:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,728,678
Активни 716
Страници 13,581
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

Най-малко 59 иракчани загинаха

при серия от терористични удари вчера в различни градове на страната, предаде Би Би Си. Най-много жертви имаше при двойния атентат в южния град Кут - 37 души и 64 ранени. Първо е избухнала крайпътна бомба, а при пристигането на полицаи и военни е била взривена намираща се наблизо кола бомба. Вторият случай с голям брой жертви бе в провинция Диала, където пет отделни атентата са отнели живота на 10 жители. Останалите са загинали при бомбени удари в Наджаф, Кербала, Киркук.



Сърбия е поискала

от съд в US щата Невада да отмени изпълняването на смъртната присъда на сръбския гражданин Аврам Нико, предаде радио Б92. Ромът Нико е бил осъден на смърт за убийството през 1994 г. Според Белград сръбското консулство във Вашингтон не било информирано за случая, макар това да се изисква от международното право. Задържаният не говорел английски и не познавал правната система на САЩ. Но според държавния прокурор Дик Гемик по онова време Югославия се разпадала и Сърбия не е имала консулство.
1
858
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
16 Август 2011 12:20
"Най-малко 59 иракчани загинаха..." За какво стоят силите на коалицията в Ирак? Някой правил ли е съпоставка между жертвите на терора при Садам Хюсеин и на жертвите по време на двете войни и до наши дни? Кога ще настъпи мир в Ирак и страната ще тръгне по пътя на демократичното си развитие? Според американските експерти постигната ли е целта на военната намеса на коалицията в Ирак? Върнаха ли се иракските емигранти в страната си и водят ли я по пътя на демокрацията след Садам. Никой не оспорва, че Садам беше диктатор, въпросът е след него какви са перспективите пред страната и тя върви ли в правилната посока.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД