Изтекла е информация за "строго секретен"
списък на гръцката полиция с 82 потенциални цели на терористични нападения, писа в. "Елевтерос типос". На прицел са 54 физически лица и 28 обекта и в него фигурират известни гръцки политици, служители в системата на правосъдието, представители на бизнеса и банковия сектор, на публичния живот, както и телевизионни канали и вестници. Докладът със заглавие "Мерки за защита на високорискови цели" е изготвен на 28 февруари след редица нападения срещу полицаи. Тогава бяха разпространени и прокламациите на новопоявилата се терористична организация "Секта на революционерите", която посочи като свои мишени полицаите и журналистите. Заради скандала временно отстранени от длъжност са четирима служители в антитерористичната служба.
39 души пострадаха при сблъсък
на два скоростни трамвая в холандския гр. Ротердам, предаде АФП. Единият се врязал в задницата на другия, който бил на спирка. При 10 от пострадалите са налице фрактури или тежки травми в областта на шията. Останалите пасажери са се отървали само с натъртвания и охлузвания. Полицията е започнала да разпитва водача на трамвая, който е причинил тежкия инцидент. Все ще е неясно дали катастрофата е по негова вина или заради технически проблеми.
Сърбия спря доставка на оръжия
за 50 млн. долара, предназначени за Либия, тъй като собственикът на фирмата-посредник фигурира в черен списък на ООН заради незаконен износ на оръжия за Либерия. Информацията съобщи сръбският министър на икономиката Младжан Динкич, предаде БГНЕС. Сръбският всекидневник "Блиц" писа, че вероятно се касае за Слободан Тесич, собственик на фирма "Малвал", чието седалище е на Сейшелските острови. Съветът за сигурност на ООН наложи в края на 2003 г. оръжейно ембарго на Либерия след 14-годишна гражданска война (1989-2003).
|
|