:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,695,467
Активни 377
Страници 6,397
За един ден 1,302,066

Ислямистите сядат на масата за преговори в Египет

Снимка: ЕПА/БГНЕС
Големи опашки се извиха пред банкоматите в Египет. Банковите институции в страната спряха работа за една седмица заради политическите безредици.
Забраненото опозиционно ислямистко движение "Мюсюлманско братство" ще се присъедини към преговорите с властите за прекратяване на политическата криза в страната, предаде Би Би Си. От движението заявиха, че след разговорите ще може да се прецени доколко правителството е готово "да приеме исканията на хората".

Вицепрезидентът Омар Сюлейман, назначен преди дни от президента Хосни Мубарак, ще води преговорите. САЩ заявиха подкрепата си за него, което е знак за отслабване на позициите на Хосни Мубарак, отбелязват западни анализатори.

Президентът разпореди банките да възобновят работа, въпреки опасенията, че египтяните ще изтеглят парите си. Вчера около 340 банкови клона отвориха врати след едноседмично спиране на банковата дейност заради политическите безредици в страната. Централната банка на Египет е отделила 854 млн. долара (5 млрд. египетски лири) от 36-те млрд. долара от златно-валутните си резерви, за да отговори на исканията на клиентите. За физически лица са определени ограничения за теглене на средства до 50 000 египетски лири и 10 000 долара дневно.

Вчера за 13-и пореден ден на площад "Тахрир" в Кайро се стекоха хиляди демонстранти срещу режима на Мубарак. В Тунис продължават протестите срещу властта. 2-ма души са убити от силите за сигурност при сблъсъци.
9
1066
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
9
 Видими 
06 Февруари 2011 23:09
Хъхъхъх
07 Февруари 2011 05:58
Голяма трагедия с египетската демокрация!
Как така Израел няма де е вече единствената демокрация в Близкия изток? Всички помощи за Израел от Америка досега се обосновават с това, че Израел бил единствената демокрация в региона. Сега, след като по проучване 73 % от американците са за спиране на всякакви помощи за други страни, включително и за Израел, трябва да измислят нов аргумент. Още не се знае какъв, сега го мислят.
Все повече се учудвам на акъла на евреите! Как може да направят такава измислена държава, която да не може да просъществува без САЩ?САЩ ще им пращат помощи. САЩ ще им предоставят всякакви технологии, снабдяване, въоръжение. САЩ ще плащат на Египет, за да бъдат последните на страната на Израел. САЩ ще налагат и държат с десетилетия диктатори в Близкия изток, и ще ги корумпират, за да не представляват съответните страни заплаха за Израел. САЩ ще налагат вето ката ден в ООН в полза на Израел. САЩ ще извиват ръцете на всички критици на Израел. Спрат ли САЩ да дърпат конците в региона и Израел изчезва от картата. Това е изкуствена държава. Много конфликти създаде и ще създава и накрая всичко ще е за нищо.
Сега сръднята е, че Обама бил загубил Египет! Как да не го загуби, като тамошният диктатор е направил за 30 години 60 милиарда долара богатство? А народът му мизерува. Израел докока мислят, че Щатите могат да удържат положението в тези страни?
07 Февруари 2011 09:03
Динайн,
виж какви работи пишат тези хора! Това възможно ли е в единствената демокрация в Близкия изток?
Натиснете тук
07 Февруари 2011 13:22
Израел не е единствената демократична страна в близкия изток, Турция я забравяте, Израел е дясната ръка на Америка в района, Турция лявата(макар Ердоган загуби доверие), стреми се насилствено да се създаде 3-та демокр.страна, това е Ирак.Арабските народи подтискани дълги години от диктаторите, приемат за модел Турция и започнаха да се раздвижват, но по всичко се вижда, че диктаторите няма да се оттеглят лесно.Винаги съм казвал, че в основата на конфликтите в средния изток стои войната между демокрацията и диктатурата, а не религията.Т.Ердоган трябва да подкрепи демократичните процеси в тези страни, вместо да целува ръцете на диктаторите.

07 Февруари 2011 17:31
Колега,
Израел не може да бъде наричан демокрация, без да се вложи голяма доза ирония. Динайн не напразно се гуши и не се появява под тази статия. Материалът, който съм постнал показва, че демокрацията в Израел е същата като тази в Иран- с върховенство на религиозния лидер. За пръв път от 2000 години насам юдейската религия е на държавна издръжка и ортодоксалните равини определят политиката на правителството и се месят по всички въпроси в личния живот на хората. Религиозният фанатизъм и диктатът на равините е в по-големи размери от този на аятоласите в Иран.
07 Февруари 2011 17:52
Може да звучи странно, но големият проблем на арабските страни е неконтролираната раждаемост и бързото нарастване на населението. Каквато и да е икономиката на една страна, тя не може да осигури необходимите работни места, при положение, че на всеки 30 години населението се удвоява. В същото време тази висока раждаемост, характерна за средните векове, е съпътстваща от ниска смъртност , благодарение прилагането на съвременни здравни и медицински мерки от края на 20-21 век. Производителността на труда е убийствено ниска, под въпрос е изхранването на тези човешки маси . Това, в съчетание с ислямските традиции относно раждаемостта, и все по засилващата се роля на консервативния ислям съдават предпоставки за непрекъснати социални взривове и вълнения. А присъствието на " Мюсюлмански братя" на преговорите дава яснота за реалностите и бъдещето което очаква тази, а и останалите, ислямски държави .
07 Февруари 2011 17:57
Yagen, Турция - близкоизточна страна? Че що ще тогава в Европейския съюз?
07 Февруари 2011 20:06
Гонзо, започвам да се тревожа за теб.
Измисляш си опоненти, громиш ги, измисляш тези, оборваш ги... какво става с лечението?
07 Февруари 2011 23:34
помнещ, може би защото в Европа има много турци, затова, и една малка част на Турция е в Европейския континент.

Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД