:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,872,710
Активни 298
Страници 9,590
За един ден 1,302,066

Жена и дете загинаха при събаряне на съветски паметник в Грузия

Снимка ЕПА/БГНЕС
Руините от взривения мемориал в Кутаиси, при контролираната експлозия загинаха майка и 8-годишната й дъщеря.
Жена и осемгодишната й дъщеря са загинали при взривяването на съветски паметник в Грузия, съобщиха руски медии. В първите съобщения за инцидента се говореше за двама загинали работници. Други поне двама души са били ранени и откарани в болница.

Инцидентът е станал при разрушаването на Мемориала на войнската слава в грузинския град Кутаиси, посветен на победата в Отечествената война. Според грузинските власти паметникът опасно се рушал и затова трябвало да бъде съборен.

Причините за произшествието се разследват, се посочва в официалното съобщение на властите. Вчера бе арестуван шефът на компанията, която бе натоварена да взриви мемориала.

Москва реагира остро на събарянето на паметника. Тбилиси пък разкритикува "вредния навик" на Русия да се меси във вътрешните работи на други страни.
18
1970
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
18
 Видими 
20 Декември 2009 23:07
Мда, Нааки съвсем се наака. Тая новина съвсем спокойно мое да влезе в рубриката" най-идиотския начин да умре човек".
След като оряза държавата си с 30%, Нааки сега намери уникален способ да затрива собствените си граждани
20 Декември 2009 23:23
KGB сигурно има пръст в нещастието.Не е изключено и Путин да е замесен.
20 Декември 2009 23:26
Русия е учудена от позицията на САЩ и ЕС относно разрушаването на паметниците на борците срещу нацизма

20 декември 2009 | | Агенция "Фокус"- Натиснете тук
20 Декември 2009 23:33
Та какво казваш, FL? Путин, ядосан че грузинците им събарят паметника, нарежда на КГБ да убият майката и детето по такъв начин, че да изглежда, че са станали жертва на събарянето, за да направи мръсно на Саакашвили?
20 Декември 2009 23:40
Впечатляваща купчина бетон, личи си стила на късния сталинизъм.
А инцидентът е идиотски, спор няма. "Контролирано" събаряне, при което загиват хора...?
20 Декември 2009 23:53
Те и нашите бая се помъчиха с мавзолея, ама поне мерки за сигурност бяха взели.
Жалко за детето и майката.

Редактирано от - hamel на 21/12/2009 г/ 00:02:06

21 Декември 2009 02:10
Определено му липсва мащаб на Сааката. Откъде да намери 75 паметника за взривяване, че да стигне жертвите на една селска дискотека в степите.
21 Декември 2009 02:11
На кой му е жал за паметници да даде пари за тяхното безопасно състояние.Закона за строителството не позволява опасни згради да съществуват за обшеството.
21 Декември 2009 08:08
Миша совсем с катушек слетел...
21 Декември 2009 08:11
Стига с това КГБ, бе, колеги.
Ако ще говорим за болни задокеански фрустрирани мозъци и заговори то, ФСБ или ГРУ тогава...
21 Декември 2009 09:14
Е, по паметниците уж е по-безопасно да се стреля. Ама то грузинците и срещу паметници да воюват пак дават жертви. После се чудим как за пет дена руснаците им е...ха мамата.
21 Декември 2009 09:51
Но паметника на Сталин в родния му Гори си стои непоклатим.Не се се саморазрушава.Това по повод днешната рожденна дата на Бащицата...
21 Декември 2009 11:39
Путин се опита да го срути паметника в Гори с бомбардировки през 2008-а. Това беше предсмъртното желание на Солженицин - да не оставят никакъв спомен от Сталин.
21 Декември 2009 11:47
Наакашвили пак се наака, стана му начин на живот.......
21 Декември 2009 11:53
Путлер като застане до Джугашвили и стига до ръба на подметката му.
21 Декември 2009 12:18
е удариха бъки бомбата в земята. оказа се че имало и по неграмотни от наште
21 Декември 2009 12:34
Target=_Blank id=url>Натиснете тук
21 Декември 2009 19:46
И тези не са добре Между другото процентно грузинците са дали най-големи жертви във войната.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД