и пр. от мутри-перачи на пари с неясен произход. Ще отбележа, че бургаската общественост е твърде пасивна и едва ли ще се опълчи решително срещу новите намерения на мафиотската община и нейния кмет. Мисля, че една от причините за такова поведение на бургаските граждани е липсата на съвременни медии в града - като се изключат вестниците, които плахо само констатират поредния скандал, няма нито радио, нито телевизия, чрез които болните въпроси да станат достояние на всички и същевременно тези медии да бъдат трибуна за изразяване на позиция. Не случайно от десетилетия никой бургаски управник не пожела да създаде местна радиостанция или телевизионен център, защото в тяхно присъствие той не би се чувствувал спокоен в своето блатце. И това е в Бургас, който е дал и дава десетки творци във всички области на културата и науката, град - символ!
Боли ме и затова написах горното - дано и кметът да го прочете!
16 Октомври 2006 19:39
Бургас заприличва все повече на Туин Пийкс. Всичко се притежава от 2-3 мошенника и население от овце.
16 Октомври 2006 20:10
Еи ги и тия събират подписи.

Сопи, сопи вземете.

Подписи при демокрация, в БГ няма кои да те чуе, затова бой!
16 Октомври 2006 23:17
Най-смотания град е това.
Всички се отчитат или на Йоан козела или на Митьо очите
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД