:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,683,864
Активни 661
Страници 26,429
За един ден 1,302,066

Вашингтон подценил Маргарет Тачър

Маргарет Тачър.
Дипломацията на САЩ е "проспала" политическите качествата на Маргарет Тачър след избирането й за лидер на Консервативната партия. Това разкриха разсекретени документи от 1975 г., съобщи в. "Сънди таймс". Тачър е "типична провинциална матрона" и е "ужасно английска", такива оценки получавал тогавашният US дипломат №1 Хенри Кисинджър. Дипломати изразявали съмнението си, че тя някога може да стане премиер.

В документа "Маргарет Тачър: първи впечатления" анализатор от посолството на САЩ написал, че тя е истински изразител на "разтревожените буржоа", но едва ли може да представлява британската нация като цяло. Според същия анализатор Тачър "е придобила отличителния образ на човек от най-осигурената прослойка на средната класа", а това се отразява отрицателно на перспективите й за национален лидер.

US дипломати признават честността, прямотата и предаността й към убежденията. Те изтъкват живия й и дълбок ум, но и склонност към твърдост и излишна загриженост за детайлите. Парадоксално е, но през 1975 г. US дипломацията е поставяла под съмнение привързаността й към съюза със САЩ. В един от документите се посочва, че Тачър издига отношенията с Европа над трансатлантическото сътрудничество. Архивите показват, че в средата на 70-те години САЩ залагали повече на Франция и президента й Жак Ширак.

Тачър оглавява британското правителство през 1979-1990 г. Тя е първата жена премиер на Острова и първата, спечелила три последователни мандат от времето на лорд Ливърпул, управлявал 1812-1827 г. Тя бе най-ревностният съюзник на САЩ.
8
3824
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
8
 Видими 
29 Октомври 2007 04:35
Да, верно подценили я те! Затова камуняките още уригат и плюят.


Таварисчи, големи къметлии сте, да знаете. Представете си какво ви чакаше, ако не бяха я подценили.
29 Октомври 2007 08:58
Кратунки списващи вестника Жак Ширак не е бил президент на Франция по това време!!! а 1995-2007 Ако имате предвид Жискар д.Естен, по върви някак си!
А че американците не са оценили г-жа Татчер, вярно че са сбъркали и то яко! Но макар и по-късно, влязоха в час!!!
Де една татчър и у нас, нямаше да е зле!
29 Октомври 2007 09:10
Няма спор, Боби. Ама при нас се раждат максимум хубави ми.етчийки като Надето или ку.ви, като Грънчарова...
29 Октомври 2007 10:08
Боби, още чърчил е казал, че "американците винаги намират правилното решение ... след като са опитали по всички погрешни пътища".
29 Октомври 2007 10:55
Факт е, че извади Великобритания от дълбоката криза. По това време Великобритания беше наричана "болният чоерк на Европа"
Дмитрий Волкогонов отисва среща между Константин Черненко и Маргарет Татчър. На срещата Татчър направила конкретни предложения за взаимно икономическо сътрудничество и изпаднала в недоумение след като в отговор сътрудник на Черненко прочел декларация в дух "социалистическите завоевания и международния империализъм".
29 Октомври 2007 16:12
Бла-бла, Сънди Таймс! Тачер и Рейгън бяха такава комбина срещу комуняците, че червените мищоци накрая сдадоха най-големата крепост - савецката.
И още ривят над развалините на социализЪма дето уж беше победил окончателно и навеки....
29 Октомври 2007 16:36
Рейгън дойде на власт малко след Тачър , но си паснаха страхотно. А иначе Чърчил е прав за американците. К'во да ги правиш , по негово време те тъкмо поемаха капитанското място от англичаните и имаха много да учат.
29 Октомври 2007 18:44
Ех каква другарска жалейка е станала тук за мис Тачър, другари! На тая статия нормален човек попада направо в страната на чудесата. Очакваме само кученцето Тото, страхливия лъв и глупавия фичософ...
Апропо в англоезичния свят сме толкова наблизо до комунистическита идеа, колкото другаря Брежнев не си е представял. Пример: златния парашут на боса на Мерил Линч дето са до ушите в лаиняни ипотечни облигации бил $150 милиона. За добра служба! На тоя комунизъм другари ако не свалим шапка здраве да е. Между другото заплата на другия юнак отговорен за лайняния вкус във американските финанси тудей шефа на Кънтриуайд била на 7 място в корпоративна Америка. Ашколсун! Така работи комунизма другари, упс корпоративизма.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД