:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,788,730
Активни 706
Страници 15,604
За един ден 1,302,066

Брюксел роптае срещу по-ниските данъци у нас

Европейската комисия щеше да е права, ако бяхме свалили акцизите и ДДС, отвърнаха български икономисти
Европейската комисия (ЕК) вчера изненадващо подкани България да гони по-голям бюджетен излишък през 2007 г. и намекна, че не харесва поетия курс към по-ниски данъци.

В доклад, огласен вчера, тя разкритикува България, Румъния и Латвия, че намаляват данъчното бреме, което не съответства на целта да се водят благоразумни данъчни политики.



Най-значителната промяна т. г. у нас е падането на данък печалба от 15 на 10%, което е най-ниското ниво за ЕС. Ако приходите в бюджета вървят добре, осигуровките също трябва да паднат с 3 пункта в средата на годината. Официално в бюджета е заложен излишък в размер на 0.8% от БВП.

Според Еврокомисията е нужно по-голямо преизпълнение на приходите, за да се утвърди макроикономическата стабилност и да се ограничи дефицитът по текущата сметка. България трябва да подобри ефективността на публичните разходи, особено чрез реформа в здравеопазването, препоръчва още Брюксел.

"ЕК прави елементарна грешка, защото разглежда силно подценените приходи, които са записани в закона за бюджета, вместо да анализира реалните прогнози", коментира пред "Сега" Георги Ангелов от "Отворено общество". "Данъците през 2007 г. не се намалиха много - значително спадна данък печалба, но акцизите се вдигнаха", добави той.

"Заключението на ЕК за данъчната политика е погрешно. То щеше да е частично вярно, ако бяха намалени акцизите и ДДС, което би накарало хората да харчат повече, но у нас беше облекчено облагането на бизнеса", коментира Лъчезар Богданов от "Индъстри уоч". "Не съм привърженик на тезата, че държавата трябва да изсмуква пари от бизнеса. България е с бедна икономика и растеж от 6% дори е нисък. Той трябва да е 8-10%", каза още той. Според Богданов критикуваният от ЕК и МВФ дефицит по текущата сметка е даже добър сигнал, защото говори, че у нас влизат инвестиции и доходите на населението растат.

"България има прекалено голям бюджетен излишък, тя е рекордьор сред всички държави - членки на Пакта за стабилност и растеж, и затова не приемам препоръката на ЕК за увеличение над планираното", коментира Димитър Чобанов от Института за пазарна икономика. Той напомни, че въпреки че правителството е заложило излишък от 0.8 % от БВП, Министерството на финансите подсказва, че реалният процент за 2007 г. ще е към 2. Според него разумното ниво на бюджетния излишък е до 0.5%. Чобанов не споделя и забележката на Брюксел за отхлабване на данъчната политика. "Особената позиция на ЕК по този въпрос е свързана с данъчната конкуренция, ниското облагане у нас ще предизвика преместване на капитали и на фирми от Запад към България", поясни икономистът.
52
4950
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
52
 Видими 
08 Март 2007 01:26
В Брюксел има чугунени глави. А защо не дават зелена улица на европейски заплати у на???
08 Март 2007 02:43
Навит съм на европейски данъци при европейски доходи!

Човек би заключил, че главите на брюкселци са от брюкселско зеле

08 Март 2007 02:49
бетон и желязо. мозък нема
08 Март 2007 03:01
А какво имаше в главата на Луканов и Жан Виденов помните ли? Препоръките на ЕК са много правилни. На БГ политиците не може да се вярва, че могат да управляват държавата. Апропо, а какво стана със правосъдната система? А със здравеопазването в Бг всичко е наред? Айде да не се зъбиме на Брюксел, а да се видим на какво дередже сме начело със примати като Гоце.
08 Март 2007 04:51
Ръст за това, ръст за онова...
А ръст за заплатите кога?
Масово напускат "събирачите" на приходи поради ниското заплащане.
А ако няма кой да събира пари ще я има ли тази държава?
Че да коментираме другите и параметри!
08 Март 2007 07:02
Управляващата клика в България си намали данъците на самите тях.Данък общ доход, който се плаща от всеки не се намали.Данък добавена стойност е по висок от средния ДДС в Европейския съюз.На всяка една стока се начислява ДДС.А данък печалба плащат само едрите риби.Всъщност данъците които плаща, така наречения обикновен човек, а по избори гласоподавател са високи, а ДДС е един от най високите в Европа.
08 Март 2007 07:57
Данъците щели да се махат, и да се дават дарения на държавата, кой колкото поиска ХАХАХАХА И тогава боклуците крадливи бизнесмени ще се напредварват да ги дават по ТВ-то - кой колко е дарил или обещал да дари....Палячовци /от разните му там БГ-институти/.
08 Март 2007 08:09
В Брюксел май всички носят розови очила тези тъпунгери имат ли представа колко е минималната заплата и пенсия в България - мин.заплата-100евро, мин.пенсия-50 евро как се живее с тези парички бе Брюкселци!!! За какво увеличение на данъците говорите, ви е сте луди. Защо тези Брюкселци ще ни карат да трупаме излишъци който да трупаме във фискалния резерв на страната - във фискалния резерв има към 5-6 милиарда, за какво се трупат тези парички. Аз съм ЗА - ако тези парички отидат за пенсии, заплати и за фондове за лечение на деца.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ЖЕНИ !!!
08 Март 2007 08:19
Най-общо казано:
Преките данъци бъркат косвено в джоба на богатите.
Косвените данъци бъркат пряко в джоба на бедните.

------------------
Абе, не получавате ли киселини когато вече от години без да ви питат, желаете ли или не, ви поднасят три пъти дневно само "Брюкселско зеле"? Не вярвам само аз да съм си повредил стомаха от тая принудителна диета.

Редактирано от - Zmeja на 08/3/2007 г/ 08:22:22

08 Март 2007 08:24
Палячовци /от разните му там БГ-институти/

Палячовците са от един и същ Не-БГ институт. Просто са от различни поделения - управа на фондацията за района, дъщерна фирма и дъщерна фондация.
Повечето от брюкселските неща са глупости, но има и за какво да се замисли човек, още повече на фона на това което изглежда вече става в балтийските страни но отразяването му се "пропуска".
08 Март 2007 08:35
Айдяяя, къде отиде либерализма.
Къде е дясната-либералка Круелка да ни обясни що така ЕС не иска да правиме като у Ирландско.
08 Март 2007 08:46
"ЕК прави елементарна грешка, защото разглежда силно подценените приходи, които са записани в закона за бюджета, вместо да анализира реалните прогнози"

Откъде ли се е пръкнала тази мисъл в главата на Еу, кой ли местен икономико-политически гений им я е втълпил? Защо не си гледаме краставата държава, а продължаваме да търсим вината и глупостта на запад? Само се чешем, а е знайно, че чесалото не помага много за крастолечението.
08 Март 2007 08:48
"Не съм привърженик на тезата, че държавата трябва да изсмуква пари от бизнеса."

Съгласен съм с тази теза. В България има все още достатъчен брой дойни крави и достатъчен брой продажни политици за да има повече от една страдаща прослойка. Да го духат бедните, да живеят бизнесмените>
08 Март 2007 08:58
Либерализмът няма нищо общо с морала. Проблемът е, че девизът "Свобода, равенство, братство", този човешки идеал е една нечовешка лъжа . Това казва авторът на "Windows on the World" Фредерик Бегбеде, един успял професионално и материално писател и продължава:
"Западът прогласява свободата с цяло гърло. Да сме свободни! Да крещиш, че си свободен, да се хвалиш с това. Да умреш в защита на свободата. Хубаво. Но макар и свободен, аз не съм щастлив. Напразно оглеждам нещата от вси страни, сега вече, когато няма връщане назад, съм принуден да го призная, въпреки тексаския си инат..."
08 Март 2007 09:03

Брюксел роптае срещу по-ниските данъци заплати у нас
08 Март 2007 09:15
А защо Брюксел не роптае срещу ниските заплати в България?
08 Март 2007 09:16

Пълна илюзия е, че по-ниските данъци в България ще докарат чужди инвестиции. Това непрекъснато се повтаря от 1989 година насам, но тази "манна небесна" - чуждите инвестиции все не идват и не идват. Явно само ниските данъци и най-евтината работна ръка в Европа не са достатъчни. Може би чуждите инвеститори търсят и примерно квалифицирана работна сила, може би искат инвестициите им да имат бъдеще, както като обезпеченост с кадри, така и като потребители на продукцията. Вместо това какво им предлагаме - кадри, които имат квалификация от преди 20 години и никой не се погрижи те да се преквалифицират постоянно. Имаме ясно очертаваща се демографска промяна: от българи към цигани с ясно каква квалификация. Имаме пълна липса на платежоспособно търсене поради мизерните доходи.
Та ще дойдат ли чуждите инвеститори?
08 Март 2007 09:25
Тия нахалници от Евросъюза вече срам нямат, непрекъснато искат и искат! Не гледат какво е икономическото положение в България...
08 Март 2007 09:27
още повече на фона на това което изглежда вече става в балтийските страни но отразяването му се "пропуска"


Е, какво става там, бе Heat? Я кажи, мое сме пропуснале нещо.



Фискалната политика на всяка държава-членка си е единствено и само прерогатив на същата тази държава, единствено и само в рамките на НЕЙНИТЕ компетенции. Дори и СЛЕД навлизането в Еврозоната! Следващия пат испанския посерковец като си отвори устата да дрънка, да му се припомни тая азбучна истина!
08 Март 2007 09:47
Значи Марксе, Брюксел ревеше и продължава да реве и срещу ниските корпоративни данъци в Ирландия, но ирландците не се впечатляват особено. Франция, Германия и др. "социални" страни натискат останалите за въвеждането на всякакви ограничения, квоти, разрешения, както и за "хармонизиране" на данъчното законодателство. Страните с по-либерална иконимика с всички сили се съпротивляват. Разбира се, мнозина икономисти препоръчват либерализация на големите европейски икономики, нещо което трудно се осъществява на практика поради закостенялото социално мислене на населението. Предполагам, че глобализацията ще ги научи.
За пореден път пояснявам - личните данъци в Ирландия никак не са ниски. Акцизите на алкохола, цигарите и бензина - също.
Само ниските корпоративни данъци не са достатъчно условие за бизнеса. Трябва ясно и освободено от бюрократични процедури корпоративно законодателство, ниско ниво на корупцията и изчистване на криминалния елемент от икономиката.
България може и трябва да води максимално либерална политика в икономиката. Както е казал по-горе и Степен "Фискалната политика на всяка държава-членка си е единствено и само прерогатив на същата тази държава, единствено и само в рамките на НЕЙНИТЕ компетенции. Дори и СЛЕД навлизането в Еврозоната!" Това изчерпва темата - Брюксел може да препоръчва, критикува, но не и да налага. Хайде да не забравяме, че ЕС не е хомогенно цяло.
08 Март 2007 10:30
Е, какво става там, бе Heat? Я кажи, мое сме пропуснале нещо.
Ами някакви дефицити били достигнали интересни стойности, някакви кредитни агенции нещо казвали по въпроса за развитието на икономиката и за кредитните рейтинги..... Някакви доклади сравнявали какво ставало в Азия 1997 и в балтийските места сега....
08 Март 2007 10:47
То е ясно - влязохме в ЕС, за да осигуряваме на Запада, евтина и ниско квалифицирана работна ръка. А техните компании ще оберат каквото е останало. Нас не ни мислят.
08 Март 2007 11:02
Да роптаят колкото си искат. Ние малко ли роптахме за АЕЦ. Кой ни чу? Сега сме вътре и да го духат тия с 45% ставки.
08 Март 2007 11:06
спокойно бе, няма да ви вземем бизнеса. данъчното бреме може и да намалява в официални проценти, но индиректното облагане под форма на тежки лицензионни режими, безкрайна бюрокрация и корупция все още прави БГ крайно неуютна в икономическо отношение

08 Март 2007 11:17
Споко, сега Мегленка ще ни защити То след всичките тесли (енергийна, водна, телефонна, парна и данъчна ) за потребителя ще останат само зрелищата!!!!
08 Март 2007 11:34
Не се заблуждавайте, ПАРИ НЯМА !
Без нормално повишение на данъците всичко европейско остава все по- далечно.
Освен това вече сме в колянно-лакетна поза и е ясно какво можеш да очакваш приемеш ли я.

08 Март 2007 11:56
Чукча XYZ,
ти знаеш ли, че си... въобще не си умен?
Ако имаше навика да четеш, щеше да знаеш колко са инвестициите в България и че успешно гоним Китай като дял от БВП.
Аман от твоята праисторическа домашна политикономия!
08 Март 2007 12:02
Като почнат да ми говорят за бюджетен излишък се фащам за...кобура!
У дома ако "реализирам" бюджетен излишък, нали ще ми скъсат задника бе...еле пък по Коледа и Нова Година!
ПиснА ми от малоумници, препоръчващи да си пия боза(щото била полезна), а те да си къркат бърбън!

Редактирано от - OLDMAD на 08/3/2007 г/ 12:08:20

08 Март 2007 12:22

Чукча писател, чукча не читател,
явно пак не си разбрал, че доста хора повтарят като папагали нещо прочетено в първите страници на някой учебник и си мислят, че са хванали дедо господ за оная работа. На тях и през ум не им минава, че този учебник има и други страници, където нещата са по-сериозно разгледани, но за това трябва и пипе, а те го нямат. Даже и без тези неначални страници би трябвало на всеки, който поне малко се замисли, да му е ясно, че постулатите от икономическата теория не са независими от всичко останало. Едно твърдение в тази теория действа обикновено "при равни други условия", но на практика тези условия никога не могат да бъдат такива, когато говорим за една държава. Примерно повишаването или понижаването на цената/данъка, .../ на нещо променя и останалите елементи в системата. После има някои максимални и минимални граници, в които тези икономически теории действат, а извън тях какво става?
Специално за България трябва нестандартно мислене, защото по стандартната схема стигнахме до дъното.
08 Март 2007 12:23

Чукча писател, чукча не читател,
размера на чуждите инвестиции много силно се влияе от разни статистически хватки, най-вече какво се признава и какво не, за чужда инвестиция. Поразгледай класификацията на чуждите инвестиции, белким разбереш за какво става дума.
08 Март 2007 12:33
Призива - "Изравнете си данъците с тези от ЕС" много ми напомня пенсионерския лозунг - "Искаме Европейски пенсии!"
То и със заплатите е тъй, ма кой ти гледа
08 Март 2007 12:42
Поредното чалгаджийско заглавие на първа страница
08 Март 2007 13:44
Аз не знам какво са казали в Брюксел ама ето какво казват във Вашингтон:
Вашингтон. Бойко Борисов е свързан с най-големите представители на българската мафия. Това се отбелязва в поверително разследване за оценката на риска в страната, възложено от частна банка и публикувано от американското издание “Конгрешънъл куотърли”, което осигурява новини за дейността на Капитолия, където се намират американският Конгрес и Сената, предаде Инфо радио.

Натиснете тук
08 Март 2007 13:46
Круела е абсолютно права. А пък пари ще има и все повече. Просто това е елементарната логика на развитие на всички, които вече са минали по нашия път. Нашия проблем сега е какъв модел ще изберем за харчене на тия пари. Дали ирландския или гръцко-португалския. Най-лесно е да дадем тия излишъци за консумация - заплати, пенсии, разни добавки и т.н. Само че една торба като не слагаш в нея, а само вадиш, много бързо ще й видиш дъното. И тогава?
Тая попара вече сме я яли. Тъй че, не рипайте толкова.
08 Март 2007 14:28
Значи така, да взимаме заплати като талибани, а да плащаме като европейци. Нещо не ми харесва тая работа
08 Март 2007 15:00
Foreign direct investment, net inflows (% of GDP) 8.3 (2005)
Ама кой да чете... поне не и чукчите като XYZ.
08 Март 2007 15:19
Информацията е от м.февруари. Като кликнете на BG ще получите повече данни, нещо като "другите за нас".
Натиснете тук
08 Март 2007 16:06
А Брюксел, защо не обърне внимание на Германия , където от тази година ДДС е19% на промишлените стоки[до сега 16%] и на хранителните минималните 7%. Или гарга на гарга око не вади.Яловите кози не се доят, ама ние нали сме търпеливи даже и ни стрижат!
08 Март 2007 16:06

Чукча писател, чукча не читател,
като си се хванал с БВП поне прочети малко повече. Във връзка с тази статия виж какви са данъците тук и в Китай, щом искаш да се сравняваш с Китай. Виж структурата на БВП, виж растежа по трите сектора, помисли си сравнение като цяло на държава по-малка по население от един китайски голям град с държава, в която живеят между 1/4 и 1/5 от населението на земята. Чужди инвестиции в България - де факто такива няма. Нетният резултат от чуждите инвестиции, доколкото наистина са чужди, е по-скоро отрицателен, въпреки че статистиката го изкарва положителен. .
08 Март 2007 16:16
Foreign direct investment, net inflows (% of GDP) 8.3
Идиот!
МЕТОДОЛОГИЯ ЗА ОТЧИТАНЕ НА ПРЕКИТЕ ЧУЖДЕСТРАННИ ИНВЕСТИЦИИ В СТРАНАТА
При отчитане на преките чуждестранни инвестиции в страната Българска народна банка се придържа към международните стандарти и изисквания, заложени в "Ръководството по платежен баланс", МВФ, 5-то издание, 1993 , в изданието на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие – Benchmark Definition of Foreign Direct Investment, OECD, 3rd edition, 1996, както и в изданието на Евростат и Европейската централна банка Foreign Direct Investment Task Force Report, March 2004. Според тези изисквания, пряка чуждестранна инвестиция в страната е международна инвестиция, при която прекият инвеститор, резидент на чуждестранна икономика, придобива дълготраен интерес в предприятие-резидент на българската икономика (пряко инвестиционно предприятие). Пряката чуждестранна инвестиция включва както първоначалната транзакция, чрез която се установява отношението между прекия инвеститор и прякото инвестиционно предприятие, така и ....


Редактирано от - sasoss на 08/3/2007 г/ 16:35:02

08 Март 2007 16:40

Чукча писател, чукча не читател,
това, че не знаеш да четеш не ти дава право да обиждаш.
8.3% от БВП за 2006-та около 27.85 млрд. долара, прави над 2.3 млрд. долара за 2006-та и какво от това? Да не би икономиката ни да е цъфнала и вързала? Явно пак не се усещаш, че прякото сравнение на несравними величини /България и Китай/ до нищо смислено не води - просто си пишеш? Как да ти обясна още по-просто, че това намаляване на данъците, за което пише в статията, няма да доведе отново до нищо съществено по отношение на състоянието на икономиката ни. Тези опити безупешно се правят вече 17-18 години и резултата е винаги отрицателен. Крайният критерии в какво икономическо състояние сме, ако пак не се сещаш в крайна сметка е джоба ти - доколко е пълен или празен. Всичко останало са търчи-лъжи. Даже и официалната информация на НСИ показва нетна стойност на чуждите инвестиции/в нефин.с-р/ от около 650 милиона долара за 2006-та. А ако отчетеш, че в чужди инвестиции са набутани и неща, които е доста спорно дали са такива, нетния резултат какъв става? А как се движи нетния резултат през последните години? А като прибавиш и фин. с-р какво става?


08 Март 2007 17:20
Между другото, такова дърпане на уши е нормална практика и няма какво да се шашкаме толкова. Една от функциите на т.нар. ЕК е именно да вкарва в пътя всяка страна членка, която прави опити да се отклони от общата политика. Друг въпрос е доколко успешно, но общо взето критиките се чуват от националните правителства и вършат работа. Щото след подръпването на юздите следват финансови санкции.
Едва ли някой ще се напъне (дори и в тоя форум), да доказва че ще е полезно изхвърлянето пред Брюксел. Номера е да докажем, че тая практика не е вредна и не крие опасности от сриване на финансовата стабилност.
Защото, колкото и да са самостоятелни отделните правителства, все пак всички сме в обща лодка. И май някак си не върви точно ние, дето току-що се качихме в нея, да правим неловки движения, които може да се окажат опасни.
08 Март 2007 18:15
Иначе сте прави за различните ставки за ДДС. Доколкото съм в течение, във всички страни-членки има различни ставки за различните видове стоки и главно за т.нар.първа необходимост - храни, лекарства, учебници и т.н. При нас напр. те са на 5%, после има друга група по 12% и чак накрая е общата ставка от 20%.
Но има и по-високи от 20%. Който има време и не го мързи да се разрови и ще види.
08 Март 2007 19:13
Не бих се учудил, ако Брюксел наистина прави грешка или ни хока за нещо друго, но на ИПИ априори не вярвам.
Тази секта, като правило предписва на болния бодибилдинг, на нископлатения - съкращение, на пенсионера - да се подмлади, а на невежия - да си купи образование.
Знак за христоматийното невежество на българския журналисти е фактът, че като стане някакво бюджетно или данъчно събитие, се обръщат за отзив само към една стотна от процент от учените-икономисти, която се е вербувала във фондация за експорт на екзотични и осмяни в самата Америка теории в полза на най-богатите.
Ако имаха елементарна подготовка журналистите биха се зачудили, защо институтът за Пазарна икономика инак не млъква, но не намери за нужно дума да обели за това, че монополи се продават в частни ръце - една абсолютно антипазарна стъпка. И като папагали повтарят след тях, че това било паразна мярка!? Тъкмо ИПИ бяха в острието на кампанията за затваряне на Козлодуй, защото видите ли централата носела много малка печалба.
Този брак между наглост и дремеща неграмотност ме кара да се обърна към оригинални източници на информация.
Най-вероятно ще се окаже, че Брюксел просто хока нас, Румъния и Латвия за нелоялен данъчен дъмпинг. Нещо, което у нас минава за реформа. И с пълно основание - получаваме помощи от солидарнте фондове, а в същото време подмамваме техните работодатели с данъчни подаръци. Докога ще го търпят?

08 Март 2007 19:18
Политиката на ниски преки данъци и 'нормални' преки е правилния път на БГ и трябва да я водим, докато можем. Брюксел може да си 'мърмори', но керванът през това време си върви...
Все пак не е зле бат' Серго да имитира някакви стъпки към исканите от ЕС насоки. Ще се оцени от бюрократите в ЕС.
08 Март 2007 19:21
В по-горния постинг съм направил грешка, обърквайки 'нормални' косвени с 'нормални' преки данъци. Четете:

Политиката на ниски преки данъци и `нормални` косвени е правилния път на БГ и трябва да я водим, докато можем. Брюксел може да си `мърмори`, но керванът през това време си върви...
Все пак не е зле бат` Серго да имитира някакви стъпки към исканите от ЕС насоки. Ще се оцени от бюрократите в ЕС
08 Март 2007 20:10
Пропуснах да напомня, че всички цитирани експерти произхождат от ИПИ.
08 Март 2007 21:19

Ето от това се бояхме - че Западът ни бърка с някого. Хайде да направим една малка сметчица:
Ако имате работа, то тя е платена около 250 лева чисти. Не говорим за изключенията, които не правят правило. Тези 250 лева се разпределят така:
- 18 лева - електроенергия
- 120 лева - отопление, макар че парното за нас става лукс, защото е в ръцете на цървули и селски рапони, а за тях то е глезене.
- 11 лева - студена вода
- 37 лева - транспортни разходи до работата и обратно
- между 10 и 20 лева месечно натрупване за годишния данък за жилище /който го има/,
- 10-12 лева за лекарства, щото боледуваме в нездрава държава,
- останалите левчета - за храна, уви, трябва да се яде поне 1 път дневно.
За летуване, спорт, кино, театър, дрехи, автомобил, покупки - пари няма.
ЕС иска още данъци. Докато излезем на улицата с тоягита.
08 Март 2007 21:43
С тоягите в Брюксел ли?
08 Март 2007 23:00
Навремето от Москва бяха май по- ашладисани. Тия комунисти в Брюксел бетер Коминтерна.Затова е ще се разпадне ЕС до 8-10 години. Въпросът е пак ли ще клечим някъде. Че и Кунева ще е в пенсионна възраст-няма да имат гювеч без нея.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД