:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,692,470
Активни 862
Страници 3,400
За един ден 1,302,066

НСИ дава по 20 лв. за участие в статистиката

Националният статистически институт ще плаща по 20 лв. месечно на домакинствата, които участват в проучването за състоянието на семейния бюджет. Досега те са получавали по 15 лв. Участниците ще записват всекидневните си доходи и разходи в анкетен дневник в продължение на една година. Два пъти месечно те ще бъдат посещавани от анкетьор, който контролира попълването на данните. В края на месеца доходите и разходите ще се изравняват. Ако има надвишаване на разходите, участниците ще посочват дали са взимали заеми.

Изследването е ежегодно и е в основата на изчисляването на инфлацията у нас. На базата на получените данни ще бъде определена и официалната линия на бедността, посочват от института. От тази година в анкетните карти ще има и допълнителни въпроси за типа жилище, дали домакинството притежава земеделска земя, както и дали отглежда селскостопански животни. Целта е по-пълно да се очертае стандартът на живот.

През 2008 г. в изследването ще участват 3000 домакинства. В градовете НСИ ще наблюдава 2076 домакинства и 5200 души, а в селата - 924 домакинства и 2300 души. Резултатите ще са готови през април 2009 г. НСИ избира участниците произволно, като се съобразява със социалния им статус. Често обаче домакинства отказват да участват в изследването, защото се опасяват, че няма да бъде запазена анонимността на данните или поради липса на достатъчно време.

Според анализа за 2006 г. основните разходи са тези за храна - средно 35-36 на сто. Според експертите това е добър дял, но не и в сравнение с ЕС, където за храна се отделят по 17-20 на сто от доходите.
2
1662
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
2
 Видими 
01 Февруари 2008 22:43
До така наречените стъкмисти/статистици/- А бря баровци до коги ше ми харчите моите мангизи за простотии бре.Вашите статистики са от типа-колко дявола се побират на върха на една игла -отговор от НСИ-1275 плюс минус 100 девола.Момци да земете да се гръмнете с тия ваши научни поучвания и да се фатите у работа.Писна ми да ви хрантутя.
02 Февруари 2008 00:14
Ха така, Пламене. И на мен ми писна...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД