:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,857,328
Активни 284
Страници 35,272
За един ден 1,302,066

Поне три години кабинетът няма да тегли заем от МВФ

Правителството "Борисов" няма да взема заеми от МВФ, успокои вчера финансовият министър Симеон Дянков. "Няма да има необходимост от заем не само тази година, но и следващите две", бе категоричен той. Дянков допълни, че нова актуализация на бюджета също няма да има. От опозицията обаче настояват да разберат как тогава ще се осигурят обещаните от премиера допълнителни пари за болницата.

В икономическо отношение кабинетът се справя, както се "справят и голяма част от държавите в ЕС", каза още Дянков. Според него ръстът в приходите се запазва и през август. Това сочели предварителни данни. Специален дял за този ръст имали митническите приходи. Агенцията вече обяви, че през август приходите от акциз са се вдигнали с 11% в сравнение със същия период м.г.

Финансист №1 обеща до края на мандата да има повишаване на заплатите в публичния сектор. За вдигане на пенсиите ще се мисли, след като бъде гласуван бюджетът за догодина.

"Иван Костов е много уважаван и опитен политик, така че винаги трябва да се вслушваме в нещата, които той казва", коментира Дянков думите на лидера на ДСБ, че "икономиката като мечка се прибира в бърлогата си и отива в сянката на сивата икономика". Дянков обаче вметна, че е хубаво да има и безпристрастно мнение като това на рейтинговата агенция "Мудис", която посочила България като единствената държава с положителна перспектива в целия ЕС за т.г.
7
1242
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
7
 Видими 
03 Септември 2010 02:14
Очаквайте безумно голям заем.
03 Септември 2010 09:23
bate Ici
Колко безумно голям?
По-голям от на гърците, украинците, румънците и т.н. ли?

Редактирано от - Distributed на 03/9/2010 г/ 09:23:54

03 Септември 2010 09:53
И от кого ще тегли заем Правителството? Или смята да финансира дефицита с печатарски дейности.
Тия номерца с неразплатени пари за лекари и болници, неразплатени ремонти из общините, увеличаване на други неразплатени разходи, невръщане на ДДС и прочие могат да хвърлят прах за добро касово изпълнение само до момента на подаване на данни към ЕС. Не че и с просто око не се виждат новите 200 милиона дефицит набичени по републиканския бюджет през юли и покрити временно с дребни хитринки в консолидирания.
03 Септември 2010 10:14
Човека говори че няма да тегли "Заем от МВФ". Не съм специалист, но "Заем от МВФ" не е единствения начин правителството да финансира дефицита си. Май има държавни книжа и други някакви опции - специалистите ще кажат, освен това има 1.8 млрд лева в резерва, които могат да се ползват и са по-евтин финансов ресурс от заемите, след намаляването на задължителния резерв до 4.5 млрд лева.

03 Септември 2010 12:45
Защо да теглят заем, когато вече цяла година държавните болниците са на издръжка на фирмите-доставчици?
03 Септември 2010 13:08
Тъй де, заеми се теглят в края на мандата с преизборни цели.
После идват "новите" и почват да обясняват колко тежко наследство са заварили.
05 Септември 2010 12:50
Поне три години кабинетът няма да тегли заем от МВФ

Когато едно население не е научено да живее на кредит, държавата му ще бъде научена.
В целия свят са успяли, даже и на собствените си етноси не прощават, та на нас ли няма да спретнат финансова катастрофа?
Техният бизнес на хищници се нуждае от лихви, т.е. от потребяващи кредити - или дебитното робство!
ПП
При капитализма кредитополучателите осигуряваха връщането.
Сега кредитодателите си осигуряват невръщането, заради лихвополучаването и заробването.
Такова ни е глобално шибаното "светло бъдеще".


Редактирано от - Езоп на 06/9/2010 г/ 17:01:16

Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД