Президентът на БФС Борислав Михайлов (вдясно) заедно с Камен Костадинов и останалите членове на Изпълкома днес в 12 ч. ще се срещне с професионалните съдии. |
"Обвиненията нямат нищо общо с посочените досега - коментира Ангелова. - В обвинителния акт, който ни бе прочетен, пише, че на неустановена дата през 2006 година Иван Леков е приел дар - 2000 лева, от Христо Ристосков, за да въздейства върху президента на БФС Борислав Михайлов арбитърът да бъде издигнат в групата на талантите на УЕФА. По това време Михайлов не е заемал пост в комисия на УЕФА, а Ристосков е бил извън възрастовата граница, позволяваща да попадне в тази група на талантите".
Според юристката Леков е задържан умишлено за 72 часа и е била направена демонстрация от страна на ДАНС при ареста на работното му място. Ангелова е убедена, че става дума за поръчка, с която се атакуват хора с високи постове в БФС и ДАМС.
Бившите рефери Ристосков и Димитър Димитров-Каубоя вчера продължиха с атаката срещу Леков. Те твърдят, че зам.-шефът на ДАМС е организирал черна каса, събирайки пари от международните съдии. Практиката е стартирала през 2000 г., а за последно пари са давани през 2007-а, когато със средствата са платени разходите по посещението на лектор от УЕФА. Леков е взимал по 1000 лв. от ръководещ международен съдия и по 700 лв. от помощниците.
"Всичко това прави около 13 000 лв., а разходите на лектора за 3 дни са не повече от 2000 лева", категоричен е Каубоя. Според него Леков държал парите при себе си и се е превърнал в касичка. Ристосков пък допълни: "Ако УЕФА не вземе мерки, се отказвам и напускам България".
В полемиката се включи и президентът на "Славия" Венцеслав Стефанов. Според него шефът на БФС Борислав Михайлов е трябвало отдавна да се дистанцира от Леков и от друг член на Изпълкома - Стефан Орманджиев. "Това са хората, които влияят на съдиите. От друга страна бившите рефери също не бива да говорят, но за това сме виновни и ние, клубните президенти", каза босът на "Славия".