Няма съмнение, че печелим от кризата, защото тя е шанс за хората с иновативно мислене. А кой мисли най-иновативно в България - всички знаем името му. "Бойко Борисов иска да търгуваме със студенти", четем в "Дума" - един вестник, който не може да преодолее буржоазните си предразсъдъци към ББ. Според премиера "трябвало да продаваме обучените тук като футболистите - на висока цена". Да направим сметката: Бербатов е един, а студентите са много. Ако ги пласираме на неговата цена, златен дъжд ще ни поръси.
Така стигаме до обяснението защо премиерът откри университет в Перник. Защото е далновиден. Студентите са стока, която върви по второ направление, което означава, че се продават за твърда валута, а не за метикали и тугрици. След време светът ще изучава опита на Перник. "24 часа" още отсега надушва онова, което уж не мирише: "Перник - център на туризма". Ще идват чужденците в Града на миньорите и ще си оставят парите. Даже самите миньори ще станат туристическа атракция, защото Министерството на икономиката ги е включило в списък с 50 нови национални забележителности. Министър Трайчо Трайков обяснява технологията на туристическия бизнес: "Трябва да хиперболизираме атракциите, които имаме, за да станат интересни".
Явно под влияние на най-хиперболизиращия (се) образ в България министрите му са започнали също да мислят иновативно. Към Трайков се присъединява и регионалният министър Росен Плевнелиев. Той е цитиран от "Труд" с призива: "България да стане малък регионален лъв". За целта нашите фирми трябвало "да разработят иновативни решения и да бъдат с едни гърди напред пред съседните държави".
Както се знае, хиперболизацията и иновацията на гърдите е процъфтяващ бизнес у нас, тъй че може и да изпреварим комшиите по тоя показател. Благодаря ви, д-р Скалпелов, доста сме напред с материала!
|
|