Активни 253

НАКРАТКО

В I кръг

отпадна Цветана Пиронкова на турнира по тенис на червен корт в Будапеща (Унг, $220 000). Българската първа ракета (№43 в света) допусна обрат с 6:1, 3:6, 1:6 срещу Ана Татишвили (Груз). Следващият турнир за 24-годишната пловдивчанка започва на 7 май в Мадрид (Исп, $5.2 млн.).

Ветеранът

Ивайло Габровски спечели 48-ото издание на колоездачната Обиколка на Турция и записа най-значимия успех в професионалната си кариера. В последния VIII етап 34-годишният български състезател на местния отбор "Коня-Торку Шекерспор" финишира с основната група.

Предпоследно

5-о място зае "Берое" на приятелския баскетболен турнир в Ал Хосейма (Мар). Победител стана домакинът "Шабаб Риф ал Хосейма", който на финала надигра катарския "Ал Саад". В мача за бронзовите медали сръбският "Белград" би тунизийския "Африкана" (Тунис), а последен завърши мароканският "АСС-Сале".

Новата

екипировка, с която българският национален отбор по волейбол ще домакинства олимпийската квалификация за мъже в София (8-13 май), вече е на разположение на играчите. За разлика от колекцията на досегашния доставчик "Ереа", в която имаше и черен екип, цветовете на новия партньор "Асикс" са традиционните бяло-зелено-червено.