:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,789,110
Активни 741
Страници 15,984
За един ден 1,302,066

Германското правителство заседава в Израел

Снимка: Ройтерс
Ангела Меркел (в средата), придружена от Ехуд Олмерт (вляво), посети мемориалния комплекс "Яд Вашем" в Ерусалим, изграден в памет на 6.5-те милиона евреи, избити от хитлеристка Германия по време на холокоста. На церемонията присъстваха и по 7 министри от двете страни. Мъжът вдясно е директорът на мемориала Авнер Шалев. В Израел живеят близо 250 000 души, оцелели от холокоста.
Израел и Германия проведоха съвместно правителствено заседание в Ерусалим, предадоха агенциите. Това стана през втория ден от визитата на канцлерката Ангела Меркел в Израел по повод 60-годишнината на еврейската държава. Придружават я 9 министри, или почти половината правителство. Колегата й Ехуд Олмерт нарече заседанието "историческо". За пръв път германски министри участват в обща правителствена сесия в държава извън Европа, подчертава ДПА. Подписано е военно споразумение, договорено е и задълбочаване на бизнес и културните връзки. На последвалата пресконференция Меркел настоя да спрат ракетните удари срещу Израел и предупреди Иран, че заплахите му срещу Израел ще се възприемат и като заплахи срещу Германия. Също днес ще бъде подписано споразумение за редовни срещи между премиерите на двете страни.
Днес Меркел трябва да произнесе реч на немски език пред Кнесета - парламента на Израел. Очаква се тя да подчертае специалния ангажимент на Берлин да защитава Израел и правото му на съществуване. Канцлерката Меркел е за трети път на посещение в Израел, но тя е първият правителствен ръководител, който ще говори пред Кнесета. Досега с тази чест са били удостоявани само президенти и монарси. Израел направи изключение за Меркел поради отличните двустранни отношения при управлението й.



30
2092
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
30
 Видими 
17 Март 2008 22:22
Седалгине, вметка от вчерашната тема за иранските избори: хич не е уникална иранската система. Режимите в Египет, Сирия, Саудитска Арабия и много други арабски държави са подобни, с разликата че са светски, а не религиозни. По аналогичен начин Мубарак например ограничава влиянието на Ислямските Братя по време на изборите там.
17 Март 2008 22:33
В Израел живеят близо 250 000 души, оцелели от холокоста.

A пък според Норман Финкелщайн(" The Holocaust Industry" и други историци има не повече от 5000 "оцелели" от "Холокоста", които пък станаха цели 231 000 когато дойде време да се изнудват швейцарските банки...
17 Март 2008 22:42
А сега разкажи за злите ционисти, дето крадат носни кърпички и тоалетна хартия от палестинчетата и картинката ще е пълна
17 Март 2008 22:50
Dinain!
Нещо не мога да си припомня кога за последен път в Египет, Саудитска Арабия или пък в Сирия избраха различен президент от досегашния? И въобще в кои арабски държави има избори за президент и в действителност да се сменя президента?
В района единственно Иран има регулярни избори с различни участници макар и с ограничения от ислямския съвет. В Турция също има избори ама зорко следени от военните готови да направят преврат ако ислямистите станат много влиятелни, в Пакистан също е така. Всъщност Иран е най - демократичната страна в района, като изключим Израел!
17 Март 2008 22:58
Подигравката не се приема защото става въпрос за предимно унищожени в камерите, а не по световните бойни полета!Една препоръка-готов съм на приятелски разговор/личен/с теб!Ако не искаш-тогава ще се наложи и ти да търпиш подигравки, но аргументирани!Нека си обменяме мнения и информация, а не да пишем от последна инстанция!
17 Март 2008 23:20
Езоп, приеми го като добронамерена закачка. Не съм целял обиждане.
@Пройчо, ти пък се изказа! Иран - демокрация? Да не мислиш че като се сменя президентът, нещо реално се променя там? Аятолахът си остава на място. Промяната е колкото от Хрушчов до Брежнев, да речем. Властта си остава в ръцете на религиозната клика от 1979 г. насам.
А в арабските страни, които са президентски републики (като Египет и Сирия), се провеждат регулярно избори. И се печелят все от същия човек, с 80-90% Позната картинка.
18 Март 2008 00:05
Dinain!
Твойто е досущ американска пропаганда! Ако Иран беше проамерикански щяхме да четем тиради за напредъка на демокрацията в Иран! А я сравни Иран със най - добрия съюзник на САЩ в региона Саудитска Арбабия? Иран демокрацията е поограничена, но пък я има Рафсанжани загуби последните избори срещу Ахма ..- правописа на името му ми е труден при доста оспорвана борба и благодарение на окупацията на Ирак от САЩ. В Саудитска Арабия такова нещо като избори нема, ама приказки за "напредъка" колкото искаш? Разликата между Хрушчов и Брежнев беше доста голяма, но трябва да попрочетеш тук и там, а да не говорим за разликата между Андропов и Горбачов.
А каква беше разликата между Клинтън и Буш? А между Буш и Буш на последните избори в САЩ?
18 Март 2008 00:07
Защо трябва да се привиква толкова демонстративно канцлерът на Германия (и половината немско правителство), за да козирува?
18 Март 2008 01:28
Пройчо, причем тут америчкая пропаганда?
За разликата между Клинтън и Буш не вярвам че ме питаш сериозно, то си е видно, а за разликата между Буш и Буш вече знам че се майтапиш
Относно Иран, не, не съм съгласен. Не щеш да разбереш че истинската власт е в ръцете на моллите и президентът е само кукла с ограничено място за маневриране. Състезава се една кукла с друга, голяма работа. Да, има разлика, но не голяма. След Ахмединеджад може би ще дойде друг с по-мека реторика и няма да призовава по 3 пъти на ден за разкъсване на ционистите, изкормване на американците и одиране на предателите. Замисли се над това: Иран създаде, обучи и въоръжи Хизбула и други шиитски групировки в Ливан още в началото на 80-те. Подкрепя ги и ги въоръжава и до днес. Нещо променило ли се е за 25 години? Конституцията на Шариата пипната ли е? Дума може ли да се издума за някаква сериозни реформи? Дисидентите и опозицията седят ли си все още в чужбина под смъртна заплаха? Колко президенти са се сменили от 1979 г. насам?
Остави пропагандата. Никой не ти говори тук за демокрации и бла-бла. Аз съм последният, който ще те убеждава че саудитците живеят в демокрация. Това са паешки работи. Това дали си за или против САЩ не те прави повече или по-малко демократичен, дай да гледаме обективно.
18 Март 2008 02:53
Би трябвало евреите да и покажат паметника на САПУНА реставриран от Бухи валчифуууу.
18 Март 2008 08:56
Нека нашите политици се учат на политически ходове, а да не затръшват врати и прозорци...
18 Март 2008 09:26
Мдаа, сюрреалистично звучи в Кнесета "Jude Ü ber alles!"
18 Март 2008 09:27
Храстчето и Кондоблизна не стигат, трябва целия свят да се изправи в защита. Всички, до последния комунистически юмрук!
18 Март 2008 09:37
То бива та бива немско огъзване че нищо чудно след време евреите да вдигнат паметник на WAFFEN SS за осигуряването на пожизнена кредитна линия.

18 Март 2008 09:41
Dinain, малко съжалявам вече че вчера я отворих тази тема, защото гледам че кавгата продължава и днес. Струва ми се все пак, че има известни разминавания в това кой по какъв начин и от каква гледна точка оценява изборите. Самите избори като такива определено имат нюанс на истински избори - без предварително определен победител, без задължително участие (99, 99% гласували), без да има кандидат спечелил със съмнителните 98% и т.н. Тук Пройчо е прав. Изборите са си един вид "демократични". Дори и Ахмадинеджад стана президент след такива избори през 2004 и то малко неочаквано. После за реформисткият (по тамошни стандарти) парламент настанаха трудни времена. Значи изборите си носят и промени - за едни промените са за добро, за други за лошо, ама то винаги е така. Кадафито преди няколко години като обърна политиката (без никакви избори), какво се промени? Почти нищо, само дето в устите на запада изведнъж стана добър, защото остави да му осъдят атентаторите от Локърби, плати обезщетение и най-вече пусна чужди компании до нефта си. Като даваш пример с Египет, при Бай Тошо нямаше управление на религиозни организации, бяхме светска държава, ама изборите бяха пълна скръб. Май че това е идеята която се опитва да изтъкне Пройчо - изборната страна. Нещо като кой как вижда чашата на демокрацията:
1) полупълна - няма военен режим, няма тоталитарно управление или някаква подобна форма на диктатура, има свободни избори и т.н.
2) полупразна - неизбираема личност (Аятолахът) командва парада, кандидатите за избори се пресяват, заплаха за околните държави, склонност към милитаризиране (което пък е разбираемо), подкрепа на фанатични организации и т.н.
Зависи дали някой вижда пълната половина или празната половина, оттам и спора ви с Пройчо.
А иначе за Буш Сениор/Буш Юниор си има разлика (пак наливам масло в огъня, само да не се повлече няколко дни спора ). Дъртия Храст беше избран с нормални демократични избори. Е, често се пропуска че е бил и шеф на ЦРУ, докато при Путин винаги се набляга на агентурното му минало, ама това са подробности. Младият Храст за първия си мандат не беше избран, а назначен от Върховният съд с помощта на 2-ма съдии които няколко години преди това бяха назначени от Дъртия Храст. Преизбирането му и то понамирисваше, но не винаги може да се вярва на разни конспиративни четива. Има и друга разлика Бащата избомби Ирак без да влиза с войска. Новобранеца се набута в блатото и с двата (трите) крака.
18 Март 2008 10:04
Подкупили са я ционистките изроди, затова се кълчи в кнесета тази пернатата
18 Март 2008 10:12
18 Март 2008 11:24
Седалгине, аз мислех че Пройчо има предвид двете каденции на Буш младши, затова сметнах че се майтапи Какъв смисъл да сравняваме двама президенти, между които има 10 години... накрая ще сравняваме Линкълн и Айзенхауър
Относно изборите в Иран: аз категорично не съм съгласен да се наричат "свободни". Когато 40% от кандидатите се дисквалифицират, това е пародия на избори. Манипулирани са, просто методът е различен. Дали ще допуснеш всички кандидати и после ще манипулираш резултатите с бой на избирателите и измами, или предварително ще филтрираш кадидатите и ще оставиш резултатите да са каквито са, е технически въпрос. Нали са все "наши хора" кандидатите, за какво да фалшифицираш? Или както е прочутата приказка:
"The Customer Can Have Any Color He Wants So Long As It's Black". -- Henry Ford

Просто не мисля че съществува такова нещо като "ограничена демокрация", както не съществува "малко позабременяла" жена
18 Март 2008 12:04
ДИНАИН!!!
18 Март 2008 12:35
Германското правителство се заседя в Израел
18 Март 2008 13:03
Прав е Динайнчо, че американските президенти са несравними - всеки от тях е уникално тъп.


В Иран има доста повече "демокрация", каквото и да означава това, отколкото в Саудитска Арабия, ОАЕ, Кувейт, Йордания и т.н. и т.н. В Саудитска Арабия, например, режат глави за кефа на местния феодал, без никой да каже копче. В сравнение с уахабитите, аятоласите са си направо умерени. А в сравение с Израел, Иран си е направо образцова мирна държава.
18 Март 2008 14:16
американските президенти са несравними - всеки от тях е уникално тъп.

Караваджо, защо не престанеш да се преструваш на обективен вече? Прозира ти комсомолската закалка отдолу. Че ти си като презряла диня - зеленикава отвън и кървавочервена отвътре...
Знаеш ли, имам една задачка-закачка за тебе: намери ми ако можеш една реч на висш политик от образцовата мирна държава, в която да не се споменава нечие усмъртяване.
18 Март 2008 14:56
Германското правителство заседава в Израел за да избере място за новия Аушвиц.
Консумативите и суровините - от домакина.
18 Март 2008 14:57
Ха-ха, Dinain, ти така като го обясни и се присетих за един стар лаф за "полу-демокрацията". Тя е като влака - никой не казва на машиниста дали да мине през полето или през гората, ама той така или иначе минава оттам, където си му сложил релсите. Та и с Иран така - никой не ти казва за кого да гласуваш, ама така или иначе гласуваш за "наш човек"!
18 Март 2008 15:23
Динайн, да ти отговоря образно - и аз от известно време ти повтарям, че си добиче, но нямам намерение да те влача насила за рогата към кланицата. Надявам се, че разбра. Ако не, обади се, ще ти го обясня още по-образно.
18 Март 2008 16:15
Днес Меркел трябва да произнесе реч на немски език…….


Аз, доколкото знам, г-жа Меркел владее само родния си немски език, така че дори и да иска не би могла да произнесе реч на друг език.
18 Март 2008 21:21
...парадокси...
18 Март 2008 23:53

Ало ДАНАЙЧО, като разбираш английски такива статии не четеш ли, или за тебе всички които не мислят по твоя калъп са комунета.
Kosovo: The US and the EU support a Political Process linked to Organized Crime Kosovo Prime Minister Hashim Thaci is part of a criminal syndicate
All three Kosovo Prime Ministers, Ramush Haradinaj, Agim Ceku and Hashim Thaci are war criminals.
by Michel Chossudovsky Цялата статия Натиснете тук и колко още по същата тема.
19 Март 2008 00:09
След АФганистан и Канада призна Косово. Е НЕМА начин, канадския долар е вързан с американския като жабата и плъха от баснята на Лафонтен и пропада със същата скорост. Пък другите глупаци нека да разправят, че било лъжа. и това не е от комунета не е!
A Vicious Circle ending in a Systemic Financial Meltdown
Roubini's Nightmare Scenario by Mike Whitney Натиснете тук
19 Март 2008 00:11
Иванов, май си объркал статията - за Косово е съседната. А така или иначе, какво искаш?
----------------------------------------- --------
А за желаещите да видят как Меркел проговори иврит, Натиснете тук (интересното е на 03:30)
Не се препоръчва за антисемитчета със слаби сърца
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД