Тогава ще се почнат с камъни А ла Шийлдс.
| Общо | 447,863,064 |
| Активни | 184 |
| Страници | 41,008 |
| За един ден | 1,302,066 |
20 803 престъпления с нож извършени в Англия за 2007 г.
Точно 20 803 престъпления с ножове са били извършени в Англия миналата година, разкри в. "Санди телеграф". Това прави по 56 престъпления на ден. Бройката включва само убийствата, наръгванията с проливане на кръв и нападенията, но без тежки последици. Ако обаче се отчетат и по-малките престъпления като заплахи или притежаване на ножове, числото ще е много по-голямо, констатира изданието. Същият резултат ще се получи, ако се отчетат и престъпленията в Шотландия и Северна Ирландия. Най-тежко е положението в големите градски региони - Лондон, Манчестър, западен Мисланд, западен Йоркшир и Мърсисайд. Опозиционни политици окачествиха ситуацията като "шокова" и поискаха от правителството бързи мерки. Премиерът Гордън Браун настоя полицията да прави обиски в барове и пъбове.
|
|
14 Юли 2008 02:14
Да им забранят продажбата на ножове. А хляба и салама да се продава предварително нарязан.
Тогава ще се почнат с камъни А ла Шийлдс. |
|
14 Юли 2008 07:15
Да въведат акциз при продажбата на ножове.
Нож 1 бр. - цена 14 990 лири (например). |
|
14 Юли 2008 10:02
"..В Англия престъпленията извършвани на 1000 души население годишно са най-малко 10 пъти повече от тези в България. Но, това не пречи английските медии начело с ББС, Финаншънъл таимс и какви ли още не, да ни чернят и описват като страшно престъпни и корумпирани и да искат едва ли не изваждането ни от ЕС.."
Гадна работа - да очерняш невинни хорица. |
|
14 Юли 2008 10:22
В Англия престъпленията извършвани на 1000 души население годишно са най-малко 10 пъти повече от тези в България. Източник? Даже според ООН разликата е едва около 4 пъти, при това само защото в по-неразвитите държави (кат нашата) данните за престъпления просто са непълни. Темата за наказанията нема да я почвам, щото нема смисъл. |
|
14 Юли 2008 14:23
За такава напредничава ислямска държава като Великобритания не е нищо чудно. Като въведат и шариата ще се чудим и на други по-екзотични новини оттатък Ламанша.
|
|
14 Юли 2008 15:37
ъхъ... бесена на площадо, резане на крадливи ръце, бой с камъне...
а па ако го воведем у нас... малиййй... шо крадливи ръце има дааа знайш... ![]() |
|
14 Юли 2008 16:54
Dinain, връзка между престъпленията с хладно оръжие и увеличаващия се брой емигранти я правят британците....Вече ти го казах, ама ти съвсем първосигнално реагираш дори на намек за такова обяснение
Много странно защо.... |
|
14 Юли 2008 16:56
По-добре да беше казал некой виц за Щирлиц и мухите-еднодневки
|
|
14 Юли 2008 19:06
Бенедикта, още предния път, когато говорихме за това, хора живеещи в Британия и по-запознати (Товарищ Маузер), те обориха. Първосигнално е да правиш статистически връзки без да се опираш на факти, а на предположения.
А това че британци обвинявали имигрантите не значи нищо. Това е естествен феномен - независимо дали става дума за престъпност, безработица, инфлация или чума, винаги ще се намери някой да обвини чужденците. |
|
14 Юли 2008 19:12
Така значи. Когато осведомени от форума ме "оборват", това е истината, а когато британците констатират връзка между емигрантите и престъпността, това е първосигнално и не е вярно.... Е, защо според теб мнението на нашите форумци е по-меродавно??? Освен това като пиша британци, това значи официална информация от новините, която съм чула, а не просто сульо от улицата казал нещо си.
Редактирано от - Benedicta на 14/7/2008 г/ 19:13:30 |