:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,677,286
Активни 795
Страници 19,851
За един ден 1,302,066

Крахът на Румяна Желева доведе до спешен ремонт на кабинета

Борисов покани икономиста Илиян Михов в правителството, но тепърва ще мисли за какъв пост
Снимка: Архив на БГНЕС
Премиерът Бойко Борисов ще предложи на парламента за министър на външните работи досегашния министър на отбраната Николай Младенов, а неговото място ще се заеме от досегашния му заместник генерал Аню Ангелов. При съставянето на кабинета преди половин година двамата бяха обсъждани като титуляри за сегашните постове, но премиерът не даде обяснение защо е назначил тогава Румяна Желева във външно министерство.
Часове след като отсече, че няма да сменя министри, премиерът Бойко Борисов прие оставката на дипломат №1 Румяна Желева и така стартира първият сериозен ремонт на кабинета. Външен министър ще стане досегашният шеф на Министерството на отбраната Николай Младенов, а на негово място ще бъде издигнат заместникът му ген. Аню Ангелов. Изненадващо Борисов обяви, че ще привлече в кабинета и макроикономиста Илиян Михов, чийто пост още не е уточнен.



Това е вторият ремонт на правителството - през ноември просветният министър Йорданка Фандъкова бе номинирана и избрана за кмет на София.

Борисов обясни промяната в позицията си за Румяна Желева с единодушното становище на свиканата късно във вторник изпълнителна комисия на ГЕРБ и определи решението като правилно за имиджа на България и стабилността на кабинета. От думите на премиера обаче се разбра, че провалът на Желева го е принудил да изтегли във времето замислени промени в кабинета. "Идеята бе до края на 2009 г. Кристалина Георгиева да дойде като вицепремиер в правителството. След спорове с нейния шеф в Световната банка стигнахме до консенсусно решение тя да дойде в България март-април. Създалата се обстановка наложи бързо да докажем на Брюксел и евроатлантическите партньори, че имаме кандидат и човек, който може да върши много работа на европейското правителство. Издигането й за еврокомисар няма да се отрази на правителството, защото ще подсиля финансово-икономическата сфера с Илиян Михов", обяви Борисов. Той допълни, че Михов вече се е съгласил и ще отговаря за наблюдението на икономиката и прякото влияние на финансовите операции на правителството за балансирането на бюджета. Макар първоначално да му отреди ролята на министър, Борисов не отхвърли възможността и той да е вицепремиер. Финансовото министерство не бе включено като ресор на двамата вицепремиери Дянков и Цветанов и в момента се наблюдава лично от Борисов. Привличането на Михов обаче предизвика и слухове за оттегляне на Симеон Дянков.

В момента Михов се води икономически съветник на премиера. "Сега" се свърза снощи с него по електронната поща. "Тъй като още има много неясноти, не мога да ви дам подробности", бе краткият му коментар.

По повод кадрила във външното и военното министерство премиерът даде да се разбере, че не приема упреците за кадрови проблем в ГЕРБ. "Николай Младенов е подходящ и за военното министерство. Още в първоначалния вариант на правителството аз предвиждах именно него за външен министър. С целия си опит и като европейски депутат, и през цялата си кариера той се е доказал като безспорен авторитет", коментира Борисов. На въпрос кое е наложило в този случай назначаването на Желева Борисов отвърна уклончиво, че така е било преценено. Дори Желева да беше успяла като еврокомисар, Младенов беше най-спряганият за неин наследник. Аню Ангелов също беше спряган за военен министър при първия вариант на кабинета миналото лято.

Предложенията за промени в кабинета ще бъдат гласувани от парламента идната сряда. С решение вчера кабинетът официално излъчи и вицепрезидента на Световната банка Кристалина Георгиева за кандидат за еврокомисар.

Младенов винаги е искал да работи във външната политика

Определено най-щастлив от рокадите в кабинета е номинираният за външен министър Николай Младенов. Той винаги е мечтал да работи в сферата на външната политика. Мечтата му сега е изпълнена наполовина - министър на външните работи, но в България.

През седемте месеца като министър на отбраната Младенов показваше, че му е изключително неприятно да се занимава с далаверите на изпечените чиновници и полковници в МО. Още по-малко всекидневно да търси пари за армията, която беше оставена с изхарчен бюджет. Вършеше работата, която му беше възложил премиерът Бойко Борисов.

Това беше първият военен министър, който ежедневно поддържаше контакти с повечето си колеги от отбраната от страните - членки на НАТО и ЕС. Дори се заговори за кръг на младите военни министри, които обмислят коренна промяна на отбранителната визия на Алианса.

В периода 2007-2009 г. Николай Младенов е депутат в Европейския парламент. Участва в Комисията по външна политика и подкомисията й по сигурност и отбрана и в Комисията по вътрешен пазар и защита на потребителите. Председател е на Делегацията за връзки с Ирак и член на делегациите за отношения с Израел и Афганистан. От 2005 г. е консултант на Световната банка, Националния демократически институт, Международния републикански институт, както и други международни организации в Югоизточна Европа и Близкия изток, включително Египет, Ирак, Афганистан, Йемен и Мароко.

От 2001 до 2005 г. е депутат в 39-ото народно събрание, където е зам.-председател на Комисията по европейска интеграция и член на Комисията по сигурност и отбрана. В този период е и представител в Европейския конвент за изработването на европейската конституция.

Работил е за фондация "Отворено общество" в България и Югоизточна Европа, бил е наблюдател на изборния процес в Албания, Босна и Херцеговина, Украйна и Пакистан. През 2008 г. е оглавявал мисията наблюдатели на Европейския съюз за изборите в Гана.

Младенов има магистърска степен по военни науки от Кралския колеж в Лондон и магистърска степен по международни отношения от Университета за национално и световно стопанство в София. Именно заради тази си част от биографията беше сложен на поста военен министър от премиера Борисов. Говори английски, френски и руски език.

Аню Ангелов досега бе министър в сянка в МО

Новоназначеният министър на отбраната о.р. ген.-лейтенант Аню Ангелов досега се водеше министър в сянка. Той направляваше изкъсо работата на номинирания за външен министър Николай Младенов.

Ангелов извоюва първата си победа вчера, след като Народното събрание прие окончателно новия закон за отбрана. Всички разработки и нововъведения в него са изработени от Ангелов. Едно от най-интересните предложения, което вече е факт, е, че президентът повече няма да командва началника на отбраната.

Ангелов имаше готов законопроект още когато бе председател на фондация "Център за изследване на националната сигурност". Именно затова и ГЕРБ го взе за експерт по отбраната.

Новият военен министър е роден на 22 декември 1942 г. в Хасково. По образование е инженер по радиоелектроника и магистър по оперативно и по стратегическо ръководство на въоръжените сили. Завършил е ВНВАУ и Военната академия "Г.С. Раковски". Изкарал е и генералщабна академия в Москва.

Кариерата му започва като командир на самостоятелен взвод, като впоследствие е бил заместник-началник на отдел в командването на противовъздушната отбрана на Сухопътните войски, началник на щаб и командир на бригада. В периода от 1987 г. до 1990 г. е бил началник на щаба на противовъздушната отбрана на Сухопътните войски, а от 1990 г. до 1992 г. и неин командващ. До 1994 г. е бил заместник-командващ на Сухопътните войски, а от декември същата година до септември 1997 г. е бил зам.-началник на ГЩ.

От ноември 1997 г. до август 2000 г. е аташе по отбраната на Република България в Кралство Великобритания и Северна Ирландия. Впоследствие до февруари 2002 г. е началник на Военна академия "Г.С. Раковски". За кратко през 2002 г. е шеф на дирекция "Планиране на отбраната" в Министерството на отбраната.

Още един топикономист влиза в кабинета

Илиян Михов нашумя у нас с идея за "разчупване" на валутния борд
Илиян Михов е макроикономист, преподавател в INSEAD (Institut Europeen d'Administration des Affaires - Европейски институт по бизнес администрация). Завършил е бизнес администрация в университета в Южна Каролина и икономика в Принстън. Университетът край Париж се смята за един от най-добрите в Европа, има филиали в Абу Даби и Сингапур, където всъщност е основната месторабота на Михов. Той преподава макроикономика и иконометрия. Михов е гост-консултант на Паричния съвет на Сингапур и участва в екипа съветници на БНБ.

Има множество публикации и е в топ 1000 на най-добрите икономисти в света (заема 545-о място, докато Симеон Дянков е 96-и).Ученик е на Бен Бернанке, който сега е шеф на Федералния резерв на САЩ. Михов има няколко общи статии с Бернанке. Сред съвместните им публикации е анализ на Голямата депресия в САЩ. Друг техен материал - "Измерване на паричната политика", е сред най-цитираните макроикономически текстове на XX век.

През декември премиерът Борисов обяви, че е създал финансов съвет, в който влизат Кристалина Георгиева, вицепрезидент на Световната банка, Любомир Христов, бивш съветник на изпълнителния директор на СБ, и макроикономистът Илиян Михов.

"Три са причините за настоящата глобална финансова криза - липсата на регулация за финансовия сектор, напливът на капитали от развиващите се икономики към САЩ и твърде голямото доверие на инвеститорите в рейтинговите агенции", анализира Михов във "Файненшъл таймс".

През 1996 г. точно преди въвеждането на паричния съвет у нас в статията си "Митове за реформите" той пише: "Валутният съвет казва: Вашите политици са толкова некомпетентни, че е по-добре да си сложите машина или (добре обучена) маймуна да ви води монетарната и фискалната политика. Добрата страна на паричния съвет е, че той въвежда строга фискална и монетарна дисциплина, които са особено важни за успеха на стабилизацията.

През октомври 2009 г. Михов лансира идея за модифициране на валутен борд, като се разреши на БНБ да емитира ценни книжа, за да може при силен приток на капитали тя да противодейства на инфлацията. Тезата му е, че Централната банка трябва да има възможност да издава ценни книжа, с които да "обира" излишъка от пари, а когато времената станат по-тежки, да може да изкупува обратно тези книжа и така да увеличава паричната маса.

Михов посочва, че Централната банка на Китай използва подобна система от 2003 г. "Такава система може да помогне на България и да влезе в Еврозоната по-бързо, защото ще улесни контрола върху инфлацията. През последните 4 години инфлацията в България е била в рамките на 6-8%, а в някои години - и над 10%. Когато кризата отмине, инфлацията вероятно ще достигне пак такива размери", прогнозира макроикономистът. Той работи като преподавател и изследовател и в Германския институт за икономически изследвания в Берлин, и в Центъра за изследване на икономическата политика в Лондон.



ДРУГИТЕ ЗА НЕГО

"Трудно ми е да коментирам визията на г-н Михов за българската икономика, защото той не е представял мнения по много въпроси, с изключение на идеята му за модификация на валутния борд. Мисля, че тази идея беше грешка от негова страна и се надявам това да не се превърне в политика на правителството и така да си създадем втора криза след тази, в която в момента се намираме", коментира икономистът от "Отворено общество" Георги Ангелов.

"За г-н Михов като професионалист и като човек съм чувал много положителни неща. Името му се радва на висок международен престиж, в чужбина е много уважаван", коментира макроикономистът и председател на Комисията за финансов надзор Петър Чобанов. Той добави, че не може да коментира идеята на Михов за модификация на валутния борд, защото е запознат с нея само от пресата.
 Илиян Михов

ГЕРБ цял ден не насмогна да се съгласува с лидера

Докато слуховете за смените в правителството течаха по медиите, а премиерът разясняваше намеренията си в Министерския съвет, ръководството на ГЕРБ положи извънредни усилия да илюстрира думите на Борисов, че партията не е командирска и взема всички решения демократично. Сутринта думата да съобщят новината за освобождаването на Желева като външен министър беше дадена на партийните лидери - Цветан Цветанов се изяви по БНТ, а Искра Фидосова - по Би Ти Ви. После обаче партията изостана от лидера си в скорострелния развой на събитията.

"Бойко Борисов не присъстваше на заседанието на Изпълнителната комисия във вторник вечерта, но съгласувахме в телефонни разговори всичко, което се случваше на него", обясни Фидосова. Депутати разказаха, че нищо кой знае какво не се е случило. "Нямаше драми. Всички членове на комисията прецениха реално безалтернативността на ситуацията", коментира член от ръководството на ГЕРБ. По думите му те не свалят доверието си от Желева, но осъзнават, че не е логично тя да остане на сегашния пост. Затова и не се наложило да "убеждават" Борисов, който преди ден твърдеше, че не вижда причина да я сменя.

