:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,986,893
Активни 558
Страници 2,341
За един ден 1,302,066

Сайт пуска легално музика за 5 лв. на месец

Българска музика ще се сваля легално от интернет срещу месечна такса от 5 лв. Услугата пуска BOL.BG. За абонатите на интернет доставчика достъпът до mp3-те е безплатен. Тегленето на музика ще става през интернет сайта mvbox.com, с който BOL.BG има договор. Към инициативата се присъединява и продуцентската компания Stars Records. Засега изборът е между 4000 парчета, амбицията на доставчика е до 6 месеца те да станат поне 10 000.

"Още преди година предложихме в таксата за интернет да влиза и сума, която да отива за заплащане на авторски права, но идеята не се прие", коментира управителят на BOL.BG Димитър Ганчев. "Сумата, която ще плащаме на авторите, не е малка, тя ще става толкова по-висока, колкото повече са потребителите ни", коментира Димитър Ганев, управител на mvbox.com. По думите му с новата услуга пиратството няма да изчезне, но поне е първа стъпка към ограничаването му.

"Самите автори гледат скептично на идеята - въпреки че я приветстват, те се съмняват, че хората ще започнат да плащат", заяви Атанас Янкулов от Stars Records. В момента в mvbox.com са регистрирани 15 хил. потребители. По думите на Янкулов от реакцията на потребителите към новата услуга ще зависи и дали други интернет доставчици и продуцентски компании ще последват примера им. "5 лв. са безкрайно малко, но са по-добре от нула", коментира той.
8
3003
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
8
 Видими 
06 Април 2007 07:59
Аз като клиент на БОЛ.БГ намазвам значи
06 Април 2007 08:45
А бе, хора! сайта е http://www.mvbox.bg/ а не .com !!!!!
Как може бе... пишете квото ви падне да му се не види бееееее !!!!!!!
06 Април 2007 10:00
Засега изборът е между 4000 парчета
това как ви се струва? До по горния "намазал" сещай се сам какво си намазал Обаче ако сървъра е на БГ територия трябва моментално да бъде унищожен от ГДБОП

Редактирано от - Netspider на 06/4/2007 г/ 10:01:55

06 Април 2007 11:48
5 лв. са безкрайно малко

Ей, тези хора нямат насищане! Егати алчните копелета!
06 Април 2007 13:35
Самите автори гледат скептично на идеята - въпреки че я приветстват, те се съмняват, че хората ще започнат да плащат

Смях през сълзи Добро утро, честито откриване на хладката вода- сега може да пийнат по една студена
06 Април 2007 15:16
За отделни песнички p2p софтуерът работи безотказно - мрежите eDonkey2000 и Gnutella работят, та се късат
06 Април 2007 15:32
а момчета а кой юрка чвор колев да дъни конкуренцията а ? те тез лицензи за песни не са купени днеска и проекта не е от вчера - та кой има идеята дже седмици преди официалния старт да се раздруса клона на конкурентите та да се избият разходите ?
06 Април 2007 16:08
Гарван eDonkey2000 го закриха малко виж за мрежата му се къса ама не от работа eMule и други такива отдавна затвориха шлюзовете си към мрежата му. Още може да се търси в нея ама ако го свалиш печелиш бира
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД