252 училища в седем области на страната са в грипна ваканция, съобщиха вчера от министерството на образованието. Причината за неучебните дни е повишената заболеваемост от остри респираторни заболявания, уточниха от просветното ведомство. Десетина области са пред обявяване на грипна епидемия.
До 22 януари ще останат затворени всички училища в Благоевград, Хасково, Димитровград, Симеоновград и Тополовград. Днес няма да се учи в общините Симитли и Карнобат. До 23 януари в принудителна ваканция ще са децата от две области - Стара Загора и Сливен. От днес до 24 януари ще са затворени 11 училища в община Кюстендил.
Пропуснатите уроци ще се наваксват до края на втория срок при ред, определен от директора и съгласуван с началника на инспектората по образованието, напомниха от МОН.











