"Ден за размисъл? Отживелица" - тъй разсъждава проф. Драгомир Драганов в "Труд". Няма какво толкова да му мислим баш в последния предизборен ден (да сме мислили овреме!), а забраната за продажба на алкохол е ретроградна и абсолютно безполезна, смята професорът. Но бърза да се застрахова: "Не го казвам като някакъв пристрастен алкохолик!". Което си е вярно - на някои хора мисълта им тече по-гладко, като вкарат малко "за отскок". И обратно - има и такива, дето макар да не близват, пак са скарани с всякаква мисловна дейност. Въобще ползата от деня за размисъл е съмнителна. Пък тая година заради местенето на стрелките тоя ден беше и с един час по-дълъг. "Труд" има кратко есе по въпроса: "25-ият час не е съдбоносен като Дванайсетия час или Часа на истината..."
Малцина са, но ги има и тия, които вземат или променят съдбовни решения в последния момент. Несъстоялата се сватба на Волен Сидеров и приятелката му (планувана за събота) вкупом е разтревожила неделната преса.
"24 часа" е подходил най-предпазливо - предвид забраната за агитация преди и по време на изборния ден вестникът съобщава новината на страница "Светска": "Хор и поп напразно чакат да венчаят Капка". И нито веднъж не споменава името на неосъществения жених. "Труд" - наопаки - известява открито: "Волен Сидеров и дългогодишната му спътница в живота... не минаха под венчило". Причината по сведения на "Труд" е "спирането на близката до партията телевизия СКАТ". "Стандарт", който открито признава, че не е научил "в крайна сметка дали са сключили брак", неволно е доловил същата връзка: "Волен изчезна като СКАТ". "Монитор" по същата тема традиционно изстисква най-киселото от лимона: "Волен остави църковни хористи без хонорар".
Затуй пък на някои хора хонорар им не требе: "Крадят дюните край Созопол" - пише "Труд". Ей на тия страстни "предприемачи" задължително трябва да им се осигурят дълги дни за размишления зад решетки и на топло...
|
|