всичко е твърде мътно към днешна дата. моля да ме извините за опита за прогноза, който ще направя, защото сам по себе си се основава само на интуиция.
съгласен съм с Георгиев в няколко пункта.
1. кризата най-вероятно ще се развихри през лятото, защото резервите ще са изядени, кредитирането блокирано (или прекалено скъпо-пореден бг абсурд), основните индустрии (около строителството, което колкото и грозно и гротескно да беше хранеше 1, 5 млн български граждани) парализирани, приходите в бюджета ниски, реалната безработица висока (тя и в момента не е ниска, но хората се водят неплатен отпуск и не ги регистрират в бюрата по труда), фалити, спукани ипотеки, необслужване на кредити и т.н.
2. НДСВ има шансове да влезне в парламента при положение, че се мобилизират и понапазаруват тук-там. това с мобилизацията в тая разпасана партия не ми е съвсем ясно как ще се случи, щото е предпоставка и за самото купуване, ама все пак нека го предположим като минимално възможно.
3. Никой нема да направи коалиция с атака.
4. некакъв десен буламач от седесе отломките и ДСБ има шанс да влезне в Парламента и най-вероятно от зорзаман ще вкарат 15-20 депутата (вкл. и мажоритарни от София).
около 50% избирателна активност работи за депесе и бесепе. избори на 5 юли им гарантира по-висок относителен дял и удвоява всеки глас от твърдите им електорати.
герб е медиен продукт и зад тях стои аморфна, индеферентна, немотивирана маса, която може да бъде както 30% от гласувалите, така и 13%, като дори прекалена жега или проливен дъжд може да свие резултата им в огромен мащаб. социолозите го знаят това и за тях процентите за герб са най голямата загадка. лично моето скромно каруцарско мнение е, че подкрепата за ГЕРБ ще се свие, поради очеизвадната несъстоятелност на лидера, мръсната грозна и надупчена софия, слабия и смехотворен екип и структурите изградени на ленно-феодален принцип, които бяха съобразени с нуждите на местни, а не на парламентарни избори.
вероятности:
1. съотношение на народни представители, които правят невъзможно сформиране на коалиция без атака. колапс, политическа криза, първанов взима цялата власт чрез служебно правителство. след туй нови избори и коалиция на националното "спасение" бесепе-герб-деппесе.
2. БСП и ДПС със или без някакъв страничен сурогат (НДСВ, лидер, мидер и некой "независим"
възпроизвеждат статуквото с леки корекциики.
3. уйдурми, дандании и накрая с мандата на депесе правителство от "експерти" без декларирана политическа подкрепа, но на практика с влияние на почти всички партии (със се герб и атака).
4. ГЕРБ + десни + ндсв.
класирал съм ги според шанса да се сбъднат.