Щурм на български висши военни тръгва към македонската столица Скопие. Български генерал, офицери и сержант ще заемат ръководни длъжности в щаба на НАТО в Македония през декември.
Военният министър Веселин Близнаков издаде заповед за провеждане на конкурси. На ротационен принцип български генерал трябва да стане началник на щаба на НАТО в Скопие. Търси се и военен асистент на старшия военен представител в щаба. Той трябва да притежава военно звание майор или подполковник. Другите постове са за координатор по личния състав със звание младши сержант или старшина, началник на елемент "Международна военна полиция" със звание старши сержант или офицерски кандидат. Има вакантен щат и за старши военен полицай. До 26 октомври назначената комисия трябва да класира допуснатите кандидати.
През пролетта македонските медии гръмнаха, че НАТО назначава нарочно български офицер на този пост, за да може България да попречи на Македония по пътя й към членството в алианса. По-късно, при визитата си у нас началникът на ГЩ на Македония ген.-полк. Мирослав Стояновски благодари за подкрепата, която България оказва на страната му по пътя й към НАТО и ЕС.
Питайте НДСВ, те разбират от хубави жени.












