Папките са проследени до края на 1999 г. (половин година след като Филчев става главен прокурор), когато следите им се губят някъде във ВКП. Магистрати обясниха, че искането на информация за делото е разбунило духовете във върховното обвинение. Те смятат също, че е нищожна вероятността материалите да се намерят. Ако това не стане обаче, трябва да бъде търсена отговорност от виновните за унищожаването на делото.
Случката, за която е бил разследван Ангел Борисов, е от 7 март 1994 г. Тогава в самолет на "Балкан" от София за Ню Йорк е разкрита контрабандна пратка с над 3000 сребърни, медни и бронзови римски монети, апликации, фрагменти, накити. Кашонът с ценностите е върнат в България.
Започва разследване за контрабанда в особено големи размери и за неразрешен износ на паметници на културата. Антиките са оценени на 44 747 британски лири и 24 317 марки. Случаят е определен като особено тежък, понеже е извършен от "международна организация за търговия с исторически ценности".
Разследващите стигат до Ангел Борисов и на 22 декември 1997 г. му повдигат задочно обвинение, защото по това време той е в САЩ. Наблюдаващият прокурор Стелиана Кожухарова издава постановление за неговото издирване и задържане. На 13 май 1998 г. Борисов се опитва да влезе в България с кола през ГКПП-Калотина и е задържан. Но на 19 май 1998 г. Кирил Иванов, който е и.д. районен прокурор на София, прекратява делото, защото не били събрани достатъчно доказателства срещу Борисов. Братът на главния прокурор получава паспорта си обратно и напуска страната. Кирил Иванов в момента е висш прокурор.
При нормални обстоятелства прекратеното дело би трябвало да е архивирано в районната прокуратура, но от ВКП засега не го откриват. Не е известно и какво се е случило по-късно с конфискуваните антики.
Преди две години, когато начело на прокуратурата вече бе Борис Велчев, от държавното обвинение обявиха, че следят сайтове за антики в Германия, Австрия, Швейцария и САЩ и проверяват дали в тях не се предлагат предмети с произход от България. Това е част от мерките срещу контрабандата на антики. В хода на тази проверка отново изплува името на Ангел Борисов. Тогава, през 2006 г., от прокуратурата неофициално обясняваха, че пак са стигнали до информацията, че Ангел Борисов е замесен в канал за антики. В негов сайт били засечени монети, за които се предполагало, че са част от откраднатите от музея във Велико Търново през 2006 г. След кражбата бе наредена проверка на музеите, но тя така и не бе довършена. От прокуратурата наскоро обясниха, че експертите са много малко и искат голямо заплащане. "Но където сме пипнали, нещата са отчайващи. Няма инвентаризации. Въпреки че във всеки музей има назначен фотограф и длъжностни лица, които трябва да описват, инвентаризират и оформят колекциите", разказа преди време пред "Сега" Николай Соларов от ВКП. Очаква се шефове на музеи да бъдат обвинени за безстопанственост.