В 11 часа в парламента Фидосова даде кратко изявление, че лично премиерът ще излъчи номинацията за бъдещия външен министър "много скоро, до дни". Буквално час по-късно Борисов изненада подопечните си съпартийци с готови решения по рокадите в кабинета. В парламента ръководството на ГЕРБ се принуди да излезе от традициите и да свика специален брифинг, на който даде подробен отчет какво е правило в "последния час и половина". "След изказването ми към 11 ч. Изпълнителната комисия проведе извънредно заседание, на което коментира евентуалните номинации за външен министър", докладва Фидосова, въпреки че по това време би трябвало всички депутати да са участвали в пленарното заседание. В 12.30 комисията вече била готова с предложението си и препоръчала на Борисов за външен и военен министър съответно Младенов и Ангелов. Премиерът пък се съгласил от раз и обявил взетото решение в МС, тъй като на него се полагало пръв да съобщава важните новини. Шефовете в ГЕРБ обаче така и не можаха да обяснят другата смяна в правителството - номинацията на Илиян Михов. "Мисля, че той е само съветник на премиера, допълнително ще получите информация по въпроса", обясни Фидосова, с което за пореден път стана ясно кой на практика взема решенията в партията.
Снимка: ЮЛИЯН САВЧЕВ
Наред с грижите си по пленарното заседание съпредседателят на ПГ на ГЕРБ Искра Фидосова цял ден вчера се мъчи да доказва, че в партията решенията се вземат демократично от всички.

Перипетиите за Желева не свършват дотук

БСП предприема атака в Конституционния съд
"Какво ще прави занапред? Нека малко да се възстановим всички от атаките, които получихме, и ще вземем решение". С тези думи вчера премиерът Бойко Борисов затвори темата за провала на Румяна Желева като еврокомисар. Перипетиите за освободената от всички постове неуспяла кандидатка за ЕК обаче не свършват дотук. БСП продължават с атаката, но вече на местна почва и вчера обявиха, че внасят питане до Конституционния съд дали правилникът на парламента има силата на закон.

В опит да оневини Желева миналата седмица правосъдното министерство излезе с тълкувание, че правилникът на НС не е с ранг на закон. Говорителят на БСП Корнелия Нинова обяви вчера, че ведомството е използвано, за да опъне политически чадър над Желева, а всъщност не е било сред органите, които могат да дадат такова становище. БСП ще оспори и решението на антикорупционната комисия в НС, която реши, че няма конфликт на интереси сред министрите в кабинета "Борисов", за които левицата бе подала сигнали. Един от тях се отнасяше и за Румяна Желева. Оказва се, че все още няма писмено становище на комисията, което БСП изисква, за да може да го оспори пред ВАС.

"Не знам кой още трябва да напише становище и какво, за да се разбере, че при мен няма конфликт на интереси", коментира вчера пред БНР Румяна Желева в първата си медийна проява от скандалното изслушване миналия вторник. Тя обясни, че не е имало натиск над нея да се оттегли. "Подадох оставка - нещо, което не се е случвало в 20-годишния преход", каза Желева и допълни, че постъпката й може да служи за пример. Тя показвала, че не ламти за постове, защото за нея политиката е кауза. Желева подценила мащаба на атаката. "Не е нормално Барозу да ми казва: тук на това диванче преди вас седяха от либералната фракция и говореха срещу вас", разкри още пропадналата еврокомисарка.

"При тези обстоятелства моето представяне не можеше да бъде никак друго", каза тя. И допълни: "Враговете винаги са тия, които се отнасят най-зле с най-силните". Желева се обяви за лицето на ГЕРБ на евроизборите, застанала със знанието и уменията си. Хубави думи каза и премиерът: "Мисля, че и във вчерашните разговори с колегите всички ние отчитаме това, което г-жа Желева е направила досега". И изброи двукратното й избиране за евродепутат, поста й на зам.-председател в ЕНП и подкрепата от Барозу.

Желева вероятно ще се раздели и с поста си в Европейската народна партия, съобщаваха неофициални източници вчера. В парламента се понесоха слухове,че най-вероятно ще получи оферта за посланическо място. Самата тя обобщи: "Не ме занимава политическото ми бъдеще".

БЕЗ ОТГОВОР

На въпрос на БНР дали още действа фирмата й "Етко-Шнайдерс" Желева обяви, че това минава всички граници и вече ще гледа с насмешка по темата. По информация на "Медиапул" актуалното състояние на фирмата към 18 януари показва, че тя още е неин управител. "Няма вина, че не е отписана от Търговския регистър", коментира премиерът Борисов. И напомни, че подобни проблеми е имал и той, преди да стане главен секретар. Така и вчера никой не отговори на въпроса изобщо правила ли е Желева постъпки да излезе от управата на "Етко-Шнайдерс" и кога.

ОТЗВУК

Новината за решението да бъде уважена оставката на Румяна Желева предизвика нервно раздвижване сред депутатите от "Синята коалиция" в парламента сутринта вчера и почти половинчасови дискусии. Накрая Иван Костов сдържано коментира решението на Изпълнителната комисия на ГЕРБ, като каза, че не тя е органът, който трябва да взима подобни решения. Костов допълни, че сините имат свои кандидати за външен министър, но право на премиера е да направи предложение.

Оживени разговори в кулоарите водеше и Волен Сидеров. Той заяви, че "Атака" няма никакви претенции за поста и ще подкрепи решението на Борисов. Лидерът на БСП Сергей Станишев също се появи, за да обяви, че БСП искат незабавно премиерът да обяви официално, че приема оставката на Желева. В противен случай проблемите щели да рефлектират върху авторитета на България. Изказването му увисна във въздуха, защото беше ясно, че след края на заседанието на МС Борисов ще даде официално изявление.

Единствената парламентарна сила, която остана безмълвна за случващото се, бе ДПС.
101
6587
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
101
 Видими 
20 Януари 2010 23:51
... кошмар ... май е време за избори ...
20 Януари 2010 23:58
Историята на Желева, разбира се, не отговаря на термина перипатетия. Тук с чиста съвест може да се говори за "отстъплението" (α ν ά β α σ ι ς. Но представянето беше блестящо, пак разбира се.
21 Януари 2010 00:08
кеф, на зеленочорапещите им е кошмар!
21 Януари 2010 00:13
Такааа, на Пешо коняка коляното си дойде на мястото, Остана Борисов да издигне за кандидат за президент Жени Живкова и да намести наследниците на Балеви, Луканови, Дойнови, Шопови, Джурови, Сергеджиеви, Семерджиеви, Д. Стоянов, Драгойчеви, Кубадински и останалите червени другаре по ресори и мое се каже, че преходът завърши, колкото-толкоз. Да видим как ще се интегрират с ромите след някое десетилетие, за да останат на "вечната ясла".
21 Януари 2010 00:15
Уф, ама голем гьонсуратлък...не пиша само за РуМи, а за цялата герберска кокошария...?! Духайте супата гаспада- другари...избрахте си ги, като по-малкото зло, те ни яхнаха бетер бай Тошо..., но млъкни сърдце...
21 Януари 2010 00:17
Илиян Михов Натиснете тук
21 Януари 2010 00:23
брайтмане, ма винаги съм знаел, че си голям шегобиец! Ма как се сети само за това, а! Еййй, ноо яко, бравос!
21 Януари 2010 00:34
Абе майтапа си майтап, ама ако му омекне борда и вземе да прави дългове и да ги стерилизира в буркани за износ хич няма да е смешно. Ще ни останат само стерилизираните краставички по мазетата за ядене.
21 Януари 2010 00:37
Затова докато е време - всичките прасета на мезета и в буркани и в мазета. Особено нотариално заверените.
21 Януари 2010 01:22
Брайтман,
имам чуватвото, че и ако самия Дж. М. Кейнс дойде в това правителство, и него ще оплюеш и ще го навреш в кучи гъз

Редактирано от - Болярчето на 21/1/2010 г/ 01:24:03

21 Януари 2010 01:44
През октомври 2009 г. Михов лансира идея за модифициране на валутен борд, като се разреши на БНБ да емитира ценни книжа, за да може при силен приток на капитали тя да противодейства на инфлацията. Тезата му е, че Централната банка трябва да има възможност да издава ценни книжа, с които да "обира" излишъка от пари, а когато времената станат по-тежки, да може да изкупува обратно тези книжа и така да увеличава паричната маса.

Това е класически механизам за регулиране на паричната маса и го пише във всеки учебник по макроикономика.
-
Това, което се правеше в България е изтегляне на парична маса, чрез бюджетния излишък, "натрупването" й във фискалния резерв и възможността за връщането й чрез харчене на суми от фискалния резерв.
-
Класическата идея на Михов има един минус - държавата ще задлъжнява допълнително и напълно излишно за нея. При схемата с излишъка, това не само, че не се случва, ами държавата печели лихви.
-
Идеята на Михов практически няма да регулира паричната маса, а ще създаде бизнесниша за световни финансови операции. Тя ще отприщи поток от свръхнапечатаната доларова шума към България, за задържане извън обращение и олихвяване от България.
Прилагането на тази идея, освен допълнително задлъжняване има потенциала да доведе и до катастрофални последствия за финансите на България - до свъхзадлъжнялост.
21 Януари 2010 01:51
Болярчето,
не го знам и нищо засега не мога да кажа за Илиян Михов, освен само едно на базата на откъслечната информация, което се появи - по всичко личи, че няма да служи на интересите на България и на нейния народ, а на нечии чужди интереси и то за сметка на България.
21 Януари 2010 01:55
Коя ли страна ще бъде ощастливена от Желева като посланик?
Да не би САЩ?

Опозицията следва точно препоръките на форума - оспорва решението на МП за правилника на НС в КС и внася въпроса за министрите с конфликт на интереси във ВАС.

Да не пропуснат тоя петък на парламентарен контрол, ако има такъв, да питат кой натресе абсурдната Желева на Боко, за какви услуги?

Интерено е и положението на Михов - вицепремиер, ма не се знае за какво. Да се изясни дали изявлението на разстроения премиер не е било преждевременно? Какво мисли Дянков? М/у другото - жената на Дянков с болното дете си е заминала за САЩ.
21 Януари 2010 02:00
Коя ли страна ще бъде ощастливена от Желева като посланик?
Предложих преди една седмица още - Сомалия.
21 Януари 2010 02:35
голема далавера се оформя. генерал за политически шеф на армията, некадърно мекере с безупречно комонистическо потекло за външен министър, ученик на хеликоптеровия бен-вицепремиер ... хехехе, българия ще стане тигър на европата.

шоото продължава
21 Януари 2010 02:43
Нека малко да се възстановим всички от атаките, които получихме, и ще вземем решение".

Какви атаки, бе бати.Ама, ти си се уплел като пиле у кълчища.Не ставаш за квачка. Само за огино си.
21 Януари 2010 02:54
Коя ли страна ще бъде ощастливена от Желева като посланик?
Предложих преди една седмица още - Сомалия.


Сомалия ще бъде идеално, но какво ще кажете да бъде посланик в Аденския залив? Би било страхотна реклама на страната! Ще го прекосява надлъж и нашир-че и в съседните проблематични заливи и морета може да отскочи. Където възникнат проблеми Румито ще плува натам. Ту в Сомалия, ту в Судан...навсякъде ще се запознава на място със ситуацията и ще преговаря. Само дето ще се наложи да внимава пиратите да не я отвлекат. Но кой знае, като я видят може пък да се уплашат от физиономията и да избягат. [/quote]
21 Януари 2010 03:07
Абе щом трябва да е посланик, то премиерът ще й измисли. Може да я направи посланик със специални назначения за района на Сомалийския залив, или за двете държавите от Близкият изток - Грузия и Египет, пък може и за папуасите от Амазонка.
21 Януари 2010 03:16
Може и в Сомалийския залив.
21 Януари 2010 03:25
А защо не в Нубия??
21 Януари 2010 03:48
Да смени Васко Нубиеца
21 Януари 2010 04:14
Тежки дни за хаджи Бойко.
Едва ли е очаквал такъв старт на годината/рунда.
Очаквам да се съвземе от нокдауна и да нанесе ответни удари.
21 Януари 2010 04:23
Вчера Румито продължи да ни забавлява. Оказа се, че не само по география, но и по най-нова история е зле. По БНР (Хоризонт) най- нахакано заяви, че това е първата оставка в правителство в последните 20г. И още куп недомислия за заговори, комплоти и тем подобни.
21 Януари 2010 04:31
Пу-у, че зли!!А, Румито само си призна, че не я бива.Като комисар де...Иначе може още да я бива, знам ли аз...Ама защо искате да го мъчите момичето - посланик та посланик .Като не става за евро комисар това не значи, че и за обикновен депутат не я бива
21 Януари 2010 04:47
Фидосова бледичка ми се вижда...
Недояждане??
Недоспиване??
Притеснения??
Илюзия от тъмните дрехи??

Редактирано от - E6 на 21/1/2010 г/ 04:50:06

21 Януари 2010 06:28
За посланник във Виена или Лихтенщайн я спрягат .
21 Януари 2010 07:31
За Вашингтон се готви Желва. Имала вече предвид кадър и за консул в Манхатън.
Тоя Баровец дали не е вариант Б за Дянков? Така - вице отначало, после лекеееееееко приплъзване?
Макар ББ леко не признава - чупи дъски с глава, не мисли с нея.
-----------------------------
Блогът на Генек

21 Януари 2010 07:46
Предълги, отегчителни, биографии, а малко или нищо, за най важното.За партийната им принадлежност!
Слаба журналистика!
21 Януари 2010 08:01
всяко зло за добро
21 Януари 2010 08:02
Брайтмане това го прави Путин обаче не с пари, а с нефт, с така наречения стабилизационен фонд...който да стане регулатор на движевиено на цените на петрола...Да, ама ние нямаме нефт, малка подробност...
21 Януари 2010 08:26
Финансовото министерство не бе включено като ресор на двамата вицепремиери Дянков и Цветанов и в момента се наблюдава лично от Борисов.

бляяяяк, а кой е ресорът на финансовия министър, другари журналисти? и няма ли да се получи хаос, ако сложиш трети вицепремиер да "контролира" втория вицепремиер? не че хаосът не е присъщ на това правителство, ама нещо взе да ми идва в повече
21 Януари 2010 08:27
Simo,
Точно казано!Къде е политическото управление на армията?
Много опасно е неспазването на принципи.Президентът не е
ли вече главнокомандващ?
21 Януари 2010 08:30
Етко Юръпиън Трейд Естаблишмънт /ВАДУЦ/ + Етко Дунавия/София/ + ИФ "Труд и Капитал" = ЕТКО ШНАЙДЕРС.
Вадуц! Добро място за посланичесдки пост и за управление на фирма.
21 Януари 2010 08:42
Госпожа "My own town is Bourgas" изпотрепа рибата...
Тотю, Аню...
Кой ще е следващият???
Аз залагам на фронтмена на U2!
Някакви други предположения?
21 Януари 2010 09:11
Николай Младенов е подходящ и за военното министерство. .. коментира Борисов. На въпрос кое е наложило в този случай назначаването на Желева Борисов отвърна уклончиво, че така е било преценено.

Остава да изчакаме да научим кой и защо е преценил така. Чий интереси трябваше да защитава именно Желева в ЕК.
Младенов винаги е искал да работи във външната политика

И пак горния въпрос - кои пробутваше Желева и с какво толкова държи Биби, че го принуди да става за смях с тези ротации.
Защото ако не е така, то контрата остава в Младенов. Много искал да е външен, ама в "Б" отбора; или по-точно - искал е във властта, па макар и не там, където го влече.
Впрочем и Фандъкова стана за смях - всяко назначение се оказваше детската й мечта...за около 2 седмици.
На въпрос на БНР дали още действа фирмата й "Етко-Шнайдерс" Желева обяви, че това минава всички граници и вече ще гледа с насмешка по темата.

Един честен човек би отговорил просто с "да" или "не", все пак въпросът е пределно ясен и предполага категоричен отговор.
.
Като гледам снимката на Фидоска - тя трябваше да е еврокомисар. А да видим дали някой щеше да посмее да й задава каквито и да е въпроси...току се оказал на едно дохито разстояние от нея
21 Януари 2010 09:17
леле, малеее...
21 Януари 2010 09:27
Не е за вярване, че може да се падне толкова ниско, ама снощи мярнах тази собственичка на Бургас/по ЪФ1/при Азис.С много средиземноморски движения на ръцете вероятно доказваше колко много достойнство има и ква е печена.
21 Януари 2010 09:36
На професионалните махленски форумни оплювачи пак им бе налято масло в огъня.
21 Януари 2010 10:01
Какво е родството на Николай Младенов с Петър Младенов, ако има такова?
21 Януари 2010 10:08
"My own town is Bourgas"

що пък не. Байко как казва:
"My own Government ..." "My own country is Bulgaria/Бойколандия ..." ... to pay from my pocket ....
*
А за комунезко-номенклатурната банка на премиера-слънце се из..оках вчера. Днеска гледам неизчерпаемата МУ банка влезнала в редиците на БКП, упс БСП.
Байко бие комунистите
21 Януари 2010 10:16
Какво е родството на Николай Младенов с Петър Младенов, ако има такова?

племениченце, мини на вчерашните статии (горещи новини и т. н.) за новите министри и ще намериш повече от 50% от истината. Там Чичо обяснява от кой клан на ДС идва Николай Младенов, какви са родителите му и какво са правили до 1989.
Не ми се копира и разваля деня, просто достойно да бълвоч.
21 Януари 2010 10:22
Вчера чух името на Илиян Михов да се спряга за някакъв висок пост. Останах озадачен защото знаех само за един Илиян Михов с прякор "Баровеца": Натиснете тук
21 Януари 2010 10:26
Аспирант на самия Бернанке...Мъка дудушка

_______________________
Блогът на Манрико
21 Януари 2010 10:36
След следващото ходене на Тулумбаджията до стената на плача, май ще почнем и ние да ревем... Ама нещо закъснява с Мони...ем му рекоха...Що тъй?


***
Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
21 Януари 2010 10:45
Здравейте всички и Честита Нова Година!
За известно време отсъствах и от днес отново в кафенето.
За съжаление съм отвратен от мръсните игрички които изиграха всички на г-жа Желева. Имам сведения от хора които я познават, че била много упорита и човек който си държи на думата. С какво са повече останалите червени протежета? Кристалната? Ми тя си е лика прилика с тъпоъгалната селянка Плугчиева. Ами Николай Младенов? Доколкото разбрах, родителите му са били дипломати? Кои ставаха такива?
Почти съм убеден, че ББ играе перфектно ролята на "противник" на БСП, НДСВ и ДПС. За пред Европа и света. Какво е направил с всички престъпления на тройната коалиция? Ми то вече не се обелва и дума за поразиите на Доган, Етем и цялото ДПС. Дори и от Атака си траят . Нещастници сме всички в тази прокълната страна.
21 Януари 2010 10:52
Като гледам сивитата И Кристалина Георгиева и Илиян Михов ми се виждат подходящи кандидатури.
Не виждам смисъл да се плюе предварително само защото ББ ги е предложил.
21 Януари 2010 11:07
за любителите на конспирацията:
Натиснете тук
21 Януари 2010 11:10
ТАПА,
ами сложи последната генерация на ЦК на БКП на власт, върни първи член и сложи телта
21 Януари 2010 11:24
Кой пише сивитата...?! учих, тва, бях т, ва, направих он, ва...Сивито на Желева сигур също е прекрасно...НО, препитването показа друго..., каквато и конспирация да е имало, можещия ще преодолее преднамереността, ако не може да стои зад компютъра, като нас, да "злобее" или "възхвалява", но да не се навира...Ха Ха.
21 Януари 2010 11:33
Аз питам защо на Николай Младенов снощи му редактираха публично достъпното СиВи в уикипедия и защо тривнаха някой неудобни споменавания
Сега може и да сме народ от овце, може да сме прости балкански типове може да сме всякакви, Ама подобни милиционерски реакции са подигравка с избирателя.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД