:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,697,621
Активни 729
Страници 8,551
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

175 клинични изпитания на лекарства



са били проведени у нас през 2006 г., сочат данните на агенцията по лекарствата. От тях 166 са на чужди компании, а останалите - на български. Най-много - 88, са изпитанията в т.нар. фаза 3 - тестове върху болни доброволци. Това са пациенти, които страдат от болестта, за която е предназначен тестваният медикамент, и с тяхно съгласие той им се прилага. За разлика от здравите доброволци те не получават възнаграждения за участието си в тестовете. Най-голям дял при клиничните изпитания държи специалността клинична фармакология - 18% от тестовете. Следва психиатрията с 10 на сто. Агенцията е направила 8 проверки на изпитания и не е установила нарушения.



С 800 повече ще са първокурсниците



в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" в сравнение с миналата година. През 2006 г. ПУ прие 2100 бакалаври и магистри в редовно и задочно обучение. Тази година първокурсниците ще бъдат разпределени според рейтинга на факултетите. Със 700 повече ще са новоприетите в Университета по хранителни технологии. В Академията за музикално и танцово изкуство ще бъдат приети 230 бъдещи бакалаври, докато миналата бяха 180. В аграрния университет новоприетите студенти ще са 787, което е с 205 повече спрямо миналата година. Удвоява се приемът за медицински сестри в колежа към Медицинския университет.



Мерки за семейно планиране



ще въведат социалното и здравното министерство, съобщи министър Емилия Масларова на форум за демографската политика. Целта е да не се допуска родители да стават деца на по 14-15 г. Масларова се похвали, че у нас вече се пречупва тенденцията на отрицателния прираст. През 2006 г. са се родили 2903 бебета повече в сравнение с предходната година, което е увеличение с над 2.4 пъти повече.
1355
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД