Треньорът на "Светкавица" Пламен Донев категорично отрече обвиненията на бившия футболист на тима Хюсеин Хюсеинов за участие в договорени мачове. В неделя младият играч заяви пред агенция "Спортал", че двубоят от първенството на "Б" група срещу "Марица" през 2006 г. е бил манипулиран. Вчера Хюсеинов повтори обвиненията си и пред bTV.
Донев на свой ред тотално се обърка в обясненията си. Той започна защитата си с това, че футболистът е бил предимно резерва и има едва 24 минути, изиграни за "Светкавица". Според Донев въпросният мач е завършил 1:1, но статистиката показва, че "Марица" наистина печели с 2:1. Но и обвиненията на Хюсеинов за този мач издишат. Той твърди, че цялата завера била, за да може тимът от Пловдив да продаде звездата си Георги Христов на "Ботев". Поради което нападателят бил оставен да вкара два гола. Христов обаче не играе в тази среща, а в следващата - в Пловдив. Тогава "Марица" бие с 3:2, като нападателят вкарва и трите гола.
"Този Хюсеинов е клоун, на когото някой диктува какво да говори - категоричен е Донев. - Това момче не знае какво приказва и не мисля, че има право да твърди, че е бил футболист на "Светкавица". Чул-недочул нещо по кафетата в града, и решил, че знае големи тайни."
Хюсеинов потвърди, че е имало съмнения и за мача на "Светкавица"-"Волов". Преди тази среща Донев бил привикан от окръжния прокурор на Шумен. Треньорът е подписал декларация, че двубоят ще се играе честно, а през цялото време на двубоя на резервната скамейка на тима от Търговище е седял полицай.
"Не е вярно, че сме продали мача си с "Родопа", за да може да се подготвяме без пари в Смолян. Имам документи и фактури, че сме си платили лагера и съм готов да ги покажа", каза още Донев.












