Крилото на "Оклахома Сити" Кевин Дюран заслужи титлата за най-добър реализатор в редовния сезон на НБА и стана най-младият носител на приза. На 21 г. и 197 дни младокът счупи рекорда на гарда на "Чикаго" Макс Заслофски, който през сезон 1947/48 печели наградата, когато е на 22 г. и 105 дни. Трети във вечната ранглиста вече е Шакил О`Нийл, който е най-резултатен през 1994/95, когато е на 23 г. и 48 дни.
През настоящия сезон Дюран регистрира средно по 30.1 т. в мачовете на "гръмотевиците". Кевин започна като титуляр във всичките 82 мача от редовния сезон, последния от които при победата със 114:105 над гостуващия "Мемфис". В него Дюран вкара 31 т. и това бе 47-ият му мач от началото на шампионата с поне 30 т.
В плейофите "Оклахома Сити" ще играе с шампиона "Лос Анджелис Лейкърс", а останалите двойки в Западната конференция са "Далас" - "Сан Антонио", "Финикс" - "Портланд" и "Денвър" - "Юта". В Източната конференция в елиминационните серии до 4 победи ще се срещнат "Кливланд" - "Чикаго", "Орландо" - "Шарлът", "Атланта" - "Милуоки" и "Бостън" - "Маями".
Наистина втория сезон на Дюран е страхотен! Вече си е фактори и щее интересно как ще се престави в първите си лейофни срещи и то срещу шампионите Лейкърс.
Далас-СА е доста интригуващ сблъсък - шпорите са вече с магическото си трио, но пък Далас са от най-добрите отбори след последните трейдове.
Маями-Бостън, както се и очакваше. Келтите са едва 27-27 след Ол-стара и това ни е шанса. Ние напротив - точно в края на сезона направихме най-силните си мачове. Но опита и класата е на страната на Бостън.











