:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,881,195
Активни 267
Страници 18,075
За един ден 1,302,066

Бивш кмет на Пазарджик се простреля два пъти

Бившият кмет на Пазарджик Иван Евстатиев се простреля сам с пистолет. По данни на пазарджишката полиция той е стрелял със законно притежаван пистолет "Макаров". Ранен е с два куршума - в областта на белия дроб и на корема.

Инцидентът е станал около 10.30 часа във вилата на тъста му Борис Димитров в село Семчиново. Говорителят на ОДП-Пазарджик Мирослав Стоянов заяви, че се работи по няколко версии, като на този етап основната е неправилно боравене с оръжие, а не опит за самоубийство.

Евстатиев е пристигнал със семейството си във вилата им в събота вечерта. Вчера близките му излезли на двора, а Евстатиев останал сам в къщата. Тогава те чули два изстрела. Простреляният е бил откаран в пазарджишката болница, където спешно е опериран.

"Евстатиев е в съзнание", съобщи по-късно Костадин Кобаков, депутат от БСП от региона. Той отказа да коментира евентуални причини за инцидента.

Близки на фамилията на бившия кмет на Пазарджик Иван Евстатиев твърдят, че е преживял много тежко загубата си на кметските избори през 2007 г. Той изкара цял мандат като кмет от БСП, но загуби следващите избори от издигнатия от инициативен комитет Тодор Попов.

В момента Евстатиев е известен адвокат в Пазарджик и общински съветник от левицата. Няма информация да е имал емоционални или лични проблеми.

През декември 2004 г. като кмет той бе замесен в сексскандал с непълнолетни проститутки. При разпитите по дело срещу сводника Киро Лозенеца те свидетелствали, че са обслужвали хора от кметската администрация и белоруска делегация. Лично кметът Евстатиев бил поръчал проститутките, а след това е платил за услугите им на Лозенеца. Тогава кметът се закани да подаде сигнал до прокуратурата за лъжесвидетелстване. Евстатиев бе косвено замесен и в жестокото убийство на сестрите Белнейски. Появиха се информации, че той е позвънил на тогавашния шеф на полицията в Пазарджик Жоро Стоицев, за да го информира, че според слухове в убийството на момичетата е замесен синът на зам.-министър.
10
2832
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
10
 Видими 
19 Май 2008 04:44
Прострелял се два пъти за един ден ли?
19 Май 2008 05:04
Психиката на комунягите е слаба и схизоидна.
19 Май 2008 05:49
Да бе, нямал емоционални проблеми. Като ги гледам разни депутати и общински съветници как се променят за 3-4 години и започват да се мислят за велики политици. Забравят че са ги изровили кой изпод кравата, кой от шивашкото ателие, кой от някоя опърдяна адвокатска кантора. А този паднал от кметския пост, сигурно светът му се е виждал черен. И сега при промените на правителството пак не са пожелали да ползват "огромния му мениджърски и обществен опит. Мъка.
19 Май 2008 08:09
Сега ще се опитат да внушат, че бившия кмет е малоумен и е боравил некомпетентно с чуждо оръжие.....Само да не се разбере истинската причина!!!......Навик в пазаржикската полиция.../ случая Белнийски/
19 Май 2008 08:44
пак добре че не се е самоубил с 8 куршума в главата

19 Май 2008 09:05
Принципно при неправилно боравене с оръжие повече от веднъж трудно ще се гръмнеш, ако не е автоматик, а пък ако е автоматик, двете рани щяха да са близки, а не "в корема и белия дроб". Не му е било леко на човека!
19 Май 2008 09:09
Явно блаженопочившите сестри Белнейски са натиснали спусъка.
Две сестри - два изстрела.

----------------------------------------- ------------------------

Ако изборите можеха да променят нещо - отдавна да са ги забранили
19 Май 2008 11:11
Е, може пък да е бил някакъв нов модел, двуцевка, що не. Звучи ми като ония наши сънародници които предприеха голямата екскурзия преди двадесетина години и се оплакваха, че турските власти ги "обиждали по няколко пъти". Абсурдите на българското следсвия и съд нямат край, но тоя случай ако бъде приключен с такова становище, ще влезе в христоматиите като пример за некадърност.
19 Май 2008 20:45
Не са успяли да го самоубият явно. Същата статия в Монитор е по-интересна. Как пък така е решил да почисти чуждо оръжие? Ей тея самоубийци много се мразят значи - чак по няколко пъти се прострелват...
19 Май 2008 21:19
Механика не сте ли учили?! Рикошет е било. Хубаво е, че не е рикоширал осем пъти при тия самоускорителни движения на правителството, щял е на решето да стане.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД