Премиерът Сергей Станишев защити министрите си Румен Петков, Асен Гагаузов, заместника на Пламен Орешарски - Кирил Ананиев, и шефа на ДАНС Весела Лечева за визитата им в Монако. Това стана по време на първия парламентарен контрол след ваканцията на парламента вчера.
Както "Сега" разкри в края на м.г., четиримата са били на едноседмичен воаяж в княжеството на разноски на федерацията по мотоциклетизъм. Още тогава стана ясно, че визитата е със знанието на премиера, който е подписал три заповеди за командировка заради поканата на принц Албер. Тогава от МС уточниха, че правителството не плаща нищо.
Вчера премиерът обяви, че хората му са били там "не само за събитие по мотоциклетизъм, а по повод едно крупно международно признание за спортно-техническите постижения на България". Според него това, че мероприятието е било отразено по много френски телевизии с огромна аудитория е по-съществено за рекламата на страната ни от каквито и да е делегации. На 10 ноември м.г. федерацията пратила писмо, с което иска да покани всички членове на организационния комитет по провеждането на европейския и световния шампионат по мотокрос "Супермото 2007 г." и "Гран при България", както и "всички, допринесли за този безпрецедентен успех за България", информира Станишев. БФМ поела разходите по пътуването и нощувките, но без дневни, при това без уговорка за бартер срещу реклама. Весела Лечева е била поканена отделно на същия принцип.
При разпределението на бюджетния излишък в края на 2007-а обаче федерацията получи 3.9 млн. лв. Те са за изграждане, реконструкция и модернизация на учебен полигон и брифинг зала на пистата в Долна Митрополия, както и за ремонт на площадката за медицински хеликоптер и сервизните обслужващи помещения на трасето за мотокрос "Горна Росица" край Севлиево.
Станишев обясни още, че Румен Петков и Кирил Ананиев са платили сами билетите си и са поели разноските си по пътуването до Ница. "Разбирам и споделям необходимостта от прозрачност в действията на администрацията. Аз самият съм го доказал и ще продължа да изисквам това от всички мои колеги в правителството", заключи премиерът.
"Един военен министър в Германия подаде оставка по такъв повод преди години. Това е проява на корупция", отсече депутатът от ДСБ Атанас Атанасов, който зададе въпроса на премиера.
няма кои да защити принц алберт и да му роди престолонаследник
а от много премиери и министри на гости ще ти изедът хляба













