Взрив разтърси къщата на оръжейния бизнесмен Лъчезар Динчев в столичния квартал "Драгалевци" в събота към към 21,55 ч. 5 минути по-късно в Шесто РПУ постъпил сигнал за бомбен атентат в двор на къща на ул. "Лешникова гора" 17А, съобщи пресцентърът на МВР вчера. От там уточниха, че собственикът не е известен на полицията.
Детонацията е била много слаба, тъй като няма никакви разрушения, коментират експерти по бомбите, които са извършили оглед на мястото. Взривното устройство е било хвърлено през високата бетонна ограда на къщата. Стопаните се отървали само с уплах.
42-годишният Лъчезар Динчев живее със съпругата си и двете си деца. Съседите твърдят, че не знаят с какво се занимава той, но коментираха, че очевидно е много богат бизнесмен. Къщата на семейството е на няколко етажа, с два гаража, има и камера на звънеца, която "вижда" кой стои пред вратата. Според полицаи обаче бомбаджиите вероятно са знаели за устройството и са избегнали обсега й. Въпреки това записът от камерата ще бъде иззет за експертиза.
Вчера при появата на екипа на "Сега" няколко мъже от охраната на къщата се скриха вътре и не пожелаха да отворят вратата. Пред други журналисти те твърдяли, че не е имало никакъв взрив.
Лъчезар Динчев е бил изпълнителен директор на голямата оръжейна фирма "Армимекс" до 1998 г., когато излиза от нея. Бизнесменът е бил в управата още на "Благоевград БТ" и Интерхотел-Сандански, както и във фирмите "Ай Джи Ем", заедно с един от босовете на СИК Младен Михалев - Маджо, "Мак секюрити груп", "Америкън експорт корпорейшън". В момента той участва в "Мак инвест", "Елена тоурс", "Ел Ей", "Нептун яхтинт и шипинг". От началото на тази година пък е вписан в съдебните регистри като изпълнителен директор на "Дифенс Индъстрис Груп", чието име беше замесено в скандала с бивишя Дом на българо-съветската дружба. Преди дни се разбра, че фирмата е закупила сградата, за която от Федерацията за приятелство с народите от Русия и ОНД твърдят, че е държавна собственост, за смешната цена от 800 000 долара. След това са я препродали на "Овъргаз" за същата сума.
Това обаче едва ли има връзка с атентата, вероятно става дума за крупни бизнес интереси, коментираха спецполицаи.
По случая работят столичните антимафиоти от РЗБОП-СДВР.











